Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Finał Mini Mundialu 2017: sukces drużyn z gminy Dobra


Finał Mini Mundialu 2017: sukces drużyn z gminy Dobra

Młodzi piłkarze z gminy Dobra triumfowali podczas rozgrywek finałowych Mini Mundialu 2017. W wielkim finale, który odbył się w piątek, 2 czerwca na stadionie Pogoni, w starszej grupie wiekowej (kl. V-VI) zwyciężyli zawodnicy z PSP Mierzyn. Na 2. miejscu znaleźli się piłkarze z PSP Bezrzecze, a na 4. zespół z PSP Dobra (na zdjęciu). Wielkie gratulacje dla przyszłych gwiazd piłki nożnej!


W piątek, 2 czerwca, na stadionie Pogoni przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie odbył się wielki finał Mini Mundialu 2017. Do rozgrywek finałowych awansowało 5 drużyn z gminy Dobra: w młodszej kategorii wiekowej (kl. III-IV) PSP Rzędziny i PSP Bezrzecze, a w starszej (kl. V-VI) PSP Bezrzecze, PSP Mierzyn i PSP Dobra.

Reklamy Google:


Na uczestników finału czekały nie tylko emocjonujące mecze, ale również liczne atrakcje: konkursy i zabawy dla całych rodzin oraz spotkanie z piłkarzami Pogoni Szczecin. Po prezentacji drużyn rozpoczęły się mecze finałowe pełne bramek i pięknych bramkarskich parad. Atmosfera była fantastyczna.

W grupie młodszej (kl. III-IV) pierwsze miejsce wywalczył zespół z Kalisza Pomorskiego (Hiszpania), drugie SP2 Gryfino (Chile), a trzecie ZS Widuchowa (Burkina Faso).

W grupie starszej (kl. V-VI) złote medale zdobyli młodzi piłkarze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie (Belgia). Drugie miejsce zajęli zawodnicy z PSP Bezrzecze (Senegal), a trzecie SP Kalisz Pomorski (Hiszpania). Na czwartym miejscu znalazła się reprezentacja z PSP Dobra. Zawodnicy z Mierzyna w nagrodę za zajęcie 1. miejsca otrzymali wyjazd do Warszawy na mecz Polska - Kazachstan, który odbędzie się we wrześniu.

Zobacz zdjęcia z wielkiego finału

Gratulujemy wszystkim młodym piłkarzom.

Mini Mundial 2017 to kontynuacja projektu realizowanego od 2010 roku w gminach województwa zachodniopomorskiego. Pomysłodawcą jest Grzegorz Matlak i Stowarzyszenie Sports Academy. Początkowo turniej miał być pojedynczą imprezą sportową dla dzieci ze szkół podstawowych chcących wykazać się umiejętnościami piłkarskimi. Projekt zakładał, że w sportowej rywalizacji będą brać udział zarówno chłopcy jak i dziewczynki, grający w jednym zespole.

"Głównym celem Mini Mundialu jest propagowanie zdrowego stylu życia, zaszczepienie pasją do sportu najmłodszych oraz nauka nadrzędnych zasad fair play. Kilku naszych uczestników z pierwszych edycji dziś próbuje swoich sił w klubach, co pokazuje jak ważnym jest dla nas skauting czyli szukanie następców Kamila Grosickiego" - mówi Grzegorz Matlak, organizator turnieju, były piłkarz Pogoni Szczecin.

Przez Mini Mundial przewinęło się dotąd prawie 7500 dzieci z 15 zachodniopomorskich gmin. Patronami mundialu są m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki, Wojewoda Zachodniopomorski, Marszałek Województwa, Prezydent Miasta Szczecin, Pogoń Szczecin oraz PZPN.


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:


Mini Mundial 2017 w Dobrej - fotorelacja

W sobotę, 27 maja dwanaście drużyn stoczyło emocjonujące mecze podczas Mini Mundialu 2017 w Dobrej. Drużyny reprezentowały szkoły z terenu gminy Dobra oraz z Nowego Warpna i gminy Blankensee (Niemcy). W młodszej grupie wiekowej triumfował zespół PSP Rzędziny, a w starszej PSP Bezrzecze.

niedziela 04 czerwca 2017 - 10:19:06 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

agatha.jpg
AGATHA
Salon kosmetyczny

Bezrzecze, ul. Koralowa 63
to miejsce stworzone z miłością i pasją do kosmetyki i kosmetologii. To nowoczesny salon kosmetyczny oferujący Państwu najwyższą jakość usług kosmetycznych z indywidualnym podejściem do klienta.
tel: +48 515 517 000.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej
reklama
przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej