Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Moderatorzy: admin
Autor Odpowiedzi
rnowacki
24 gru 2010 : 07:43

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
mieszkańcy szczecińskiej części bezrzecza tak płakali ze jeździmy po ich drogach - wyszło na to że drogi nie są tylko ich - ale zapomnieli już o tym iż zgodnie z ustawa należy do nich nie tylko używanie dróg ale także odśnieżanie chodnika przed domem oraz drogi do polowy jej szerokości - nie wspominając o wywożeniu śniegu - a nie jak ma to miejsce - zasypywaniu znaków drogowych.

ciekawe co na to straż miejska by powiedziała, gdyby takie zgłoszenie dostali?

to tylko tak ku przestrodze - aby przypomnieć ze każdy kij ma 2 końce.


ale to nie dziś - wesołych świąt !!!


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
szn
25 gru 2010 : 21:12
Zarejestrowany #398
Dołączył: 25 gru 2010 : 20:56
postów: 3
Niestety muszę Cię zmartwić drogi sąsiedzie.

Obowiązek odśnieżania chodników na nas nie spoczywa. Czemu? A to dlatego, że jest to strefa zamieszkania, w której zgodnie z przepisami prawa brak jest wydzielonych chodników!!!

Pieszy ma prawo poruszać się całą szerokością drogi a ponadto ma pierwszeństwo przed pojazdami, które mogą poruszać się z Vmax 20km/h.

W polskim prawie brak jest także obowiązku odśnieżania drogi do połowy....

Ciekawe czy drogi sąsiad odśnieżył u siebie, skoro wytyka innym, chętnie sprawdzę.

pozdrawiam
Powrót do góry
bartekch
27 gru 2010 : 21:22
Zarejestrowany #299
Dołączył: 25 kwi 2010 : 11:23
postów: 19

Niestety muszę Cię zmartwić drogi sąsiedzie.

Obowiązek odśnieżania chodników na nas nie spoczywa. Czemu? A to dlatego, że jest to strefa zamieszkania, w której zgodnie z przepisami prawa brak jest wydzielonych chodników!!!

Pieszy ma prawo poruszać się całą szerokością drogi a ponadto ma pierwszeństwo przed pojazdami, które mogą poruszać się z Vmax 20km/h.


No skoro Kolega tak ładnie zna przepisy dotyczące strefy zamieszkania, to może warto byłoby cytować je całe, a nie tak wybiórczo.

Mi osobiście podoba się to:
- zakaz postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu.

Straż miejska powinna się zainteresować tym tematem, na pewno tak pilnujący prawa mieszkańcy Zaściankowej, nie chcą by łamane były tam przepisy.

Pozdrawiam zarówno mieszkańców Szczecina jak i Bezrzecza


[ Edytowany 27 gru 2010 : 21:23 ]

--
Pozdrawiam,
Bartek
Powrót do góry
rnowacki
28 gru 2010 : 21:55

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
szn napisał(a) ...


Ciekawe czy drogi sąsiad odśnieżył u siebie, skoro wytyka innym, chętnie sprawdzę.

pozdrawiam


Zapraszam, moj chodnik zawsze odśnieżony !!!

Ale chyba kolega nie powie mi ze zgodne z przepisami jest wysypywanie sniegu ze swojej posesji wprost na drogę, nawet w strefie zamieszkania.

Poza tym

" art. 5, ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005 r. Nr 236, poz. 2008 z późniejszymi zmianami ).

Art. 5. 1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:
4) uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych;"

Więc jednak chyba kolega sie myli !!!

A co do straży miejskiej - już dawno mówiłem, że każdy kij ma 2 końce i wcale się nie zdziwię jak ktoś się wkurzy na całą sytuację !!!


[ Edytowany 28 gru 2010 : 21:59 ]


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
szn
31 gru 2010 : 11:04
Zarejestrowany #398
Dołączył: 25 gru 2010 : 20:56
postów: 3
rnowacki napisał(a) ...


Ale chyba kolega nie powie mi ze zgodne z przepisami jest wysypywanie sniegu ze swojej posesji wprost na drogę, nawet w strefie zamieszkania.



