Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

10,39 mln zł dofinansowania na ścieżkę rowerową


10,39 mln zł dofinansowania na ścieżkę rowerową

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podpisała dzisiaj aneks z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, który zwiększa dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej Dobra - Głębokie z 6,7 mln zł na 10,39 mln zł. Dzięki temu Gmina Dobra zyskała dodatkowe 3,69 mln zł środków zewnętrznych na realizację inwestycji, która zakłada budowę 6-kilometrowej, asfaltowej trasy rowerowej.


Wcześniej budowa trasy rowerowej z Dobrej do Głębokiego, na wniosek Gminy Dobra, została zidentyfikowana w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Gmina pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji w kwocie 6.700.000 zł. Udało się jednak zwiększyć dofinansowanie do kwoty 10.387.997 zł, co stanowi 67% wartości inwestycji. W czwartek, 12 grudnia Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podpisała stosowny aneks do umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki temu Gmina Dobra zyskała dodatkowe 3,69 mln zł środków zewnętrznych na realizację inwestycji, która zakłada budowę 6-kilometrowej, asfaltowej trasy rowerowej.

Nowa trasa rowerowa rozpoczyna się od granicy administracyjnej gminy z miastem Szczecin, następnie będzie biegła wzdłuż ulicy Lipowej w Wołczkowie, a w Dobrej wzdłuż ulicy Szczecińskiej aż do ulicy Osiedlowej, gdzie połączy się z nową ścieżką edukacyjną do schroniska. Oznacza to, że na terenie gminy przybędzie ponad 6 km nowej ścieżki dla rowerzystów.

Trasa od strony jeziora Głębokiego do granicy gminy (ul. Kupczyka) będzie realizowana przez miasto Szczecin w ramach budowy węzła przesiadkowego Głębokie, więc ostatecznie powstanie pełny ciąg łączący węzeł Głębokie z Dobrą.

W ramach inwestycji budowane jest też rondo na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie. Planowana jest też korekta przebiegu ul. Szczecińskiej, od skrzyżowania z ul. Róży Wiatrów do skrzyżowania z ul. Przytulną w Dobrej.

W sierpniu wprowadzono pierwszy etap czasowej organizacji ruchu związany z realizacją inwestycji. W rejonie skrzyżowania ulicy Lipowej ze Słoneczną w Wołczkowie oraz na ul. Szczecińskiej w Dobrej (od granicy miejscowości do skrzyżowania z ul. Sportową) miejscami występują przewężenia drogi i ruch wahadłowy. Wykonawca prac Eurovia Polska oraz Gmina Dobra proszą mieszkańców o wyrozumiałość, cierpliwość i bezpieczną jazdę.

"W okresie szczytu drogowego należy mieć na uwadze występowanie utrudnień w ruchu w Wołczkowie. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość oraz cierpliwość, a jednocześnie przepraszamy za występujące utrudnienia. Prosimy także mieszkańców o, w miarę możliwości, planowanie swoich podróży z uwzględnieniem występujących utrudnień, ponieważ mimo dołożenia wszelkiej staranności nie da się całkowicie zniwelować zatorów drogowych w trakcie przebudowy skrzyżowania" - wyjaśnia Tomasz Kakowski, kierownik WKI Urzędu Gminy Dobra.

Budowa nowej trasy rowerowej w gminie Dobra powinna się zakończyć w sierpniu 2020 roku.

Budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie:


Budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie:
Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościsobota 14 grudnia 2019 - 08:05:17 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej