Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Budowa kanalizacji deszczowej w Bezrzeczu


Budowa kanalizacji deszczowej w Bezrzeczu

W czwartek, 15 lutego w rejonie ul. Bukszpanowej w Bezrzeczu rozpoczęło się wiercenie tunelu w ramach budowy kanalizacji deszczowej ze zbiornikiem retencyjnym. Prace prowadzone będą w systemie całodobowym przez 7 dni w tygodniu i powinny potrwać ok. 1,5 - 2 miesięcy.


Wykonawca inwestycji rozpoczął drążenie tunelu w technologii mikrotunelingu metodą płuczkową. Wykorzystanie do budowy kolektora tej technologii ogranicza do minimum konieczność przebudowy istniejącej infrastruktury podziemnej. Do budowy kolektora deszczowego wykonawca wykorzystuje zestaw mikrotunelingowy AVN 800A z głowicą zamknięta i systemem płuczkowym, co oznacza, że urobek z maszyny wymieszany z wodą, transportowany jest za pomocą zestawu pomp do separatora, gdzie zostaje oddzielony, wyrzucony z obiegu i zutylizowany, a ciecz wraca do ponownego wykorzystania.

Reklamy Google:


Tempo wiercenia wynosić będzie ok. 12-15 metrów na dobę i uzależniony będzie przede wszystkim od warunków geotechnicznych. Jak informuje wykonawca, ze względów technologicznych (warunki geotechniczne, długość mikrotunelingu) konieczne jest prowadzenie robót w systemie całodobowym przez 7 dni w tygodniu. Prace powinny potrwać ok. 1,5 - 2 miesiące.

W czasie prowadzenia robót mieszkańcy ul. Bukszpanowej w Bezrzeczu mogą odczuwać niedogodności związane z całodobowym procesem wiercenia rurociągu. Wykonawca zastosował maszyny o niskiej emisji dźwięku oraz dostępne systemy wygłuszające, jednak nie zniweluje to całkowicie odgłosów prowadzonych robót. Pracownicy wykonawcy obsługujący budowę będą skupieni na pracy przy komorze startowej i odbiorczej, a więc mało widoczni dla postronnych obserwatorów.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Molewski Sp. z o.o. z siedzibą we Włocławku oraz Molewski S.A. z siedzibą w Chodeczu.

Urząd Gminy Dobra prosi mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość związaną z niedogodnościami w trakcie prowadzonych prac budowlanych.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościBudowa kanalizacji deszczowej w Bezrzeczu:

Zobacz artykuły powiązane:


Budowa kanalizacji deszczowej w gminie Dobra

Trwają prace przy budowie zbiorników retencyjnych na terenie osiedla Cynamonowego w Bezrzeczu i osiedla przy ulicy Sportowej w Dobrej. Obie inwestycje są zaczątkiem budowy kanalizacji deszczowej dla wspomnianych osiedli mieszkaniowych.

Budowa zbiornika retencyjnego w Bezrzeczu

Prace projektowe związane z rozpoczęciem inwestycji polegającej na budowie zbiornika retencyjnego wód opadowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą rozpoczęto w roku 2009. Latami trwało przejęcie od Ministerstwa Obrony Narodowej terenu pod zbiornik. W końcu się udało. Zbiornik ma zostać wybudowany do końca września 2015 r.

Po raz kolejny
zalewa Bezrzecze


Czy to lato czy zima mieszkańcy Bezrzecza brodzą w wodzie. Od ostatniej letniej powodzi na osiedlu Dolina Słońca, o której pisaliśmy w sierpniu, minęło pół roku a do naszej redakcji znów napływają listy o zalanych drogach i podtopionych domach. Wszystko za sprawą pierwszych roztopów i braku odwodnienia terenu. O postępy w sprawie planowanej od lat budowy zbiornika retencyjnego w Bezrzeczu postanowiliśmy zapytać Wójt Gminy Dobra.

Dolina Słońca pod wodą

Sobotnia ulewa, która przeszła nad Bezrzeczem, po raz kolejny zagroziła mieszkańcom ulicy Bukszpanowej. "Tak jest od lat, nikt z tym nic nie robi a nam zalewa garaże i domy" - skarżą się mieszkańcy. Każdy ulewny deszcz to układanie worków z piaskiem aby ograniczyć straty w wyniku podtopienia. Mieszkańcy mają już dość tej sytuacji i rozważają złożenie pozwu zbiorowego przeciwko gminie.

piątek 16 lutego 2018 - 07:28:52 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin
chmurka.jpg
Przedszkole Poranna Chmurka
Mierzyn, ul. Poranna 4
Integracyjne Przedszkole Poranna Chmurka to placówka położona na granicy Szczecina i Mierzyna. Za cel obraliśmy sobie wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego potencjałem i możliwościami sensorycznymi. Pielęgnujemy indywidualność i rozwijamy ją. Zapewniamy rodzinną atmosferę, fachową kadrę realizującą program dydaktyczno-wychowawczy i dbającą szczególnie o bezpieczeństwo powierzonych nam dzieci.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej