Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Usuwanie skutków ulewy w gminie Dobra


Usuwanie skutków ulewy
w gminie Dobra


Podtopienia dróg i prywatnych nieruchomości - to skutki intensywnych opadów deszczu. W piątek zwołano w tej sprawie posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na spotkaniu podjęto m.in. decyzję o uruchomieniu celowej rezerwy finansowej w celu likwidacji skutków podtopień.


Przez intensywne opady deszczu zalanych zostało kilkanaście nieruchomości w całej gminie. Woda zalała część ulic w Bezrzeczu, Wołczkowie, Dobrej, Skarbimierzycach i Mierzynie. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz z jednostek OSP w Dobrej i Wołczkowie przez wiele godzin wypompowywali wodę z najbardziej zagrożonych miejsc.

Reklamy Google:


Z powodu zagrożenia podtopieniami, w piątek o godzinie 13:00 w urzędzie w Dobrej zebrał się Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. Na spotkaniu podjęto następujące decyzje i działania:
- uruchomiono rezerwę finansową w celu likwidacji skutków podtopień i zabezpieczenia przed dalszymi zalaniami,
- zlecono firmie Zakład Konserwacji Urządzeń Wodnych Ryszard Łukasik dodatkowe udrażnianie przepustów, rowów, zatorów, urządzeń melioracyjnych,
- w uzgodnieniu z Zastępcą Komendanta PSP w Policach ustalono, że Straż Pożarna zintensyfikuje działania na terenie gminy Dobra związane z likwidacją podtopień,
- firma Poldek zrealizuje prace związane z udrażnianiem kanalizacji deszczowej.

Jednostki OSP z Wołczkowa i Dobrej do akcji pomocy przy usuwaniu skutków podtopień dysponowane są przez PSP Police (nr telefonu 998). Wszystkie sytuacje związane z możliwością wystąpienia podtopienia należy zgłaszać pod numerem telefonu 512 384 717 - Irena Ziental. Pod ten sam nr telefonu należy również zgłaszać potrzebę dostawy piasku w celu zabezpieczenia posesji przed podtopieniem. Potrzebę dostarczenia worków należy zgłaszać pod nr telefonu 508 222 219 - Grzegorz Pieszko.

W przypadku wystąpienia problemów z dostawą wody pitnej, należy skontaktować się z Tomaszem Kakowskim (telefon: 519 706 096) lub bezpośrednio z Wodociągami Zachodniopomorskimi.

"Wszystkie zgłoszenia są przekazywane do odpowiednich służb, niemniej jednak sytuacja jest trudna, więc prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościLokalne podtopienia w gminie Dobra:piątek 30 czerwca 2017 - 15:40:32 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

agatha.jpg
AGATHA
Salon kosmetyczny

Bezrzecze, ul. Koralowa 63
to miejsce stworzone z miłością i pasją do kosmetyki i kosmetologii. To nowoczesny salon kosmetyczny oferujący Państwu najwyższą jakość usług kosmetycznych z indywidualnym podejściem do klienta.
tel: +48 515 517 000.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej
reklama
przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej