Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Możliwość przejazdu ul. Szkolną w Bezrzeczu


Możliwość przejazdu ul. Szkolną w Bezrzeczu

Dzisiaj rano przedstawiciele Urzędu Gminy Dobra spotkali się z wykonawcą przebudowy ul. Szkolnej w Bezrzeczu. Spotkanie dotyczyło możliwości udostępnienia ulicy kierowcom, przed oficjalnym zakończeniem inwestycji.


W związku z zaawansowanym etapem przebudowy ul. Szkolnej w Bezrzeczu, utrudnieniami dla mieszkańców związanymi z budową ronda w Wołczkowie, a także pośrednio z zamknięciem części ul. Szafera w Szczecinie, przedstawiciele Urzędu Gminy Dobra spotkali się z wykonawcą inwestycji. Tematem spotkania, które odbyło się we wtorek, 26 listopada, była możliwość udostępnienia ulicy Szkolnej kierowcom, przed oficjalnym zakończeniem inwestycji.

W wyniku spotkania wykonawca złożył wniosek do Starostwa Powiatowego w Policach i do Policji o wprowadzenie na ul. Szkolnej stałej organizacji ruchu, która uwzględnia przejazd na całej długości drogi. Jeśli nie będzie żadnych uwag związanych z oznakowaniem, to 3 grudnia (7 dni od złożenia wniosku) wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu, dzięki której kierowcy będą mogli oficjalnie korzystać z ulicy Szkolnej.

Zmiana powinna poprawić sytuację na drogach w gminie Dobra i zmniejszyć korki w rejonie budowy ronda w Wołczkowie, gdzie miejscami występują przewężenia drogi. Wykonawca prac Eurovia Polska oraz Gmina Dobra proszą mieszkańców o wyrozumiałość, cierpliwość i bezpieczną jazdę.

Modernizacja ulicy Szkolnej zakładała kompleksową budowę nowej jezdni o szerokości 6 metrów, na odcinku od szkoły w Bezrzeczu do skrzyżowania z ulicą Folwarczną. Jednocześnie na odcinku od szkoły do ulicy Nad Ruczajem wybudowano chodnik, oświetlenie uliczne oraz zatokę postojową w okolicy szkoły na kolejne miejsca parkingowe. W rejonie skrzyżowania z ulicą Wilanowską powstaną perony przystankowe. Część od szkoły do skrzyżowania z ulicą Górną została wyremontowana poprzez sfrezowanie odcinka i ułożenie nowych warstw nawierzchni bitumicznej. Dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, w tym przede wszystkim pieszych, w nawierzchni jezdni wykonano elementy spowalniające poprzez zmianę rodzaju nawierzchni. W ramach inwestycji przebudowano także zjazdy, skrzyżowania, umocniono skarpy, a na odcinku leśnym, gdzie nie zaprojektowano chodnika, wykonano pobocze gruntowe o szerokości 1,5 m.

W związku z pracami drogowymi obowiązują zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej, kursującej dotychczas przez ulicę Szkolną. Z rozkładem jazdy linii 122 oraz linii zastępczej 822 można zapoznać się na stronie www.zditm.szczecin.pl.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlane BIS Sp. z o.o. ze Szczecina. Całkowity koszt inwestycji to 8.846.097 zł. Gmina Dobra otrzymała dofinansowanie na przebudowę ul. Szkolnej z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 3.130.594 zł.

Inwestycja miała być planowo zrealizowana do 31 stycznia 2020 r. , jednak już wiadomo, że wykonawca będzie chciał skończyć prace przed tym terminem.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościPrzebudowa ul. Szkolnej w Bezrzeczu - zobacz film:


Modernizacja ul. Szkolnej w Bezrzeczu:

wtorek 26 listopada 2019 - 17:22:56 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej