Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Prawie 80 interwencji strażaków


Prawie 80 interwencji strażaków w związku
z podtopieniami


Strażacy cały czas usuwają skutki intensywnych opadów. Od wtorku wyjeżdżali prawie 80 razy do zalanych domów, garaży i ulic. Obecnie straż prowadzi działania w Mierzynie, Dobrej i Wołczkowie. Sytuacja w gminie Dobra powoli się stabilizuje.


Po kolejnej pracowitej nocy strażacy odpompowują wodę w Mierzynie na ulicach Brzozowej, Akacjowej i Kolorowej, w Dobrej na ul. Sportowej i Wołczkowie na ul. Łanowej.

"Od początku wystąpienia opadów interweniowaliśmy prawie 80 razy. Akcja cały czas trwa, ale nie mamy już nowych zgłoszeń" - informuje kpt. Piotr Maciejczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Reklamy Google:


W środę zamknięto dla ruchu zalaną ulicę Folwarczną w Skarbimierzycach, prowadzącą w kierunku Bezrzecza, odcinek ulicy Zielonej w Redlicy oraz ulicę Brzozową w Mierzynie, gdzie woda wlewała się do garaży. Strażacy odpompowywali też wodę z osiedla przy ul. Bukszpanowej w Bezrzeczu.

Na terenie gminy Dobra z podtopieniami walczyło 14 zastępów Straży Pożarnych. W akcji brały udział 4 beczkowozy. Teraz sytuacja powoli się stabilizuje. Stopniowo obniża się poziom wody w rowach melioracyjnych.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościTrwa usuwanie skutków ulewy w gminie Dobra:
Zobacz artykuły powiązane:

Trwa usuwanie skutków ulewy w gminie Dobra

Kilkudziesięciu strażaków od wczoraj zajmuje się usuwaniem skutków ulewy w gminie Dobra. Strażacy wraz z pracownikami urzędu gminy wypompowują wodę z zalanych nieruchomości, a także dowożą mieszkańcom worki z piaskiem. Od wczoraj strażacy interweniowali blisko 50 razy - najwięcej w Mierzynie, Bezrzeczu i Dobrej.

Strażacy walczą z wodą - już ponad 30 interwencji

Intensywne opady deszczu spowodowały liczne podtopienia posesji i ulic w gminie Dobra i całym regionie. Tylko w powiecie polickim strażacy interweniowali już 34 razy - najwięcej w Mierzynie, Wołczkowie, Bezrzeczu i Dobrej. W kolejce czeka jeszcze kilkanaście zgłoszeń. Łącznie w regionie Straż Pożarna interweniowała już ponad 150 razy.

Usuwanie skutków ulewy
w gminie Dobra


Podtopienia dróg i prywatnych nieruchomości - to skutki intensywnych opadów deszczu. W piątek zwołano w tej sprawie posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na spotkaniu podjęto m.in. decyzję o uruchomieniu celowej rezerwy finansowej w celu likwidacji skutków podtopień.

czwartek 27 lipca 2017 - 11:29:13 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

agatha.jpg
AGATHA
Salon kosmetyczny

Bezrzecze, ul. Koralowa 63
to miejsce stworzone z miłością i pasją do kosmetyki i kosmetologii. To nowoczesny salon kosmetyczny oferujący Państwu najwyższą jakość usług kosmetycznych z indywidualnym podejściem do klienta.
tel: +48 515 517 000.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej
reklama
przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej