(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek 21 listopada 2017 - 15:24:50

Turniej piłkarski Dobra Cup 2017 - relacja i zdjęcia

W sobotę, 18 listopada w sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Mierzynie odbył się IV Halowy Turniej "Dzikich Drużyn" Dobra Cup 2017 im. Elizabeth von Arnim. O tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej rywalizowało osiem zespołów z Polski i Niemiec. Najlepszą drużyną turnieju został FC Mierzyn. Trzecie miejsce miejsce zajął zespół PSP Bezrzecze.

Turniej Piłki Nożnej Dobra Cup 2017 organizowany był czwarty raz z rzędu. W zawodach zmierzyło się 8 drużyn. Walka o zwycięstwo była zażarta, przy czym żaden z zawodników nie zapomniał o zasadzie fair play. Wszyscy przyjechali na turniej z myślą o dobrej zabawie.

Do finału przeszły zespoły FC Mierzyn i Bayern Mierzyn. Po zaciętym meczu wygrała drużyna FC Mierzyn 10:2.

8. Sokoły Łęgi

Na koniec turnieju zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz puchary, które wręczali m.in. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Przewodniczący GZ LZS Andrzej Grochowski, Wicedyrektor PSP Mierzyn Beata Brozio i gość specjalny turnieju Grzegorz Matlak, były zawodnik Pogoni Szczecin.

"Widzę jakie dzisiaj emocje były na boisku, nerwy, nawet łzy. Cieszę się, że nie było podczas meczu żadnych kontuzji, że dotrwaliśmy do końca cali i zdrowi" - mówiła po turnieju wójt Teresa Dera.

Część zawodników zostało wyróżnionych w kategoriach indywidualnych. Najlepszym bramkarzem został Kamil Gutowski z FC Mierzyn, najlepszym zawodnikiem Antoni Wołek z PSP Bezrzecze, a najlepszą zawodniczką Marleen Schulte (FC Kicker Blankensee/ Mewegen). Nagrody fair play otrzymali zespół Sokoły Łęgi i zawodnik z tej drużyny Patryk Kisiel.

Turniej został zorganizowany w ramach projektu FMP-0115-17 pn.: "Dobra Cup", finansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

Organizatorami turnieju byli: Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller.