Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Strażacy walczą z wodą - już ponad 30 interwencji


Strażacy walczą z wodą - już ponad 30 interwencji

Intensywne opady deszczu spowodowały liczne podtopienia posesji i ulic w gminie Dobra i całym regionie. Tylko w powiecie polickim strażacy interweniowali już 34 razy - najwięcej w Mierzynie, Wołczkowie, Bezrzeczu i Dobrej. W kolejce czeka jeszcze kilkanaście zgłoszeń. Łącznie w regionie Straż Pożarna interweniowała już ponad 150 razy.


Od wtorku mieszkańcy i strażacy walczą z żywiołem. Woda zalała ulice i nieruchomości m.in. w Szczecinie, powiatach kamieńskim, gryfińskim i polickim. Bardzo poważna sytuacja jest w gminie Dobra.

"Od wczoraj trwają nasze działania w związku z licznymi podtopieniami" - informuje kpt. Piotr Maciejczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Reklamy Google:


Najwięcej interwencji jest w Mierzynie, Wołczkowie, Bezrzeczu i Dobrej. Woda wdziera się do piwnic i domów. Niektóre ulice są prawie nieprzejezdne. Podtopienia wystąpiły m.in. na drodze z Wołczkowa do Dobrej.

"Przy dzisiejszych opadach woda wybija w zlewach" - informuje mieszkanka ulicy Żurawiej w Kościnie.

W Bezrzeczu część mieszkańców nie ma prądu w związku z zalaniem jednej ze stacji transformatorowej. Rowy i cieki wodne (rzeka Bukowa, ciek Wierzbak) są wypełnione po brzegi co utrudnia spływ wody. Strażacy mają ręce pełne roboty.

"Interweniowaliśmy już 34 razy, a w kolejce czeka jeszcze kilkanaście zgłoszeń. Staramy się reagować wszystkimi siłami. Zwiększyliśmy stany osobowe. Pracujemy od wczoraj, przez całą noc i dzisiaj rano. W pierwszej kolejności jedziemy do zalanych posesji, później do podtopionych ulic. Prosimy mieszkańców o cierpliwość. Pomożemy wszystkim, którzy potrzebują naszej pomocy" - zapewnia kpt. Piotr Maciejczyk.

Poważna sytuacja jest również w całym regionie. Strażacy interweniowali już łącznie 150 razy. Przekroczony został stan ostrzegawczy na Zalewie Szczecińskim. W Szczecinie zalało kilka ulic i pętlę tramwajową na Gocławie. Nie dojeżdżają tam tramwaje linii nr 6. Poważna sytuacja jest też w okolicach Gryfina, Kamienia Pomorskiego, Myśliborza i Szczecinka.

W związku z długotrwałymi opadami deszczu Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Dobrej pełni dyżur. Przewożone są worki do zabezpieczenia posesji, udrażniana kanalizacja. Gmina cały czas udostępnia worki. W tym celu trzeba skontaktować się z Grzegorzem Pieszko - nr telefonu 508 222 219.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Usuwanie skutków ulewy
w gminie Dobra


Podtopienia dróg i prywatnych nieruchomości - to skutki intensywnych opadów deszczu. W piątek zwołano w tej sprawie posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na spotkaniu podjęto m.in. decyzję o uruchomieniu celowej rezerwy finansowej w celu likwidacji skutków podtopień.

środa 26 lipca 2017 - 07:34:43 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

agatha.jpg
AGATHA
Salon kosmetyczny

Bezrzecze, ul. Koralowa 63
to miejsce stworzone z miłością i pasją do kosmetyki i kosmetologii. To nowoczesny salon kosmetyczny oferujący Państwu najwyższą jakość usług kosmetycznych z indywidualnym podejściem do klienta.
tel: +48 515 517 000.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej
reklama
przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej