Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Zapraszamy na Różane Dożynki 2017


Zapraszamy na Różane Dożynki 2017

Prezentacje sołectw, konkursy na najładniejszą kompozycję kwiatową i najokazalsze płody rolne, musztra paradna, występy zespołów - to tylko część atrakcji, które czekają na nas podczas Różanych Dożynek w gminie Dobra. Święto plonów odbędzie się we wtorek, 15 sierpnia na boisku sportowym w Dobrej.


Zgodnie z tradycją imprezę poprzedzi msza święta, która rozpocznie się o godzinie 14:00 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata w Dobrej. Następnie korowód w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płot przejdzie ulicami Dobrej w kierunku boiska sportowego, gdzie Wójt Gminy Teresa Dera wraz z przewodniczącym Rady Gminy Bartłomiejem Miluchem dokonają oficjalnego otwarcia imprezy. Samorządowcom towarzyszyć będą starostowie dożynek, którzy chlebem witać będą wszystkich przybyłych uczestników.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W godzinach popołudniowych na scenie prezentować będą się sołectwa gminy Dobra, które zaprezentują swój warsztat artystyczny. W trakcie trwania imprezy odbędą się konkursy m.in. na najładniejszą kompozycję kwiatową i najokazalsze płody rolne.

Reklamy Google:


Zgromadzona publiczność będzie miała okazję obejrzeć pokaz Klubu Kawaleryjskiego im. XII Pułku Ułanów Podolskich. Jedną z atrakcji imprezy, która z pewnością ucieszy miłośników literatury, będzie też spotkanie z Markiem Stelarem - autorem poczytnych kryminałów. Spotkanie z pisarzem odbędzie się około godziny 17 na terenie stoiska Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. Uczestnicy dożynek będą mieli okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanym konkursie. Wystarczy tylko tego dnia pojawić się na Różanych Dożynkach i wyrazić chęć udziału w zabawie, za pomocą dostępnego kuponu. Autor osobiście wybierze zwycięzcę konkursu, który otrzyma nagrodzę książkową.

Od godziny 17:30 na scenie pojawią się wykonawcy i zespoły muzyczne. Wystąpią Darek Zeto, Michał Pawłowski i Zanoza. Natomiast punktualnie o godzinie 22:00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim sponsorom, którzy wsparli tegoroczne dożynki. Dzięki nim program imprezy obfituje w liczne atrakcje.

Na czas trwania imprezy wyłączona z ruchu zostanie część ulicy Sportowej, na odcinku od stacji paliw do ul. Konwaliowej. Dojazd do osiedla możliwy będzie od strony Buku. Z uwagi na bardzo małą liczbę miejsc parkingowych przy ulicy Sportowej, polecamy korzystać z parkingów na terenie Dobrej:
- wzdłuż ulicy Szczecińskiej (przy blokach),
- przy Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek (ul. Graniczna 31),
- przy ul. Granicznej i przy budynku UG na ul. Granicznej 24a,
- przy ul. Granicznej (przy kościele),
- przy ul. Poziomkowej 5 (za szkołą),
- przy ul. Poziomkowej 7 (przy boisku ORLIK).

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: GCKiB w Dobrej

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościRóżane Dożynki 2017 - plakat:

Zobacz artykuły powiązane:

Różane Dożynki w Dobrej - dużo zdjęć

15 sierpnia, święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to tradycyjny już termin Różanych Dożynek odbywających się w Dobrej. Tegoroczne święto plonów przyciągnęło mieszkańców naszej gminy oraz gości z sąsiednich miejscowości. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Różane Dożynki 2015 w Dobrej - zdjęcia

W sobotę 15 sierpnia przy ul. Sportowej w Dobrej odbyły się Różane Dożynki Gminne. Tegoroczne święto plonów, które nawiązywało do zakończonego niedawno Festiwalu Róż, przyciągnęło mieszkańców gminy Dobra oraz gości z sąsiednich gmin i miejscowości.

Dożynki 2014 w gminie Dobra - relacja

15 sierpnia, święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to tradycyjny już termin Dożynek Gminnych odbywających się w Dobrej. Tegoroczne święto plonów po raz kolejny przyciągnęło mieszkańców naszej gminy oraz gości z sąsiednich gmin i miejscowości, w tym także znajdujących się po niemieckiej stronie granicy. Była to jubileuszowa, dwudziesta edycja imprezy.

Dożynki 2013 w Gminie Dobra - zdjęcia

Tradycyjnie już w świątecznym dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbyły się w Dobrej Dożynki Gminne, które jak co roku, przyciągnęły tłumy mieszkańców z terenu gminy Dobra oraz sąsiednich miejscowości. W święcie plonów wzięło także udział wielu mieszkańców Bezrzecza.

Dożynki 2012 w
Gminie Dobra - relacja


XVIII Dożynki Gminne w Dobrej już za nami. Tegoroczna edycja imprezy, która tradycyjnie już odbyła się w świątecznym dniu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, przyciągnęła tłumy mieszkańców z terenu gminy Dobra oraz sąsiednich gmin. Jak co roku, w święcie plonów wzięło także udział wielu mieszkańców Bezrzecza.

Dożynki 2011 w
Gminie Dobra - relacja!


Prezentacja wieńców dożynkowych, konkurs na najładniejsze stoisko sołeckie, występy zespołów ludowych, wystawy i kiermasze - wszystko to i dużo, dużo więcej czekało na mieszkańców, którzy poniedziałkowe, świąteczne popołudnie postanowili spędzić na corocznych Dożynkach Gminnych w Dobrej.


Dożynki Gminne 2010
- galeria zdjęć!


Prezentacja wieńców dożynkowych, występy zespołów ludowych, wystawy, kiermasze, konkursy - to tylko część atrakcji, które w miniony weekend towarzyszyły Dożynkom Gminnym 2010. Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia.

poniedziałek 14 sierpnia 2017 - 14:34:59 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

agatha.jpg
AGATHA
Salon kosmetyczny

Bezrzecze, ul. Koralowa 63
to miejsce stworzone z miłością i pasją do kosmetyki i kosmetologii. To nowoczesny salon kosmetyczny oferujący Państwu najwyższą jakość usług kosmetycznych z indywidualnym podejściem do klienta.
tel: +48 515 517 000.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej
reklama
przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej