Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Rajd rowerowy nad Świdwie - relacja i zdjęcia


Rajd rowerowy nad Świdwie - relacja i zdjęcia

W sobotę, 23 września odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy nad jezioro Świdwie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 miłośników turystyki rowerowej. Rajd zorganizował Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.


W rajdzie uczestniczyły rodziny ze Szczecina, Polic oraz z innych miejscowości Pomorza Zachodniego. Organizatorów bardzo ucieszył fakt, że na to wydarzenie przybyło tak wiele dzieci, bo właśnie z myślą o nich zaplanowano wiele atrakcji.

Rowerzyści pokonali wspólnie trasę o długości ok. 34 kilometrów, delektując się pięknem Puszczy Wkrzańskiej. Wydarzenie miało miejsce na terenie trzech gmin: Szczecina, Polic oraz Dobrej. Uczestnicy podczas przejazdu przez miejscowości manifestowali potrzebę rozwoju infrastruktury rowerowej oraz zachęcali do turystyki rowerowej.

Reklamy Google:


Podczas przejazdu organizatorzy zaplanowali postoje co 5 kilometrów, aby także najmłodsi uczestnicy dali radę pokonać zaplanowany dystans. Przejazd zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach, policjanci z komisariatu w Mierzynie oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wołczkowa.

"Jesteśmy wdzięczni służbom mundurowym za pomoc ponieważ bezpieczeństwo uczestników jest dla nas najwyższym priorytetem" - dziękują organizatorzy rajdu.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała na ten rajd dotację z programu Społecznik (program finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, operatorem programu jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.). Za pozyskane środki Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zakupił dla uczestników wyprawy m.in. pamiątkowe medale, nagrody dla uczestników konkursów oraz kamizelki odblaskowe dla dzieci. Kamizelki dla dzieci przekazał także Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Powiatu Polickiego, a kamizelki dla dorosłych - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Dodatkowo DGS Poland ufundował odblaski dla dzieci a Berlin Döner Kebap przekazał dla uczestników 200 bidonów. Nagrody dla uczestników ufundował także Kurier Szczeciński.

"Przy tej okazji gorąco dziękujemy za wsparcie wszystkich instytucjom i sponsorom, bez których o wiele trudniej byłoby nam zorganizować ten event" - informują organizatorzy.

Partnerem wydarzenia była Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, która na co dzień opiekuje się rezerwatem "Świdwie". Kazimierz Olszanowski przygotował dla uczestników prezentację o walorach przyrodniczych rezerwatu. Na terenie Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego "Świdwie" odbyło się pieczenie kiełbasek oraz konkursy dla dzieci i dorosłych. W drodze powrotnej nad jezioro Głębokie uczestnicy przejechali przez teren Gminy Dobra.

Rezerwat przyrody Świdwie to unikatowy w skali europejskiej rezerwat ptactwa wodnego i błotnego. Jest usytuowany w sercu polskiej części Puszczy Wkrzańskiej. To piękny i dziki teren. Czasem ptaki można dostrzec wśród zarośli rozlewiska. Można je również obserwować przez lunetę ustawioną na wieży obserwacyjnej. Przez Świdwie przepływa 32-kilometrowa Gunica, mająca swoje źródło w okolicy wioski Łęgi, po południe od jeziora.

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/1944013902512191

Źródło: Paweł Malinowski, Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościRodzinny Rajd Rowerowy nad jezioro Świdwie - 23 września 2017 r.:


niedziela 24 września 2017 - 08:42:59 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

agatha.jpg
AGATHA
Salon kosmetyczny

Bezrzecze, ul. Koralowa 63
to miejsce stworzone z miłością i pasją do kosmetyki i kosmetologii. To nowoczesny salon kosmetyczny oferujący Państwu najwyższą jakość usług kosmetycznych z indywidualnym podejściem do klienta.
tel: +48 515 517 000.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
SCK.jpg

autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń:
+48 501 585 105. więcej
reklama
przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji:
+48 513 867 408.
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej