Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Projekt budżetu Gminy Dobra na 2018 r.


Projekt budżetu Gminy Dobra na 2018 r.

W środę, 15 listopada Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podpisała i przedłożyła Radzie Gminy Dobra oraz Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Szczecinie projekt budżetu Gminy Dobra na 2018 rok. Projekt budżetu przewiduje nadwyżkę budżetową w kwocie 2,6 mln zł, która przeznaczona zostanie na spłatę kredytu długoterminowego.


W prognozowanych na 2018 rok dochodach w kwocie 114.274.848 zł największy udział stanowią wpływy z udziału w podatkach dochodowych ok. 41% (PIT kwota 46.033.588 zł i CIT kwota 700.000 zł) oraz dochody z podatków i opłat w kwocie 24.979.500 zł co stanowi ok. 22% dochodów budżetu.

Kwota zaplanowanych wydatków wynosi 111.674.848 zł i będzie niższa od prognozowanych dochodów o 2,6 mln zł. Nadwyżka zostanie przeznaczona na spłatę kredytu długoterminowego.

Reklamy Google:


Wydatki inwestycyjne w kwocie 43.037.775 zł stanowić będą ok. 39% ogólnej kwoty wydatków. Najwięcej nakładów zaplanowano na infrastrukturę drogową ok. 35% wydatków majątkowych (15 mln zł), infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną ok. 33% (14,2 mln zł), oświatę ok. 14% (6 mln zł), gospodarkę komunalną i ochronę środowiska ok. 7% (3 mln zł), kulturę fizyczną ok. 5% (2,1 mln zł). Oznacza to, że w przyszłym roku wydatki na infrastrukturę drogową, wodociągową i kanalizacyjną będą znacznie większe niż w tym roku.

Mierzyn

W projekcie budżetu na 2018 rok znalazło się wiele ważnych inwestycji. W Mierzynie rozpocznie się budowa nowego przedszkola przy szkole podstawowej - na ten cel przeznaczono w przyszłym roku 1,5 mln zł. W planach są również m.in.: budowa kanalizacji deszczowej na ul. Kolorowej, budowa kanalizacji sanitarnej na ul. Zeusa, budowa sieci wodociągowej Skarbimierzyce do Osiedla Pod Lipami, rozbudowa kanalizacji na ul. Zgodnej, budowa chodnika na ul. Długiej (kolonia), budowa ulic Elżbiety, Mierzyńskiej i Wędrownej, modernizacja ulic Spiskiej, Spółdzielców, Topolowej, przebudowa ulic Alicji i Piotra, wykonanie oświetlenia przejść dla pieszych, adaptacja projektu budowlanego związanego z budową świetlicy na Mierzyniance. W projekcie budżetu zarezerwowano też 2,25 mln zł na przebudowę ulicy Długiej, na odcinku od ul. Ślicznej do Osiedla Pod Lipami oraz 350 tys. zł na renowację boiska sportowego.

Bezrzecze

W Bezrzeczu planowane są m.in.: rozbudowa hydroforni, wykonanie kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym, budowa zbiornika wyrównawczego, wykonanie studni głębinowej, budowa sieci wodociągowej z ul. Starowiejskiej do ul. Drozdowej, budowa nowej kanalizacji deszczowej na ul. Cynamonowej do nowego kolektora, modernizacja kanalizacji sanitarnej na ul. Nowowiejskiej, budowa drogi Azaliowa i Perłowa, modernizacja ul. Szkolnej, modernizacja dachu starego budynku szkoły, budowa Orlika, realizacja projektu "Stworzenie serca Bezrzecza". Zarezerwowano też 500 tys. zł na wydatki związane z budową nowego połączenia drogowego z Bezrzecza i Wołczkowa do Szczecina.

Dobra

W Dobrej zaplanowano takie projekty jak: budowa kanalizacji deszczowej dla osiedla w rejonie ulic Paproci, Konwaliowej, Kameliowej, Tulipanowej i Frezjowej, budowa sieci wodociągowej na ul. Przytulnej i Przyjaznej, rozbudowa hydroforni i budowa nowej stacji uzdatniania wody, budowa chodnika Grzepnica - Dobra, budowa infrastruktury komunikacyjnej związanej z trasą rowerową łączącej Dobrą z węzłem przesiadkowym Głębokie, budowa dróg na osiedlu przy ul. Sportowej i w rejonie ulic Plenerowej, Projektowej, Porcelanowej i Poetyckiej, budowa ulic Przytulnej, Stokrotki, Jodłowej, Platanowej, Cyprysowej, Sekwojowej, Oliwkowej, Bukowej i Na Stoku, budowa parkingu dla rowerów. 4 mln złotych zarezerwowano na kontynuację rozbudowy szkoły podstawowej, 820 tys. zł na budowę ścieżki ekologiczno-edukacyjnej z Dobrej do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, a 300 tys. zł na wykonanie nawierzchni boiska sportowego przy ul. Sportowej.

Pozostałe miejscowości

Zaplanowanych projektów inwestycyjnych jest bardzo dużo, wymienimy więc tylko największe: budowa i wymiana sieci wodociągowej w miejcowości Stolec, budowa kanalizacji deszczowej w Wołczkowie, budowa rurociągu tłocznego i modernizacja hydroforni w Skarbimierzycach, rozbudowa hydroforni w Buku, budowa stacji uzdatniania wody w Dołujach, inwestycje w oczyszczalni ścieków w Redlicy, budowa pętli autobusowej w Sławoszewie, budowa miejsca przesiadkowego w Łęgach i ścieżki rowerowej Łęgi - Stolec, budowa parku rodzinnego w Wołczkowie, urządzenie i zagospodarowanie terenu sportowego przy ul. Pięknej w Dołujach, budowa siłowni plenerowej w Buku, budowa chodników i gminnych dróg.

Wymieniliśmy tylko część inwestycji uwzględnionych w projekcie budżetu na 2018 rok. Warto jeszcze wspomnieć o modernizacji dróg gminnych płytami drogowymi (1 mln zł), o projektach związanych z odprowadzeniem wód deszczowych z poszczególnych ulic, budowie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zakupie lekkiego wozu specjalnego dla OSP Dobra, czy o poprawie gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra.

Ze wszystkimi pozycjami budżetu można zapoznać się na stronie bip.dobraszczecinska.pl. Wraz z projektem budżetu przedłożony został również projekt zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2018-2025.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościczwartek 16 listopada 2017 - 07:50:42 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin
chmurka.jpg
Przedszkole Poranna Chmurka
Mierzyn, ul. Poranna 4
Przytulne przedszkole bez barier architektonicznych, zajęcia muzyczno - ruchowe, zabawy w kręgu, jęz. niemiecki i angielski, doświadczenia przyrodnicze, terapia ręki, logopedia, rewalidacja, sensoplastyka, dla chętnych zajęcia na basenie.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej