Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Relacja z XXVI sesji Rady Gminy Dobra


Relacja z XXVI sesji Rady Gminy Dobra

W czwartek, 14 września odbyła się XXVI sesja Rady Gminy Dobra. Podczas sesji, która po raz pierwszy miała miejsce w nowo wybudowanej świetlicy w Buku, radni przyjęli szereg uchwał i zapoznali się m.in. z informacją o wykonaniu budżetu Gminy Dobra za I półrocze 2017 r.


Od 4 września 2017 r. w Klubie w Dobrej działa świetlica szkolna dla dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej, dlatego też wrześniowa sesja odbyła się w Świetlicy Środowiskowej w Buku.

Przewodniczący Rady Gminy Bartłomiej Miluch przywitał wszystkich zebranych na placu przy świetlicy, gdzie otworzył obrady XXVI sesji Rady Gminy. Następnie w obecności radnych i zaproszonych gości dokonano uroczystego otwarcia świetlicy i przecięcia wstęgi. Wśród gości obecny był Starosta Policki Andrzej Bednarek. Na wszystkich przybyłych czekał tort.

Reklamy Google:


W trakcie sesji radni podjęli uchwały:
• w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Polickiemu z przeznaczeniem na realizację inwestycji pn. "Przebudowa drogi powiatowej Nr 3922Z Stobno - Mierzyn na odcinku od ul. Ślicznej do ul. Os. Pod Lipami", w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019".
• w sprawie pomocy finansowej dla Gminy Brusy - która ucierpiała w wyniku nawałnic.
• w sprawie przejmowania przez jednostkę oświatową prowadzoną przez Gminę Dobra mienia, należności i zobowiązań oraz dokumentacji do dotychczasowego Zespołu Szkół w Dołujach.
• w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny przypadających Gminie Dobra i jej jednostkom podległym oraz warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną oraz w warunkach stosowania ulg z urzędu.
• zmieniającą uchwałę w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2017 rok.
• w sprawie oceny aktualności Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego obowiązujących na obszarze Gminy Dobra.
• zmieniającą uchwałę Nr XXXI/453/09 Rady Gminy Dobra z dnia 29 października 2009 r.
• w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy Dobra.

Ponadto radni zapoznali się z informacją o wykonaniu budżetu Gminy Dobra za I półrocze 2017 r. wraz z informacją o przebiegu wykonania planu finansowego Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej za I półrocze 2017 r.; informacją o wykonaniu wieloletniej prognozy finansowej Gminy Dobra na lata 2017– 2025 za I półrocze 2017 r.; informacją o realizacji zadań związanych z utrzymaniem czystości i porządku w gminie za okres 01.07.2016 r. – 30.06.2017 r. oraz sprawozdaniem z działalności Wójta Gminy Dobra w okresie od dnia 01.06.2017 r. do 31.08.2017 r.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościXXVI sesja Rady Gminy Dobra:środa 20 września 2017 - 09:02:23 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin
chmurka.jpg
Przedszkole Poranna Chmurka
Mierzyn, ul. Poranna 4
Nowe, przytulne przedszkole sensoryczno - integracyjne dla Twojego dziecka. Rodzinna atmosfera, fachowa opieka i ciekawe zajęcia. Stawiamy na ruch, kreatywność i indywidualne podejście do każdego przedszkolaka. Smartfonom, TV i grom komputerowym mówimy stanowcze NIE. Prowadzimy nabór przez cały rok.
agatha.jpg
AGATHA
Salon kosmetyczny

Bezrzecze, ul. Koralowa 63
to miejsce stworzone z miłością i pasją do kosmetyki i kosmetologii. To nowoczesny salon kosmetyczny oferujący Państwu najwyższą jakość usług kosmetycznych z indywidualnym podejściem do klienta.
tel: +48 515 517 000.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej