WiadomośćUkarano sprawcę podrzucania śmieci w Bezrzeczu
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa 30 października 2019 - 10:28:12


Ukarano sprawcę podrzucania śmieci w Bezrzeczu


W piątek, 25 października do Straży Gminnej w Dobrej wpłynęła informacja o mężczyźnie, który wyrzucił śmieci do kontenera na odpady zielone w Bezrzeczu. Moment wyrzucania odpadów zarejestrowała osoba zgłaszająca zdarzenie.


Strażnicy gminni, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ujawnili odpady AGD, remontowe oraz kwalifikujące się jako zużyty sprzęt elektryczny. Błyskawicznie ustalono sprawcę wykroczenia. Został on ukarany mandatem karnym i zobowiązany do natychmiastowego zabrania śmieci. Odpady takie powinny zostać przekazane do gminnego punktu zbierania odpadów komunalnych.

Kilkanaście minut później strażnicy zobaczyli, że do tego samego kontenera wyrzucane są odpady zielone z przyczepki pojazdu na szczecińskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że był to mieszkaniec Szczecina, który zamiast do miejskiego ekoportu postanowił wyrzucić odpady w naszej gminie. On także został ukarany mandatem karnym.

"Kontenery na odpady zielone ustawione w poszczególnych punktach gminy przeznaczone są dla mieszkańców gminy Dobra, którzy wnoszą opłaty tytułem gospodarowania odpadami. W przypadku zauważenia wyrzucania innych odpadów do takich kontenerów lub wyrzucania odpadów zielonych przez pojazdy firm zajmujących się pielęgnacją ogrodów, proszę o zgłaszanie takich przypadków do straży gminnej. Najlepiej, gdyby udało się zrobić zdjęcia pojazdów, gdyż w takiej sytuacji będzie możliwe ustalenie sprawcy" - mówi Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://bezrzecze24.pl/news.php?extend.3263 )