Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Moderatorzy: admin
Autor Odpowiedzi
seler
01 wrz 2014 : 11:35
Zarejestrowany #441
Dołączył: 21 lut 2011 : 11:40
postów: 4
Drodzy sąsiedzi, zapraszam do dyskusji na tematu autobusu pod artykułem: Nowa linia 86 nie dojedzie do Bezrzecza. Może coś z tym zrobimy? Kto decydował o tym, że autobus nie ma jeździć? Chyba nie my?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
pal2mal
06 wrz 2014 : 14:19
Zarejestrowany #3230
Dołączył: 05 wrz 2014 : 02:47
postów: 7
Szkoda czasu.
Uprzejmie prosze o nagrywanie samochodów zaparkowanych w strefie zamieszkania (wszystkie) i przesyłanie zdjęć na adres admin©szczecin.kwp.gov.pl z prosbą o interwencję.
Dziękuję

Powrót do góry
ivonn
09 wrz 2014 : 19:44

Zarejestrowany #597
Dołączył: 22 maj 2012 : 16:26
postów: 30
Ja też jestem oczywiście za tym autobusem ale widzę, że mamy taką demokrację że krzycząca mniejszość zadecydowała za milczącą większość. To w takim razie powinno być referendum a nie grupa antyspołecznych osób decyduje o tak ważnej sprawie. Już tak przeszkadza autobus, który raz na kilkadziesiąt minut przejedzie? Dla mnie to jest skandal. Niech może postawią na Zaściankowej szlaban i pobierają myto? Faktycznie trzeba coś robić z tymi samochodami zawalającymi Zaściankową tak że przejść czasem nie można.

Powrót do góry
mabelle
12 wrz 2014 : 18:29
Zarejestrowany #735
Dołączył: 20 sie 2013 : 13:26
postów: 13
Jak czytam argumenty na fb Bezrzecze kilku pań to mnie szlak trafia. Zwłaszcza jedna się udziela, ze mamy przejazd Zaściankową na stronę gm. Dobra to i tak już za dużo co od nich dostaliśmy. Kiedys argumentowali, ze ciężki sprzęt niszczy im asfalt, tylko jak się widzi to na ich stronie jest jakaś hurtownia czy tam zakład i tiry tam dojeżdżają ( koniec Zaściankowej). a co do jakiegokolwiek głosowania to ja odpadam....już głosowałam za 74 do centrum......ale Szczecina nie Mierzyna, nie lubię jak się ze mnie robi wariata.
Powrót do góry
bartekch
14 wrz 2014 : 09:50
Zarejestrowany #299
Dołączył: 25 kwi 2010 : 11:23
postów: 19
Generalnie jako osoba która niestety zmuszona jest dojeżdżać Zaściankową do gminy Dobra z duża rezerwą podchodzę do większości chorych pomysłów "zaściankowców". W przypadku autobusu musze się jednak z nimi zgodzić. Te drogi na prawdę nie nadają się dla autobusów. Na dodatek jak wyglądałby wyjazd takiego autobusu z podporządkowanej na Modrą? Osobówką się ciężko się czasem wbić, a co dopiero autobus.
Nowa linia miałaby sens jedynie kończąc na pętli w Bezrzeczu. Jest tam wystarczająco miejsca dla autobusu nieprzegubowego (większy niepotrzebny), a dodatkowo zwiększamy znacząco liczbę potencjalnych pasażerów - całe osiedle Górne, szkoła - dzieci i rodzice, Orlik, Biedronka/Stokrotka.

--
Pozdrawiam,
Bartek
Powrót do góry
klos
14 wrz 2014 : 19:50
Zarejestrowany #540
Dołączył: 19 gru 2011 : 11:06
postów: 24
Tak czekałem aż się doczekałem rozsądnych argumentów tej sprawy. Zgadzam się z (bartekch) . Myślę ,że ktoś celowo napuszcza na siebie mieszkańców sforując bzdurne pomysły (np. autobus poruszający się po drodze klasy KR1 , a nie na końcową pętlę autobusową oddaloną jakieś 800m). Nadal twierdze ,że nasi włodarze po jednej jak i drugiej stronie nie mając pomysłu polepszenia nam bytu wprowadzają tematy zastępcze. Niedługo wybory samorządowe , i znów usłyszymy jak co kadencja (wybudujemy wam drogi i szkoły itp.). Myślę ,że najwyższy już czas powołać wspólną radę mieszkańców dolnego i górnego Bezrzecza aby bronić naszych wspólnych interesów
Powrót do góry
pal2mal
16 wrz 2014 : 18:52
Zarejestrowany #3230
Dołączył: 05 wrz 2014 : 02:47
postów: 7
Dyskusja jest naprawdę zbędna.
Uprzejmie prosze o przesyłanie zdjęć samochodów zaparkowanych w strefie zamieszkania (wszystkie na zaściankowej i okolicznych) na adres admin©szczecin.kwp.gov.pl z prosbą o interwencję.
Dziękuję
Powrót do góry
rnowacki
18 wrz 2014 : 10:16

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
pal2mal - myślę, że twój pomysł to porażka - dlaczego mam tym pieprzonym darmozjadom ułatwiać pracę (a wręcz ich wyręczać) ?

Zgłaszałem wielokrotnie samochody poparkowane tak, że przejeżdża się między nimi na milimetry i to nie tylko na zaściankowej czy rozmarynowej, ale także na korzennej i przy wjeździe na dolinę słońca - zgłaszałem i do straży gminnej i policji - i co ? - wielkie "gówno".

Nawet się nie pojawili aby zobaczyć o czym mówię.

Normalnie bym tego nie zrobił, ale na korzennej aż prosi się o tragedię - auta poparkowane na zakręcie na całym pasie ruchu (wg przepisów domyślnie są tam 2 pasy po jednym w każdym kierunku), gdzie widoczność za zakrętem jest znikoma. Niech tak dzieciak wyjedzie na rowerze z naprzeciwka i już po nim. 90% kierowców zapierdziela tam napewno więcej niż 30 ze znaku !!! Nie zatrzyma się od razu !!!

A co do parkujących - gratuluję Wam wyobraźni !!! Niech przejedzie tam choć raz (oby nie) straż pożarna - to nauczycie sie parkować poprawnie !!!Straż się nie pierdzieli - pojedzie po wszystkich autach przestawiając je prosto na płoty doliny słońca !!! A wtedy i naprawiacie auta, płacicie za zniszczenie mienia straży pożarnej (bo zastawiacie częściowo drogę pożarową) a i właściciele zniszczonych płotów tez wam zapewne nie odpuszczą.

Tak więc zanim zaparkujesz na zakręcie przy korzennej - pomyśl 3 razy.
Wystarczy przejechać za zakręt i zaparkować na prostej i po problemie !!!


Tak więc przychylam się do pomysłu klosa - wspólnie zadbajmy o naszą dzielnicę (czy to w gm. dobra czy w szczecinie), bo nikt nam w tym nie pomoże !!!

A przecież to dalej jest BEZRZECZE !!! (środki na ewent. pomoc możemy próbować zdobyć z 2 gmin - kto ma tak dobrze?)

[ Edytowany 18 wrz 2014 : 10:28 ]


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System