WiadomośćGmina Kołbaskowo rzuca wyzwanie przed wyborami
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek 10 października 2019 - 11:39:26


Gmina Kołbaskowo rzuca wyzwanie przed wyborami


Przed wyborami parlamentarnymi Gmina Kołbaskowo rzuciła sąsiadom rękawicę. Rywalizacja dotyczyć będzie frekwencji wyborczej. Wygra gmina z najwyższym odsetkiem osób uprawnionych do głosowania, które oddadzą swój głos w czasie najbliższych wyborów.


"Challange - rzucamy rękawicę. Rywalizujmy na frekwencję w najbliższych wyborach parlamentarnych. Jeśli wygra Gmina Kołbaskowo, to zorganizujemy koncert w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu, na który zaprosimy gwiazdę polskiej muzyki wybraną przez mieszkańców" - możemy przeczytać na oficjalnym profilu Gminy Kołbaskowo na Facebooku.

Pomysł podsunął gminie mieszkaniec Warzymic Bogusław Wałejko. "Tyle się mówi o frekwencji w najbliższych wyborach i taka mobilizacja jest wszem głoszona, więc wpadłem na pewien pomysł. Niech gminy rywalizują na frekwencję. Niech np. nasza Gmina Kołbaskowo wezwie na pojedynek wszystkie gminy powiatu" - napisał pan Bogusław.

"To świetny pomysł" - uznała Małgorzata Schwarz. "Powalczmy o frekwencję. Jeśli w wyborach parlamentarnych procentowo najwyższa frekwencja będzie wśród głosujących w naszej gminie, to nagrodą będzie darmowy koncert w Przecławiu" - napisała Wójt Gminy Kołbaskowo.

Gmina Kołbaskowo rzuciła wyzwanie sąsiadom m.in. gminom Dobra, Police, Gryfino, Goleniów, Nowe Warpno, a także Szczecinowi i Świnoujściu.

Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku frekwencja w regionie była następująca:

- Nowe Warpno: 65,25 %
- Dobra: 63,16 %
- Kołbaskowo: 55,67 %
- Szczecin: 52,01 %
- Police: 50,36 %
- Stargard: 48,39 %

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://bezrzecze24.pl/news.php?extend.3247 )