Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Skwer Misia Wojtka na szczecińskim Krzekowie


Skwer Misia Wojtka na szczecińskim Krzekowie

Rada Osiedla Krzekowo-Bezrzecze czyni starania, aby na terenie w okolicy piekarni na Krzekowie powstał pierwszy w Szczecinie skwer militarno-edukacyjny upamiętniający misia Wojtka. W planach jest m.in. budowa zjeżdżalni, ściany wspinaczkowej i… gigantycznego pluszowego misia.


Według planów skwer militarno-edukacyjny im. Misia Wojtka ma powstać na działce 16/11 przy skrzyżowaniu ul. Misia Wojtka i Żyznej. To od lat niezagospodarowany teren należący do miasta.

Na terenie obiektu miałyby powstać kryte zjeżdżalnie, trampoliny, drewniana ściana wspinaczkowa z linami i uchwyty w kształcie niedźwiedzich łap. Planowane są też drewniane siedziska, murki z kamieni, gigantyczny pluszowy miś, a także miejsce na rzeźbę misia Wojtka.

Reklamy Google:


Do powstania skweru jeszcze jednak dość daleka droga. W ostatnich dniach grudnia, Rada Osiedla Krzekowo-Bezrzecze opublikowała koncepcję zagospodarowania terenu znajdującego się za piekarnią na Krzekowie. Powstanie dokumentu sfinansowanego z budżetu inwestycyjnego RO, zlecił Zakład Usług Komunalnych. Autorką koncepcji jest Joanna Majewska z firmy projektowej KRAJOBRAZ z Gdańska.

Wojtek to niedźwiedź brunatny adoptowany w czasie II wojny światowej przez żołnierzy Wojska Polskiego. Miś brał udział m.in. w bitwie pod Monte Cassino i dosłużył się stopnia kaprala.

Źródło: Rada Osiedla Krzekowo-Bezrzecze

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Skwer Misia Wojtka na osiedlu Krzekowo-Bezrzecze

Przy skrzyżowaniu ulicy Żołnierskiej i Żyznej na osiedlu Krzekowo-Bezrzecze, straszy zaniedbany teren należący do Gminy Miasto Szczecin. Rada Osiedla Krzekowo-Bezrzecze podczas wiosennej wizji lokalnej z udziałem radnych, Straży Miejskiej i mieszkańców zdecydowała o zagospodarowaniu nieużytku. W tym miejscu ma powstać pierwszy w Polsce militarny plac zabaw dla dzieci im. Misia Wojtka.

poniedziałek 22 stycznia 2018 - 13:52:54 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin
chmurka.jpg
Przedszkole Poranna Chmurka
Mierzyn, ul. Poranna 4
Nowe, przytulne przedszkole sensoryczno - integracyjne dla Twojego dziecka. Rodzinna atmosfera, fachowa opieka i ciekawe zajęcia. Stawiamy na ruch, kreatywność i indywidualne podejście do każdego przedszkolaka. Smartfonom, TV i grom komputerowym mówimy stanowcze NIE. Prowadzimy nabór przez cały rok.
agatha.jpg
AGATHA
Salon kosmetyczny

Bezrzecze, ul. Koralowa 63
to miejsce stworzone z miłością i pasją do kosmetyki i kosmetologii. To nowoczesny salon kosmetyczny oferujący Państwu najwyższą jakość usług kosmetycznych z indywidualnym podejściem do klienta.
tel: +48 515 517 000.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.
McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej