Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Absolutorium dla Wójta Gminy Dobra


Absolutorium dla Wójta Gminy Dobra

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera otrzymała absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2016. Za uchwałą głosowali wszyscy radni obecni na czerwcowej sesji. Wcześniej wniosek o udzielenie absolutorium pozytywnie zaopiniowały poszczególne komisje Rady Gminy Dobra oraz Regionalna Izba Obrachunkowa.


XXV sesja Rady Gminy Dobra rozpoczęła się od wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Wyróżnienia z okazji 50. rocznicy ślubu otrzymali: Krystyna i Ryszard Jastrząb z Bezrzecza, Anna i Jerzy Czarneccy z Wołczkowa, Zofia i Wiesław Steccy oraz Irena i Władysław Fiszer z Mierzyna - zobacz fotorelację.

Reklamy Google:


Po zakończeniu uroczystości radni przystąpili do realizacji kolejnych punktów znajdujących w porządku obrad. Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji i zatwierdzeniu sprawozdania finansowego Gminy Dobra wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2016 rok odbyło się głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium dla Wójta Gminy Dobra z tytułu wykonania budżetu za poprzedni rok. Za przyznaniem absolutorium głosowali wszyscy obecni na sesji radni. Wcześniej wniosek o udzielenie absolutorium pozytywnie zaopiniowały poszczególne komisje Rady Gminy Dobra oraz Regionalna Izba Obrachunkowa.

Następnie radni przyjęli uchwałę w sprawie zmian budżetu na 2017 rok oraz przystąpili do głosowania w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Dobra na lata 2017-2025. Poprawki uwzględniały m.in. zwiększenie nakładów na remont ulic i meliorację (po 200 tys. zł) oraz przebudowę dróg z wykorzystaniem betonowych płyt drogowych (dodatkowy 1 mln zł). Dzięki dodatkowym środkom betonowe płyty pojawią się na ulicach, które wcześniej były wpisane na listę rezerwową.

Podczas sesji radni przyjęli też uchwały m.in. w sprawie: udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru w 2017 r. i pomocy finansowej dla Powiatu Polickiego. Pomoc przeznaczona będzie na opracowanie dokumentacji projektowej inwestycji związanej z budową trasy rowerowej z Dobrej do węzła przesiadkowego Głębokie w Szczecinie.

Zmieniono też uchwały w sprawie ustalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Dobra oraz w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Radni przyjęli również Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2017-2019 oraz uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Dobra, w obrębach Dołuje i Wołczkowo. Nadano także nazwy trzem nowym ulicom. Kościno zyskało ulicę Bielika, a Dobra - ul. Pod Sosnami i Sikorki.

Podczas sesji rozpatrzono skargę na działalność Wójta Gminy Dobra oraz zapoznano się ze sprawozdaniem z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie i sprawozdaniem z działalności Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej za miniony rok.

To była ostatnia przed wakacjami sesja Rady Gminy Dobra.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościXXV sesja Rady Gminy Dobra - 29 czerwca 2017 r.:

środa 12 lipca 2017 - 16:22:48 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

agatha.jpg
AGATHA
Salon kosmetyczny

Bezrzecze, ul. Koralowa 63
to miejsce stworzone z miłością i pasją do kosmetyki i kosmetologii. To nowoczesny salon kosmetyczny oferujący Państwu najwyższą jakość usług kosmetycznych z indywidualnym podejściem do klienta.
tel: +48 515 517 000.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej
reklama
przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej