WiadomośćRusza budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
sobota 24 sierpnia 2019 - 06:07:20


Rusza budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie


20 sierpnia rozpoczęły się prace związane z budową ścieżki rowerowej Dobra - Głębokie. Podczas 1. etapu prac wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. W rejonie skrzyżowania ulicy Lipowej z Słoneczną w Wołczkowie oraz na ul. Szczecińskiej w Dobrej miejscami będą występowały przewężenia drogi.


W czwartek, 8 sierpnia Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podpisała umowę na budowę ścieżki rowerowej Dobra - Głębokie. Wykonawcą inwestycji będzie firma Eurovia Polska. Inwestycja będzie realizowana w ramach zadania "Budowa infrastruktury komunikacyjnej, w tym trasy rowerowej łączącej m. Dobra z węzłem przesiadkowych Głębokie w Szczecinie wraz z promocją rozwiązań alternatywnych wobec transportu indywidualnego", którego wartość wynosi 15,5 mln zł brutto.

"Przez 4 ostatnie lata było wiele spotkań, żeby dopiąć inwestycję, która przechodzi przez tereny starostwa i gminy Dobra, a łączyć się będzie ze Szczecinem. Udało się i możemy rozpocząć realizację zadania" - mówiła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

"To ważne, że my jako Powiat Policki możemy być partnerem tej inwestycji. Zrobimy wszystko, żeby w tej części się sprawdzić" - dodał Starosta Policki Andrzej Bednarek.

"Ta ścieżka rowerowa jest niezmiernie ważna pod kątem mobilności dla mieszkańców gminy Dobra i Szczecina" - wyjaśniał Dyrektor Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Roman Walaszkowski.

Nowa ścieżka rowerowa rozpocznie się od granicy administracyjnej gminy z miastem Szczecin, następnie będzie biegła wzdłuż ulicy Lipowej w Wołczkowie, a w Dobrej wzdłuż ulicy Szczecińskiej aż do ulicy Osiedlowej gdzie połączy się z nową ścieżką edukacyjną do schroniska. Ścieżka od strony jeziora Głębokiego będzie realizowana przez Gminę Miasto Szczecin, więc ostatecznie powstanie pełny ciąg łączący węzeł przesiadkowy Głębokie z Dobrą. Oznacza to, że na terenie gminy przybędzie ponad 6 km nowej ścieżki rowerowej.

W ramach inwestycji planowana jest także budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie i korekta przebiegu ul. Szczecińskiej od skrzyżowania z ul. Róży Wiatrów do skrzyżowania z ul. Przytulną w Dobrej. Prowadzone prace będą powodowały utrudnienia w ruchu. W zależności od odcinka budowanej ścieżki będą one polegały na zmniejszeniu prędkości ruchu, przewężeniu pasa drogi i wprowadzeniu ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

20 sierpnia został wprowadzony pierwszy etap czasowej organizacji ruchu. W rejonie skrzyżowania ulicy Lipowej z Słoneczną w Wołczkowie oraz na ul. Szczecińskiej w Dobrej (od granicy miejscowości do skrzyżowania z ul. Sportową) miejscami będą występowały przewężenia drogi. Wykonawca prac Eurovia Polska oraz Gmina Dobra proszą mieszkańców o wyrozumiałość, cierpliwość i bezpieczną jazdę.

Budowa trasy rowerowej z Dobrej do Głębokiego, na wniosek Gminy Dobra, została zidentyfikowana w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Gmina pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji w kwocie 6.7000.000 zł.

Realizacja inwestycji powinna się zakończyć w sierpniu 2020 roku.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościBudowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie: czasowa organizacja ruchu od 20.08.2019 r.:

Podpisanie umowy na budowę trasy rowerowej Dobra - Głębokie:

Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://bezrzecze24.pl/news.php?extend.3223 )