Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Strajk nauczycieli w szkołach w gminie Dobra


Strajk nauczycieli w szkołach w gminie Dobra

Nauczyciele w szkołach w Mierzynie, Bezrzeczu, Dobrej, Dołujach i Rzędzinach wezmą udział w ogólnopolskim strajku, który ma się rozpocząć 8 kwietnia. Dyrektorzy szkół w gminie Dobra poinformowali już rodziców o odwołaniu zajęć lekcyjnych i poprosili o zapewnienie, w miarę możliwości, opieki nad dziećmi we własnym zakresie.


4 marca 2019 r. Prezydium ZG ZNP podjęło uchwałę w sprawie terminu przeprowadzenia referendów strajkowych i wyznaczenia daty strajku. Do 25 marca przeprowadzono referenda strajkowe w szkołach i placówkach, z którymi w ramach prowadzonego z nimi sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia co do spełnienia żądania podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r.

Zdecydowana większość szkół, zespołów, szkół, przedszkoli, opowiedziała się za protestem. Łącznie ok. 80% szkół i przedszkoli w Polsce zamierza uczestniczyć w strajku, który ma się rozpocząć 8 kwietnia 2019 r.

"To będzie strajk do odwołania. Decyzję o terminie zakończenia strajku podejmie Prezydium ZG ZNP" - poinformował prezes ZNP Sławomir Broniarz na konferencji prasowej.

Dyrektorzy szkół w gminie Dobra poinformowali już rodziców o odwołaniu zajęć lekcyjnych na czas strajku.

"Za przeprowadzeniem akcji strajkowej w gminie Dobra jest 86,9% pracowników oświaty biorących udział w referendum. W związku z powyższym, biorąc pod uwagę dynamicznie zmieniającą się sytuację, prosimy rodziców o wyrozumiałość oraz o zapewnienie, w miarę możliwości, opieki nad dziećmi we własnym zakresie. Wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania szkoły w okresie strajku będziemy przekazywać na bieżąco" - informują dyrektorzy szkół.

Wójt Gminy Dobra na prośbę dyrektorów szkół w Dobrej i Dołujach, w porozumieniu z Dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, oddelegowała 4 osoby do Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej (od godz. 7:00) oraz 2 osoby do Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach (od godz. 8:00) dla zapewnienia pomocy przy opiece nad dziećmi. Ponadto zmieniono czas pracy świetlic wiejskich w Buku oraz Łęgach. Będą one czynne w poniedziałek od godz. 7:00 do 15:00. W przypadku braku możliwości zapewnienia opieki nad dziećmi przez rodziców, mogą oni skorzystać z zajęć prowadzonych przez te świetlice.

Na budynkach szkół nauczyciele rozwiesili już informacje o proteście z wyjaśnieniem dlaczego przystępują do akcji strajkowej.

"Drodzy Rodzicie! Czy wiecie, że zarobki nauczycieli zaczynają się od 1835 zł i że z powodu niskich płac wielu z nas rezygnuje z pracy w szkole? Jednak my chcemy nadal uczyć Wasze dzieci. Dlatego walczymy o godne wynagrodzenia i prestiż naszego zawodu. Zdajemy sobie sprawę, że nasz protest może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Was i Waszych dzieci. Prosimy jednak o wyrozumiałość. Mamy wspólny cel: jest nim dobra edukacja. A dobrej szkoły nie stworzymy bez dobrych i godnie opłacanych nauczycieli. Protestujemy, bo zależy nam na przyszłości edukacji" - informują nauczyciele.

Źródło: ZNP


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościpiątek 05 kwietnia 2019 - 16:46:50 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

britishschool
autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej