Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Trwa usuwanie skutków ulewy w gminie Dobra


Trwa usuwanie skutków ulewy w gminie Dobra

Kilkudziesięciu strażaków od wczoraj zajmuje się usuwaniem skutków ulewy w gminie Dobra. Strażacy wraz z pracownikami urzędu gminy wypompowują wodę z zalanych nieruchomości, a także dowożą mieszkańcom worki z piaskiem. Od wczoraj strażacy interweniowali blisko 50 razy - najwięcej w Mierzynie, Bezrzeczu i Dobrej.


Intensywne opady deszczu utrzymują się w gminie Dobra od wtorku. Pierwsze zgłoszenia do straży pożarnej zaczęły wpływać już w godzinach popołudniowych. Od tego czasu strażacy interweniowali blisko 50 razy - głównie wypompowując wodę z zalanych posesji. Przed nimi wciąż jeszcze wiele pracy, gdyż cały czas wpływają nowe zgłoszenia. Prace utrudnia fakt, że przepełnione są wszystkie rowy melioracyjne i cieki wodne.

W miejscowościach Mierzyn, Wołczkowo, Bezrzecze i Dobra rozdysponowanych jest obecnie ponad 40 strażaków z jednostek OSP w Dobrej i Wołczkowa oraz Państwowej Straży Pożarnej z Polic i Szczecina. Mieszkańcy gminy Dobra mogą również liczyć na strażaków ochotników z gminy Police. Do pomocy mieszkańcom Dobrej włączył się również strażak z przygranicznej, niemieckiej miejscowości.

Reklamy Google:


"Staramy się reagować wszystkimi siłami. Zwiększyliśmy stany osobowe. Pracujemy bez przerwy od wczoraj. W pierwszej kolejności jedziemy do zalanych posesji, później do podtopionych ulic. Prosimy mieszkańców o cierpliwość. Pomożemy wszystkim, którzy potrzebują naszej pomocy" - zapewnia kpt. Piotr Maciejczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Z podtopieniami walczą również pracownicy urzędu gminy, który dowożą mieszkańcom worki z piaskiem. Worki odbierać można bezpośrednio z siedziby Wydziału ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska w Wołczkowie przy ul. Lipowej 51. W tym celu trzeba skontaktować się z Grzegorzem Pieszko - nr telefonu 508 222 219.

Poważna sytuacja powodziowa dotknęła cały nasz region. Ulewny deszcz sprawił m.in., że przekroczony został stan ostrzegawczy na Zalewie Szczecińskim. W Szczecinie zalało kilka ulic i pętlę tramwajową na Gocławie. Poważna sytuacja jest też w okolicach Gryfina, Kamienia Pomorskiego, Myśliborza i Szczecinka.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościTrwa usuwanie skutków ulewy w gminie Dobra:
Zobacz artykuły powiązane:

Strażacy walczą z wodą - już ponad 30 interwencji

Intensywne opady deszczu spowodowały liczne podtopienia posesji i ulic w gminie Dobra i całym regionie. Tylko w powiecie polickim strażacy interweniowali już 34 razy - najwięcej w Mierzynie, Wołczkowie, Bezrzeczu i Dobrej. W kolejce czeka jeszcze kilkanaście zgłoszeń. Łącznie w regionie Straż Pożarna interweniowała już ponad 150 razy.

Usuwanie skutków ulewy
w gminie Dobra


Podtopienia dróg i prywatnych nieruchomości - to skutki intensywnych opadów deszczu. W piątek zwołano w tej sprawie posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na spotkaniu podjęto m.in. decyzję o uruchomieniu celowej rezerwy finansowej w celu likwidacji skutków podtopień.

środa 26 lipca 2017 - 16:54:30 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

agatha.jpg
AGATHA
Salon kosmetyczny

Bezrzecze, ul. Koralowa 63
to miejsce stworzone z miłością i pasją do kosmetyki i kosmetologii. To nowoczesny salon kosmetyczny oferujący Państwu najwyższą jakość usług kosmetycznych z indywidualnym podejściem do klienta.
tel: +48 515 517 000.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej
reklama
przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej