Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Legalny bukmacher - co to oznacza w świetle ustawy


Legalny bukmacher - co to oznacza w świetle nowej ustawy hazardowej

1 kwietnia 2017 r. w Polsce zaczęła obowiązywać nowa ustawa hazardowa, która zrewolucjonizowała m.in. rynek zakładów wzajemnych. Firmy bukmacherskie, które chcą w legalny sposób oferować swoje usługi w naszym kraju, muszą spełnić szereg rygorystycznych wymagań. Z drugiej strony, dzięki ustawie otrzymały szersze niż do tej pory możliwości reklamy.


Według szacunków ekspertów, w 2017 r. obroty bukmacherów legalnie działających w Polsce wyniosły około 3,3 mld zł. Rok wcześniej było to "jedynie" 1,7 mld zł. Udział tzw. szarej strefy w rynku zakładów wzajemnych w naszym kraju w ciągu kilku miesięcy spadł z 90 do 60%. Do budżetu państwa trafiło natomiast blisko 400 mln zł zapłaconych przez legalnych bukmacherów podatków. To tylko niektóre efekty wprowadzonej w życie 1 kwietnia 2017 r. nowej ustawy hazardowej.

"To regulacja oczekiwana przez wiele osób, które widziały nieprawidłowości na rynku gier hazardowych. Naszym założeniem było udzielenie ochrony osobom, które są zainteresowane takimi usługami, w zgodzie z przepisami unijnymi, ale również ograniczenie szarej strefy w tym segmencie" - mówił cytowany na stronie mf.gov.pl Wiesław Janczyk, wiceminister finansów. Nowe przepisy nałożyły liczne obowiązki na bukmacherów, którzy chcą w legalny sposób oferować swoje usługi w Polsce, ale z drugiej strony - otrzymały one pewne przywileje. Warunki jakie musi spełniac legalny bukmacher są opisane tutaj: www.legalsport.pl/legalni-bukmacherzy/legalni-bukmacherzy-w-polsce-lista/warunki-musi-spelniac-legalny-bukmacher/

Legalny bukmacher – jakie obowiązki musi spełnić?

Zgodnie z zapisami nowej ustawy hazardowej, legalni operatorzy zakładów wzajemnych muszą posiadać licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Aby ją otrzymać, bukmacherzy są zobowiązani do spełnienia szeregu wymogów. I tak konieczna jest m.in. siedziba firmy na terenie Polski oraz odpowiednia forma prawna prowadzonej działalności – dopuszczalne są jedynie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjne. Bardzo istotne są kwestie podatkowe – legalni bukmacherzy muszą odprowadzić 12% podatku od każdej postawionej przez gracza sumy.

"Restrykcyjne, ale zarazem przejrzyste uregulowania prawne to pozytywna rzecz. Taką sytuację mamy w Rumunii i w Polsce. Wierzymy, że na tym fundamencie możemy się rozwijać i rosnąć" - powiedział agencji informacyjnej Newseria Vlad Ardeleanu, dyrektor generalny firmy, która pod koniec listopada 2017 r. otrzymała koncesję MF.

Oprócz wymogów prawnych, obowiązkiem legalnych operatorów zakładów wzajemnych jest maksymalna możliwa ochrona graczy przed skutkami hazardu. Z tego względu muszą oni weryfikować ich tożsamość i wiek (zakłady bukmacherskie mogą zawierać jedynie osoby pełnoletnie), a także zapewnić bezpieczeństwo ich płatności oraz danych osobowych.

Nowa ustawa hazardowa a reklama bukmacherów

Zapisy nowej ustawy hazardowej nie tylko nakładają na bukmacherów liczne obowiązki, ale dają im także pewne przywileje. Jest to m.in. nadal dość obostrzona, ale i tak szersza niż wcześniej możliwość reklamy. Legalni bukmacherzy mogą więc reklamować swoje usługi na własnej stronie internetowej, na budynkach, w których prowadzą naziemne punkty przyjmowania zakładów czy podczas transmisji z imprez sportowych lub meczów zawodników bądź klubów, których są sponsorem. Reklama nie może jednak m.in. łączyć zawierania zakładów ze sprawnością intelektualną lub fizyczną, atrakcyjnością seksualną, a także z sukcesem finansowym lub życiowym, ani przedstawiać powstrzymywania się od grania w negatywny sposób.

"Nadal możemy trafić w Internecie na reklamy nielegalnych bukmacherów, którzy, poza wysoką ceną nie oferują żadnych korzyści. Natomiast w momencie, kiedy udajemy się do bukmachera legalnego, wiemy doskonale, że proponowane przez niego kursy i stawki są stabilne" - podsumował agencji Newseria Biznes Piotr Glinkowski, członek zarządu Arskom.


Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia - skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.
Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich.
Teksty dotyczące operatorów bukmacherskich nie posiadających licencji Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów wzajemnych na terytorium Polski maja charakter wyłącznie informacyjny, nie zachęcamy do korzystania z ich usług.

sobota 20 stycznia 2018 - 18:10:30 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin
chmurka.jpg
Przedszkole Poranna Chmurka
Mierzyn, ul. Poranna 4
Nowe, przytulne przedszkole sensoryczno - integracyjne dla Twojego dziecka. Rodzinna atmosfera, fachowa opieka i ciekawe zajęcia. Stawiamy na ruch, kreatywność i indywidualne podejście do każdego przedszkolaka. Smartfonom, TV i grom komputerowym mówimy stanowcze NIE. Prowadzimy nabór przez cały rok.
agatha.jpg
AGATHA
Salon kosmetyczny

Bezrzecze, ul. Koralowa 63
to miejsce stworzone z miłością i pasją do kosmetyki i kosmetologii. To nowoczesny salon kosmetyczny oferujący Państwu najwyższą jakość usług kosmetycznych z indywidualnym podejściem do klienta.
tel: +48 515 517 000.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej