Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Remont Modrej i Koralowej dopiero wiosną


Remont Modrej i Koralowej dopiero wiosną

Przygotowania do realizacji inwestycji polegającej na przebudowie ulic Koralowej i Modrej w szczecińskiej części Bezrzecza wydłużają się. Zamiast we wrześniu br. jak zapowiadano, ciężki sprzęt budowlany pojawi się dopiero wiosną przyszłego roku.


Jak podaje Radio Szczecin, termin przesunął się przez negocjacje z gazownią, która w tej samej okolicy zamierza budować gazociąg. "Kwestia dogadania się z gazownią wynikła w trakcie przygotowywania całej dokumentacji i ustalania harmonogramu inwestycji. Kiedy dowiedzieliśmy się o problemach, musieliśmy doprowadzić do porozumienia. W tej chwili jest już przygotowana cała procedura. Myślę, że na plac budowy wejdziemy w okolicach wiosny." - mówi Piotr Zieliński z urzędu miasta.

Reklamy Google:


Przypomnijmy, inwestycja obejmować będzie wymianę nawierzchni, wyznaczenie pasów rowerowych, budowę chodników i poprawę oświetlenia drogowego. Wartość prac wyceniono na ponad 16 milionów złotych.

Opisane prace dotyczyć będą jedynie szczecińskiego odcinka drogi prowadzącej w kierunku Bezrzecza i Wołczkowa. Fragment ulicy Koralowej, od ulicy Zaściankowej w kierunku szkoły, stanowi własność Powiatu Polickiego, który również rozpoczął przygotowania do przebudowy drogi. Prace polegać będą na zmianie skrzyżowania przy szkole w rondo, postawieniu elementów spowalniających, przede wszystkim w obszarze przejść dla pieszych, przebudowie pętli autobusowej, a także poprawieniu widoczności przy wyjeździe z ul. Kościelnej. Na odcinku od Szczecina do planowanego ronda przewidywana jest budowa ścieżki rowerowej. Niestety na dalszym odcinku drogi nie ma możliwości zbudowania ścieżki rowerowej z powodu braku miejsca.

Źródło: Radio Szczecin Fot. www.drony.szczecin.pl


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:


Przebudowa ul. Modrej
i Koralowej


Trwają przygotowania do realizacji inwestycji polegającej na przebudowie ulic Koralowej i Modrej w szczecińskiej części Bezrzecza. Codziennie w godzinach komunikacyjnego szczytu tworzą się tutaj gigantyczne korki (na zdjęciu poranny korek sfotografowany z drona). Na zlecenie urzędu miasta powstaje właśnie plan organizacji ruchu na czas remontu wspomnianych ulic.

Remont Modrej i Koralowej - pierwsze opóźnienia

Przeciągają się prace nad projektem modernizacji ulic Koralowej i Modrej w Szczecinie. Po wygraniu przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Modernizacja ulicy Modrej i Koralowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, firma Highway Sp. z o. o. miała 7 miesięcy na wykonanie projektu. Jednak w kwietniu br. podpisano aneks do umowy, wydłużający czas na wykonanie projektu do 12 miesięcy.

Remont Modrej i Koralowej - otwarcie ofert

Po latach starań miasto Szczecin ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Modernizacja ulicy Modrej i Koralowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego. 3 firmy chcą wykonać projekt przebudowy ul. Modrej i Koralowej. W urzędzie miasta otwarto oferty złożone w przetargu.

Ruszają prace
nad Modrą i Koralową


O tragicznym stanie nawierzchni drogi prowadzącej do Bezrzecza, mówi się od lat. Stan ulic Modrej i Koralowej pogarsza się z roku na rok. Do tej pory nie było pieniędzy na nową nawierzchnię, a bieżące naprawy były krótkotrwałe. Po latach starań miasto Szczecin ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Modernizacja ulicy Modrej i Koralowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego. To kolejny krok do remontu.

Początek walki
o Koralową i Modrą


"Jako mieszkaniec Szczecina wnioskuję o udzielenie odpowiedzi kiedy i w jakim zakresie przeprowadzony zostanie szeroko pojęty remont ul. Modrej i Koralowej w granicach miasta Szczecin." - w oficjalnym liście do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego oraz Urzędu Miasta Szczecin pisze nasz czytelnik - pan Piotr.

Fatalny stan głównej drogi Bezrzecza

O tragicznym stanie nawierzchni, głównej drogi prowadzącej przez Bezrzecze, nikogo nie musimy przekonywać. Wystarczy raz przejechać się ulicami Modrą, Koralową i Górną. Stan popularnej "powiatówki" pogarsza się z roku na rok. Każdej zimy ogromne dziury czyhają na koła naszych samochodów. Podpowiadamy co zrobić i do kogo się zwrócić kiedy dziury nie uda się ominąć i uszkodzimy nasze auto.

czwartek 19 października 2017 - 08:23:22 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin
chmurka.jpg
Przedszkole Poranna Chmurka
Mierzyn, ul. Poranna 4
Nowe, przytulne przedszkole sensoryczno - integracyjne dla Twojego dziecka. Rodzinna atmosfera, fachowa opieka i ciekawe zajęcia. Stawiamy na ruch, kreatywność i indywidualne podejście do każdego przedszkolaka. Smartfonom, TV i grom komputerowym mówimy stanowcze NIE. Prowadzimy nabór przez cały rok.
agatha.jpg
AGATHA
Salon kosmetyczny

Bezrzecze, ul. Koralowa 63
to miejsce stworzone z miłością i pasją do kosmetyki i kosmetologii. To nowoczesny salon kosmetyczny oferujący Państwu najwyższą jakość usług kosmetycznych z indywidualnym podejściem do klienta.
tel: +48 515 517 000.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej