Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza :: Forum :: Ogólne :: Narzekalnia
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
droga z cynamonowego na przystanek autobusowy
Moderatorzy: admin
Autor Odpowiedzi
cynamonka
26 lis 2010 : 14:05

Zarejestrowany #388
Dołączył: 26 lis 2010 : 13:27
postów: 2
Witam wszystkich,
chcę poruszyć dość istotną sprawę, jaką jest trasa na przystanek autobusowy. A właściwie jej brak! Nie sądzę, że wszyscy lokatorzy nowych domów w Bezrzeczu Górnym są zmotoryzwani. A nawet jeśli są, to przecież dzieci muszą jakoś dojechać do szkoły. No i czasem na pewno warto zostawić auto w garażu i skorzystać z komunikacji miejskiej (np. dzień bez samochodu). Zatem załużmy, że są osoby, które korzystają z masowej komunikacji, codziennie bądź sporadycznie. Którędy powinny chodzić na przystanek końcowy Bezrzecze? Oczywiście przez lasek najszybciej. Oficjalnie przejścia nie ma, ale nieoficjalnie, każdy widzi. Pomimo błota, z pomocą deseczek ułożonych przez miłych panów robotników, ta droga jest najczęściej uczęszczana. Zimą ciemno i straszno, zwłaszcza dla młodych kobiet i dzieci, ale uzbrojone w latarki jakoś sobie radzą. Tylko że niedługo nie będzie to możliwe. Szykowane jest ogrodzenie blokujące przejście. Z resztą ta ścieżka od zawsze była zamknięta dla mieszkańców. Zatem pozostaje drogę przez ulicę Cynamonową i dalej Parkową. Oczywiście niemożliwa, dzięki miłym właściecielom domów przy części tej ulicy (wykupili i mają teraz "drogę prywatną", więc ją zagrodzili). Przejścia nie ma. Zatem moje pytanie brzmi: Którędy mieszkańcy nowych budynków mają chodzić na przystanek? Jak młoda mama z dzieckiem w wózku ma się dostać na autobus? Nadrabiając kawał drogi idąc całą Tymiankową? To bez sensu! O ile wiem, to autobusy są powszechnie dostępne i nie ma jeszcze ustawy o obowiązku posiadania samochodu. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Czy może jest planowane odblokowanie końcówki Cynamonowej? A może powinni zrobić przystanek przy osiedlu? Dziękuję za możliwość podzielenia się swoimi wątpliwościami i pozdrawiam wszystkich mieszkańców tej pięknej, choć nie zawsze przyjaznej lokatorom, okolicy.
Powrót do góry
asz89
26 lis 2010 : 17:12
Zarejestrowany #283
Dołączył: 18 mar 2010 : 19:18
postów: 19
A nie da się dogadać z tymi sąsiadami, żeby furtkę zrobili, bo według mnie ci ludzie po prostu bali się że ich droga będzie przelotowa i będą nią jeździły auta z tego wielkiego osiedla (chyba Cynamonowo), dlatego zagrodzili swoją część, a zapomnieli o pieszych, albo zamiast ogrodzenia mogliby ustawić słupki na wjeździe, bo faktycznie macie trochę daleko do przystanku:)
Powrót do góry
cynamonka
08 gru 2010 : 13:27

Zarejestrowany #388
Dołączył: 26 lis 2010 : 13:27
postów: 2
Niestety, ale wątpię w dobrą wolę tych właścicieli domu przy Anyżkowej. Na początu zrobili małą górkę z piasku. Teraz nawet ścieżynkę wąską pod płotem zatarasowali płytami, żeby uniemożliwić przejście - po prostu nie życzą sobie przechodniów. A my nie tylko na przystanek mamy daleko - do lekarza, apteki i sklepu też
Powrót do góry
happy
23 maj 2011 : 13:04
Zarejestrowany #471
Dołączył: 23 maj 2011 : 11:25
postów: 1
Jestem jedną z włascicieli domów przy Anyzkowej, a zarazem tej drogi i rzeczywiscie kupilismy ja po to aby nie jezdzily samochody , co do przechodniów to mozemy porozmawiac ale nikt z nami nie rozmawiał na ten temat,a nie jest to w naszym interesie aby chodzic za społdzielnia.Prosze pogonic swoja nieudolna spółdzielnie aby zaproponowala jakies rozwiazanie, bo rzeczywiescie nie ma jak dojsc na przystanek.Te górki z piasku ,zwiru czy płyt sa na poczet przyszlej drogi,której narazie nie robimy bo nie jest nam potrzebna a nie po to aby utrudniac .Szczerze to Spółdzielnia rzeczywiscie nie martwi sie za bardzo lokatorami a powinna.Społdzielnia tylko sprzedaje mieszkania a potem martw sie czlowieku sam jak na przystanek dojsc.pozdrawiam
Powrót do góry
rnowacki
25 maj 2011 : 20:36

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
niedługo może nie byc z kim gadać (spółdzielni - http://rmg.fm/2011/05/spoldzielnie-mieszkaniowe-do-likwidacji/ )

Może wtedy tez skończą się głupie problemy (szczególnie administracji osiedla).

A ewentualna wspólnota - napewno dogada się z właścicielami tej drogi (o ile będą chcieli).

[ Edytowany 25 maj 2011 : 20:38 ]


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
micha2002
26 maj 2011 : 08:27
Zarejestrowany #472
Dołączył: 26 maj 2011 : 07:44
postów: 21
z tego co wiem to podobno ma powstac droga pod liniami napiecia, ktora bedzie laczyc parkową i cynamonową, rozmawialem z ochroną osiedla dąb i mi takie info sprzedal ... za darmo:-), co do odcinka ktory jest prywatny to rozmawialem z jednym z wlascicieli i mowil ze co do przejcia to nie ma problemu nikt nie zabrania, tylko oni sami nie beda w to inwestowali. Własciecieli jest tam kilku, tak na marginesie to mowil ze spoldzielnia i gmina miala szanse pierszenstwa wykupic ten kawalek terenu, jednak nie chcieli ... ?? czyli pozostawili mieszkancow osiedla z problemem. Społdzielnia reklamowala sie ze dojazd jest... tutaj bym sie zastanowil czy nie zostali mieszkancy wbici na mine przez spoldzielnie...
Powrót do góry
Bob
10 sie 2013 : 06:51
Zarejestrowany #560
Dołączył: 03 lut 2012 : 07:36
postów: 37
A teraz ogrodzenie powstaje i tyle. Drogi nie będzie
Powrót do góry
mabelle
20 sie 2013 : 18:55
Zarejestrowany #735
Dołączył: 20 sie 2013 : 13:26
postów: 13
Bo w naszym otoczeniu mamy najżyczliwszych sąsiadów i najlepsze władze .Dbają tak o mieszkańców przed wyborami, później ratuj się sam.
Powrót do góry
Abraham
26 sie 2013 : 12:05
Zarejestrowany #739
Dołączył: 26 sie 2013 : 11:48
postów: 40
Do happy - czegoś w Twojej wypowiedzi nie rozumiem. Nie chcecie samochodów - OK. Ale dlaczego zamykacie płotem przejście dla pieszych? I co ma do rzeczy spółdzielnia? Mają Wam zafundować neony czy woreczki na psie kupy? Jesteście otwarci na rozmowy czy czekacie na ofertę handlową?
Powrót do góry
Pawely
13 lis 2014 : 19:14
Zarejestrowany #3419
Dołączył: 11 lis 2014 : 21:23
postów: 2
Witam, Chciałem kupić mieszkanie na osiedlu cynamonowym 3 pokoje 70 m2 i mam pkilka pytań?
-jak daleko na przystanek autobusowy , czy planują budowe drogi do osiedla???
-ile wynosi czynsz do spółdzielni za 3 pokojowe mieszkanie 70 m2???
-ile trzeba płacić zimą za ogrzewanie co miesiąc za te 3 pokojowe??
-jakie są minusy, wady tych bloków np. czy są ciepłe i inne podobne aspekty???
Z góry dziekuje za odpowiedż
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System