Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Moderatorzy: admin
Autor Odpowiedzi
zieann
20 paź 2014 : 10:16

Zarejestrowany #710
Dołączył: 18 cze 2013 : 18:12
postów: 2
Bardzo bardzo proszę o interwencję i wzmożoną kontrolę prędkości pojazdów poruszających się po osiedlu Szczecin-Bezrzecze od ul. Rozmarynowej. Wjeżdżając w ulicę Rozmarynową jak również w ulicę Zaściankową jest ustawiony wspaniały znak informujący, że kierujący pojazdem wjeżdża na teren zamieszkały. Niestety kierowcy kompletnie nie wiedzą co to znaczy!! Maksymalna prędkość z jaką powinni się poruszać to 20 km/h i do tego powinni zachowywać bezpieczne odległości od poruszających się po jezdni pieszych. Jestem mamą półtorarocznego dziecka i niestety codzienny spacer jest dla mnie bardzo stresujący. Idę sobie spokojnie przy boku jezdni - zawsze tak żeby widzieć samochód nadjeżdżający z naprzeciwka, a baran zamiast mnie ominąć to przejeżdża 10 centymetrów ode mnie :/ a gdyby tak akurat moje dziecko wyciągnęło rękę? gdyby wychyliło główkę? gdyby coś wyrzuciło? To że dziecko jest w wózku przypięte pasami, nie znaczy że siedzi na sztywno żeby nie mogło się ruszyć. Również przynajmniej kilka razy w tygodniu napotykam bezczelnych kierowców którzy również łamią zakaz wjazdu w ulicę Zaściankową od ul. Kirasjerów !! Sama jestem i kierowcą i pieszym i jakoś nie widzę problemu w tym, żeby dostosować prędkość do danego terenu!!
Powrót do góry
rnowacki
20 paź 2014 : 10:45

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
popieram - ale zwracam też uwagę na problem parkowania na zaściankowej i ulicach ościennych. Skoro to strefa zamieszkania i nie ma wyznaczonych miejsc do parkowania - to samochody nie powinny być parkowane na ulicy !!!


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
ivonn
27 paź 2014 : 09:58

Zarejestrowany #597
Dołączył: 22 maj 2012 : 16:26
postów: 30
Bardzo popieram i ktoś powinien się tym zająć bo ja tamtędy często chodzę z dzieckiem na rowerku i naprawdę tam kiedyś będzie wypadek, bo zza zaparkowanych samochodów ni cholery jadący z naprzeciwka nie widzą. I już miałam sytuację, ze dziecko wymijając na rowerku samochód nie zauważyło jadącego z naprzeciwka. Na chodnik się też nie da zejść bo też oczywiście zastawiony. A to jest strefa zamieszkania! Te slalomy, które tam trzeba uprawiać w końcu się zemszczą. Bo oczywiście żadnych interwencji straży czy kogokolwiek tam nie ma.

Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System