Zaloguj się | Rejestracja

Turniej Sołectw Gminy Dobra - fotorelacja

Reprezentacja Sołectwa Buk wygrała Sportowy Turniej Sołectw Gminy Dobra, który odbył się w sobotę 24 września na terenie rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie. To pierwszy taki turniej rozgrywany w naszej gminie. Było dużo sportowych emocji i przede wszystkim dobrej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

W Sportowym Turnieju Sołectw wzięły udział reprezentacje 9 sołectw z gminy Dobra. Uczestnicy zawodów strzelali piłką nożną do bramki, skakali z miejsca na odległość, wbijali gwoździe na czas, a nawet ścigali się w workach. Był emocjonujący bieg z jajkiem i skakanie na skakance (kto wykona najwięcej skoków w minutę). Były też konkurencje, do których każdy mógł się zgłosić, m.in. bieg farmera z ciężkim krążkiem, tor przeszkód, rzucanie lotkami i ringo, turniej strzelecki, slalom rowerem i wywołujący salwy śmiechu rzut jajkiem w parach.

W zawodach najlepsza okazała się reprezentacja Sołectwa Buk, która zdobyła łącznie 141 punktów. Na 2. miejscu uplasowali się przedstawiciele Sołectwa Skarbimierzyce (128 pkt.), a na 3. pozycji reprezentacja Sołectwa Stolec (124 pkt.).

9. Sołectwo Dołuje - 94pkt.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników zawodów poczęstunek, m.in. kiełbaski z grilla. Przed ogłoszeniem wyników odbył się pokaz kick-boxingu. Zawodnicy prezentowali różne ciosy i sztuczki z precyzyjnym uderzeniem nogą w puszki, które znajdowały się na głowach osób z publiczności.

Na koniec turnieju Wójt Gminy Dobra Teresa Dera wręczyła uczestnikom puchary i dyplomy.

Sportowy Turniej Sołectw Gminy Dobra został zorganizowany na prośbę sołtysów i miał na celu popularyzację zdrowego stylu życia, podnoszenie sprawności fizycznej mieszkańców oraz integrację środowiskową Rad Sołeckich i mieszkańców sołectw. To była bardzo udana impreza. Nie brakowało dobrego humoru i świetnej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju, które prezentujemy poniżej.