Odpowiem tak jak zasugerował to ZDiTM po przez swoją Panią rzecznik: śnieg należy pryzmować wzdłuż krawężników.


Poza tym

" art. 5, ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005 r. Nr 236, poz. 2008 z późniejszymi zmianami ).

Art. 5. 1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:
4) uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych;"



Dwa słowa klucze:
-"wydzieloną" - w strefie zamieszkania brak, o czym pisałem;
-"bezpośrednio" - zgodnie z prawem jest obowiązek odśnieżenia chodnika przylegającego bezpośrednio do posesji. Jeśli chodnik oddzielony od posesji jest pasem zieleni obowiązku takiego już nie ma.

Nie jest to moja interpretacja przepisów. Jest to opinia prawników.


Zgadzam się z wami sąsiadami, każdy kij ma dwa końce.
Była propozycja wyznaczenia miejsc parkingowych, kosztem wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na wszystkich ulicach, ale nie przeszła. Jeśli chodzi o miejsca wyznaczone do parkowania z godnie z przepisami to jest tylko jedno, na końcu Zaściankowej....
Powrót do góry
rnowacki
31 gru 2010 : 21:51

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
szn napisał(a) ...

...przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego ...



Powiem tak, budując sobie |prywatne chodniki przy posesji - zlikwidowaliście pas zieleni - wyznaczając "część drogi publicznej służący do ruchu pieszego" - dla mnie to proste.

Ale nie ważne - interpretacji może być tyle ilu mamy prawników.

Ale nie chce kolega chyba powiedzieć, że zasypywanie znaków drogowych jest zgodne z przepisami - jak dla mnie to KARYGODNE !!! Podobnie jak parkowanie samochodów tak, że trzeba jeździć między nimi slalomem.

Ktoś przytoczył w temacie Zaściankwej kwestję bezpieczeństwa dzieci - kolego powiedz mi - jakie masz szanse na zatrzymanie pojazdu jadącego 20 km/h na 2 metrach - kiedy zza zaparkowanego auta wyskakuje ci dziecko?

Chcieliście wprowadzenia "strefy zamieszkania" aby mieszkańcy Dobrej nie łamali przepisów dot. prędkości, a sami notorycznie i z premedytacją łamiecie fundamentalne przepisy dot. w/w strefy.

O co tu chodzi?

Podobnie jest z otwartymi furtkami i psami wylatującymi z posesji i "ujadającymi" wokół przechodniów.

Jak dla mnie to Wasze argumenty to zwykłe mydlenie oczu - nie zależy Wam na bezpieczeństwie - tylko sam nie wiem na czym - może na robieniu "dymu" ???

nie mówię, że wszyscy tak postępują, bo np. na rozmarynowej jest kilka posesji, które powinny być dla Waszej większości przykładem.



"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
szn
02 sty 2011 : 23:23
Zarejestrowany #398
Dołączył: 25 gru 2010 : 20:56
postów: 3
Nie uogólniajmy.

Nie wszyscy wybudowali sobie prywatne chodniki, duża część ma pozostawiony pas "zieleni" (u mnie czeka na lepsze czasy...), więc nie u każdego mamy przepisowy chodnik.

Zasypywanie znaków jest jak najbardziej karygodne. Jednak z parkowaniem się nie zgodzę. Osiedlowe uliczki nie są drogami przelotowymi. Więc ruch powinien być jak najbardziej uspokojony. Dla mnie wyznaczanie naprzemiennych miejsc postojowych, wymuszających jazdę slalomem (nie gigantem) jest jedną z lepszych metod uspokojenia ruchu. Oczywiście tylko na uliczkach osiedlowych.

Ostatnio, o mały włos nie rozjechałem sąsiada, który wyszedł zza swojego mastera, na całe szczęście samochód już się tylko toczył więc praktycznie zatrzymał się w miejscu 10cm od jego nóg.... Więc o wychodzeniu zza pojazdu coś wiem. Jednak nie jest to dla mnie argument, przeciw parkowaniu pojazdów na ulicy. Sam parkuję na własnym pasie "zieleni" starając się minimalnie utrudniać ruch innym.

Jednak zabronić parkowania mieszkańcom przy ich posesjach nie możemy. Na ul. Wierzbowej budują (albo i już skończyli) drogę rowerową. Inwestycja obejmowała remont chodników, pasa zieleni i powstanie asfaltowej drogi rowerowej, dzięki czemu pozyskano kasę z UE. Jednak mieszkańcy zaczęli protestować, że odbiera im się miejsca postojowe. O dziwo efekt był niemal natychmiastowy (okres przedwyborczy) droga rowerowa stała się oficjalnie miejscem parkingowym dla mieszkańców, a na ulicy powstaną progi takie jak na Czorsztyńskiej... Jak dla mnie to żadne uspokajanie ruchu, a wyrzucanie publicznych pieniędzy w błoto. I tu mam pytanie drogi sąsiedzie, czy w celu uspokojenia ruchu na osiedlowych uliczkach wolałbyś co kilkadziesiąt metrów progi, czy naprzemienne parkowanie?

Co do kwestii bezpieczeństwa dzieci. Ja wychowałem się grając w piłkę, chowanego itd. na tych osiedlowych uliczkach. W starych mieszkańcach pozostały nawyki ciszy i spokoju. Zaściankowa była kiedyś praktycznie ślepą uliczką stąd pewnie tak duży problem z tymi mieszkańcami.

Sam mieszkam na jednej z równoległych ulic i to co widzę głównie co rano przyprawia mnie o gęsią skórkę. Chodzi właśnie o prędkość. Już nie mówię tu o 20km/h. Te prędkości spokojnie przekraczają 60. Wiem każdy się rano śpieszy, ale i tak wszyscy za chwilę spotkamy się na Modrej... Powiedz drogi sąsiedzie co jest bardziej niebezpieczne wpadnięcie pod auto jadące 60km/h, czy wyjście zza samochodu i bliskie spotkanie z samochodem jadącym 20.

Mam propozycję:
1.zlikwidujmy strefę zamieszkania,
2.stwórzmy ruch jednokierunkowy,
3.wobec tego, że miasto kasy niema: wyznaczmy na jezdni "chodniki" coś a'la kontrapasy rowerowe
4.wyznaczmy miejsca postojowe
5.utwórzmy strefę ograniczenia prędkości do 30km/h

i wszyscy przestrzegajmy przepisów. To moja propozycja.

Co do psów zgadzam się w 200%, strach iść na spacer...

pozdrawiam
Powrót do góry
rnowacki
04 sty 2011 : 17:43

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
szn napisał(a) ...

... Jednak z parkowaniem się nie zgodzę. Osiedlowe uliczki nie są drogami przelotowymi. Więc ruch powinien być jak najbardziej uspokojony. Dla mnie wyznaczanie naprzemiennych miejsc postojowych, wymuszających jazdę slalomem (nie gigantem) jest jedną z lepszych metod uspokojenia ruchu. Oczywiście tylko na uliczkach osiedlowych....

Też tak uważam - tylko trzeba zrobić to rozsądnie - bo teraz np. na ul.środkowej ciężko jest przejechać kombi, nie mówiąć o np. karetce (zaparkowany jest tam jakiś lexus i zaraz po przeciwnej stronie jakś VAN)

szn napisał(a) ...
... Sam parkuję na własnym pasie "zieleni" starając się minimalnie utrudniać ruch innym.


I to się chwali - choć duża większość mieszkańców omawianego terenu tego nie czyni i w tym problem !!!

szn napisał(a) ...

Jednak zabronić parkowania mieszkańcom przy ich posesjach nie możemy.


My nie - ale miasto już to zrobiło - przypomnę, że to strefa zamieszkania, gdzie na ulicy poza wyznaczonymi miejscami nie wolno parkować - a miejsc wyznaczonych nie zaóważyłem.

szn napisał(a) ...
... wolałbyś co kilkadziesiąt metrów progi, czy naprzemienne parkowanie?

Myślę, że naprzemienne parkowanie było by ok - ale tylko tak jak napisałem powyżej.

szn napisał(a) ...

Sam mieszkam na jednej z równoległych ulic i to co widzę głównie co rano przyprawia mnie o gęsią skórkę. Chodzi właśnie o prędkość. Już nie mówię tu o 20km/h. Te prędkości spokojnie przekraczają 60.


Rozwiazaniem jest ustawienie kilku fotoradarów - może to ostudzi zapędy poniektórych...

szn napisał(a) ...
...Powiedz drogi sąsiedzie co jest bardziej niebezpieczne wpadnięcie pod auto jadące 60km/h, czy wyjście zza samochodu i bliskie spotkanie z samochodem jadącym 20....


odpowiedz jest jasna - najlepiej wogóle wyeliminowac takie zagrożenia - prędkość jak i źle zaparkowane auta.

szn napisał(a) ...

Mam propozycję:
1.zlikwidujmy strefę zamieszkania,
2.stwórzmy ruch jednokierunkowy,
3.wobec tego, że miasto kasy niema: wyznaczmy na jezdni "chodniki" coś a'la kontrapasy rowerowe
4.wyznaczmy miejsca postojowe
5.utwórzmy strefę ograniczenia prędkości do 30km/h


1. nie przejdzie - ze względów bezpieczeństwa
2. jestem za
3. patrz. pkt 1.
4. jestem za
5. w strefie zamieszkania nie ma takiej konieczności - V max 20 km/h

A osobiście podpisałbym się pod wnioskiem mieszkańców do ZDiTM o ustawienie fotoradarów na Zaściankowej, Kirasjerów i Rozmarynowej.

szn napisał(a) ...

i wszyscy przestrzegajmy przepisów. To moja propozycja.


A tych którzy się ich nie przestrzegają - karajmy surowo - bez względu jaką gminę zamieszkują !!!


A wracając do śniegu - może i ZDiTM powiedział, żebyście pryzmowali śnieg przy krawężniku - ale napewno nie na ulicy !!!
A tak przy okazji - macie to na piśmie?
Poza tym jeśli macie - w co wątpię - to ZDiTM łamie przepisy które cytowałem w 1 poście - tak wiec jesteście zobowiązani do złożenia doniesienia do prokuratury.

Jeśli nie macie na piśmie - przepisy łamiecie WY ( ci którzy mają chodnik, bądz nie maja pasa zieleni, a zwłaszcza ci którzy "pryzmują" śnieg na ulicy - oczywiście przy krawężniku) !!!

[ Edytowany 04 sty 2011 : 17:54 ]


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
Mefiu
30 kwi 2011 : 08:56
Zarejestrowany #465
Dołączył: 30 kwi 2011 : 08:54
postów: 3
Moim zdaniem jesteście nieźle [cenzura]. Kiedyś to osiedle było ciche i spokojne i nie było tego typu problemu. Spokój byłby gdyby bananowcom z pola odcięli wjazd na nasze uliczki- było by tak jak kiedyś- chicho, spokojnie i bezpiecznie.
Powrót do góry
rnowacki
06 maj 2011 : 16:20

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
Mefiu napisał(a) ...

Moim zdaniem jesteście nieźle [cenzura]. Kiedyś to osiedle było ciche i spokojne i nie było tego typu problemu. Spokój byłby gdyby bananowcom z pola odcięli wjazd na nasze uliczki- było by tak jak kiedyś- chicho, spokojnie i bezpiecznie.


I żeby wróciła komuna

Kolego nie te lata !!!

A uliczki nie są Wasze (prywatne) - tylko "PUBLICZNE" (takie słowo - klucz). Zostały wybudowane także z moich podatków (jako mieszkańca szczecina - 30 lat mieszkałem w tym mieście) - więc nie bądź żałosny !!! A tak BTW to do dziś płacę podatki za transport w Szczecinie, bo tam prowadzę działalność transportową - więc drogi są także moje (idąc twoim tokiem myślowym) !!!

Po prostu jak przyjdzie zima to bierzcie łopaty i do roboty jak chcecie mieć strefę zamieszkania !!!


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System