Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Przebudowa ulicy Szkolnej w Bezrzeczu


Przebudowa ulicy Szkolnej w Bezrzeczu

Zakończył się przetarg na wykonawcę przebudowy ulicy Szkolnej w Bezrzeczu. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlane BIS Sp. z o.o. ze Szczecina. W ramach inwestycji przebudowany zostanie 1,5-kilometrowy odcinek drogi, od skrzyżowania z ul. Górną w Bezrzeczu do skrzyżowania z ulicą Folwarczną. Powstanie nowa nawierzchnia, chodnik i oświetlenie drogi.


Odcinek ulicy Szkolnej, prowadzącej z Bezrzecza w kierunku Wąwelnicy i Skarbimierzyc, jest w złym stanie. Planowana przebudowa drogi obejmie kompleksową budowę odcinka o łącznej długości 1453 metrów. Dodatkowo powstanie chodnik wraz z oświetleniem, zjazdy oraz skrzyżowania z drogami wewnętrznymi. W ramach inwestycji powstanie również zatoka postojowa na 11 miejsc i odwodnienie. Przebudowana też zostanie kolidującą z inwestycją infrastruktura podziemna.

Na początku września zakończyło się postępowanie przetargowe. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlane BIS Sp. z o.o. ze Szczecina. Wykonanie inwestycji wyceniło na kwotę 8.799.604,78 zł. Swoje oferty złożyły też firmy EUROVIA POLSKA (8,9 mln zł) i STRABAG (9,2 mln zł).

Kwota, którą zaproponowało Przedsiębiorstwo Budowlane BIS, jest o prawie 2 miliony większa niż zakładał w budżecie Urząd Gminy Dobra.

"Wiem jak ważna dla mieszkańców jest przebudowa ulicy Szkolnej w Bezrzeczu. Z drogi tej korzysta wielu kierowców, a stan nawierzchni bezwzględnie wymaga remontu. Z tego powodu postanowiłam na wrześniowej sesji przedłożyć radnym propozycję zwiększenia budżetu na tę inwestycję, tak aby mógł rozpocząć się planowany remont" - poinformowała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Jeśli radni poprą wójt i zagłosują za zwiększeniem budżetu, to będzie można podpisać umowę z wykonawcą. Prace budowlane powinny zakończyć się do 31 stycznia 2020 r.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościczwartek 20 września 2018 - 12:51:12 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin
chmurka.jpg
Przedszkole Poranna Chmurka
Mierzyn, ul. Poranna 4
Integracyjne Przedszkole Poranna Chmurka to placówka położona na granicy Szczecina i Mierzyna. Za cel obraliśmy sobie wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego potencjałem i możliwościami sensorycznymi. Pielęgnujemy indywidualność i rozwijamy ją. Zapewniamy rodzinną atmosferę, fachową kadrę realizującą program dydaktyczno-wychowawczy i dbającą szczególnie o bezpieczeństwo powierzonych nam dzieci.
stylowa.jpg
Restauracja Stylowa
Dobra, ul.Szczecińska 20b
tel. +48 517 687 606
W stylowym klimacie zorganizujemy dla Państwa przyjęcie okolicznościowe a także wszelkie spotkania firmowe. Zapraszamy na szeroki wybór dań, w tym prawdziwą pizzę, które oferujemy również z dowozem w wyznaczonym obszarze. Specjalizujemy się także w cateringu na przyjęcia domowe i firmowe.

przychodnie.jpg
Przychodnie
Medycyny Rodzinnej
Zapraszamy naszych Pacjentów na pierwsze bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B - wzw B. Bezrzecze, ul. Górna 18b,
tel. +48 91 818 20 10.
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej