Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Problemy z wodą w Bezrzeczu - petycja


Problemy z wodą w Bezrzeczu - petycja

W czwartek, 1 czerwca mieszkańcy Bezrzecza podpisywali petycję w sprawie problemu niedoboru wody. Po kilku gorących dniach maja, w wyniku intensywnego podlewania ogrodów, nastąpiło maksymalne zużycie wody przekraczające możliwości ujęcia. Część mieszkańców przez kilka dni w godzinach wieczornych miała bardzo niskie ciśnienie lub zupełnie suche krany.


W związku z niedoborem wody w Bezrzeczu, 31 maja w Urzędzie Gminy Dobra odbyło się spotkanie z przedstawicielami spółki Wodociągi Zachodniopomorskie. Ujęcie wody w Bezrzeczu posiada operat wodnoprawny zezwalający na produkcję wody w wysokości 999 m3/dobę. Średnie zużycie wody w Bezrzeczu w okresach jesień, zima i wiosna kształtuje się na poziomie 400-460 m3/dobę. Natomiast w ostatnich dniach maja, w okresie wysokich temperatur, nastąpiło maksymalne zużycie wody przekraczające możliwości ujęcia. Świadczy to o tym, że woda nie jest zużywana tylko na cele socjalno-bytowe, ale również w znacznej ilości do podlewania ogrodów i trawników.

W związku z powyższym wójt gminy Dobra zaapelowała do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie wodą. "Woda w pierwszej kolejności powinna być wykorzystywana do celów bytowych. Podlewanie ogrodów powoduje, że w godzinach popołudniowych i wieczornych brakuje wody, a urządzenia nie są w stanie dostarczyć tak dużej ilości wody, na którą jest zapotrzebowanie" - apeluje wójt Teresa Dera.

Reklamy Google:


Urząd przypomniał też uchwałę dotyczącą zakazu pobierania wody z gminnych urządzeń wodociągowych do podlewania ogródków działkowych, zieleńców przydomowych oraz upraw rolnych w godzinach od 6:00 do 10:00 oraz od 16:00 do 23:00. Poza wymienionymi godzinami zakaz podlewania nie obowiązuje. Obecny na środowym spotkaniu prezes Wodociągów Zachodniopomorskich Sp. z o.o. poinformował, że jeśli mieszkańcy gminy zastosują się do powyższych zaleceń, wody nie powinno zabraknąć w kranach. Ujęcie w Bezrzeczu jest przystosowane do produkcji ponad dwukrotnie większej ilości wody niż wykazuje średnie zużycie w okresach jesień, zima i wiosna.

Część mieszkańców Bezrzecza nie zgadza się jednak z tą argumentacją. W czwartek, 1 czerwca przed boiskiem w Bezrzeczu zbierano podpisy pod petycją w sprawie problemu braku wody. "My, niżej podpisani zwracamy się z prośbą o rozwiązanie problemu z pojawiającym się brakiem wody w Bezrzeczu. Problem występuje od kilku lat i z roku na rok sytuacja się poważniejsza" - możemy przeczytać w petycji. Pod pismem, które ma zostać złożone do urzędu gminy, podpisało się już 257 osób.

Problem z brakiem wody lub odpowiedniego ciśnienia w kranach pojawia się podczas upałów w całym kraju, jak również w Europie. Co jakiś czas możemy w mediach przeczytać apele o rozsądne gospodarowanie wodą. Oszczędzać wodę powinni wszyscy. Argumentacja w stylu "płacę, więc mogę wylewać hektolitry wody na trawę" może w końcu zaowocować całkowitym brakiem wody. Szczególnie, że zasoby wody pitnej w naszym kraju są bardzo małe. Jeśli ktoś zużywa duże ilości wody do podlewania ogrodów, to powinien rozważyć zagospodarowanie wody opadowej. W niektórych rejonach Europy jest to oczywiste. Z drugiej strony nie powinno być też sytuacji, że inni mieszkańcy z powodu podlewania ogródków i trawników w ogóle nie mają wody na podstawowe cele.

Urząd po środowym spotkaniu z Wodociągami Zachodniopomorskimi ma monitorować problem niedoboru wody w Berzrzeczu. Jednocześnie gmina cały czas inwestuje w infrastrukturę wodociągową. Do końca kwietnia 2018 r. ma zostać rozbudowana hydrofornia w Dobrej. Koszt inwestycji to ok. 1,33 mln złotych. Zlecono też wykonanie dokumentacji projektowej budowy nowej stacji uzdatniania wody w Dołujach. W trakcie procedury przetargowej jest rozbudowa hydroforni w Buku za ponad 2 mln złotych. Zmodernizowano również stację uzdatniania wody w Grzepnicy.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:


Problemy z wodą w Bezrzeczu - spotkanie w urzędzie

W środę, 31 maja w Urzędzie Gminy Dobra odbyło się spotkanie z przedstawicielami spółki Wodociągi Zachodniopomorskie. Na spotkaniu rozmawiano o problemie niedoboru wody w miejscowości Bezrzecze. Prezes spółki wyjaśnił dlaczego doszło do takiej sytuacji i jak można jej uniknąć.

Problemy z wodą
w Bezrzeczu


Dzisiaj rano w Urzędzie Gminy Dobra rozpoczęło się spotkanie robocze z przedstawicielami spółki Wodociągi Zachodniopomorskie. Tematem spotkania są problemy z dostawą wody w Bezrzeczu. Część mieszkańców od kilku dni w godzinach wieczornych ma suche krany lub bardzo niskie ciśnienie.

piątek 02 czerwca 2017 - 08:56:03 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

agatha.jpg
AGATHA
Salon kosmetyczny

Bezrzecze, ul. Koralowa 63
to miejsce stworzone z miłością i pasją do kosmetyki i kosmetologii. To nowoczesny salon kosmetyczny oferujący Państwu najwyższą jakość usług kosmetycznych z indywidualnym podejściem do klienta.
tel: +48 515 517 000.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej
reklama
przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej