WiadomośćDzień Psiaka i Kociaka w schronisku w Dobrej
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 27 września 2019 - 11:06:42


Dzień Psiaka i Kociaka w schronisku w Dobrej


Zapraszamy na szósty Dzień Psiaka i Kociaka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. To jedno z najpopularniejszych wydarzeń w gminie Dobra, podczas którego można pomóc podopiecznym z naszego schroniska. Festyn odbędzie się w niedzielę, 29 września w godz. 11-16.


W zeszłym roku jednym z głównych punktów programu Dnia Psiaka i Kociaka było otwarcie ponad 3 km ścieżki ekologiczno-edukacyjnej, która prowadzi po terenach leśnych od ul. Osiedlowej do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. W tym roku szczególnie polecamy finał akcji charytatywnej studia tatuażu A.art Tattoo "Tatuaż dla Schroniska 2019".

"W ubiegłym roku podczas obchodów Dnia Psiaka i Kociaka prowadzona była akcja charytatywna "Tatuaż dla Schroniska". Inicjatorem akcji było studio tatuażu A.art.Tatoo - Amelia Bednarek. Podczas akcji, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, wykonywane były drobne tatuaże z motywem zwierzęcym. Za zebrane środki w wysokości 15.650 zł oraz przy dofinansowaniu czterech gmin: Dobra, Police, Kołbaskowo, Nowe Warpno udało się zakupić nowy aparat ultrasonograficzny na potrzeby diagnostyki i leczenia naszych podopiecznych. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie wydarzeniem, studio tatuażu postanowiło kontynuować akcję charytatywną również i w tym roku. Celem tegorocznej zbiórki będzie zakup do psich boksów ruchomych zamykanych okienek" - wyjaśnia Katarzyna Hermanowicz, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

Tegoroczne obchody Dnia Psiaka i Kociaka odbywać się będą w formie rodzinnego pikniku. Zaplanowano m.in. kącik szczęścia, bananowe tatuaże, zabawy plenerowe, pokazy tresury psów oraz samochodów militarnych.

"Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w festynie oraz w konkursach, w których do wygrania będą super nagrody i aż trzy rowery ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Policach" - poleca dyrektor schroniska.

Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznego festynu w schronisku w Dobrej

W trakcie festynu wolontariusze z Koła LZS Skarbimierzyce będą zbierać pieniądze na pokrycie kosztów operacji Bruna. To mały chłopczyk, mieszkaniec gminy Dobra, który zmaga się z ciężką chorobą kończyn. Aby mógł normalnie funkcjonować niezbędna jest operacja w USA, której koszt wynosi ponad 1.200.000 zł. To przekracza możliwości finansowe jego rodziców. Każdy może pomóc wpłacając datki na konto fundacji Siepomaga - link do zbiórki.

Na Dzień Psiaka i Kociaka, który odbędzie się w niedzielę, 29 września w godz. 11-16, zapraszają: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, Gmina Dobra, Starostwo Powiatowe w Policach oraz Gminy Police, Nowe Warpno i Kołbaskowo.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościDzień Psiaka i Kociaka w schronisku w Dobrej - plakat:
Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://bezrzecze24.pl/news.php?extend.3239 )