WiadomośćTrwa budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek 04 listopada 2019 - 12:34:59


Trwa budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie


Trwają prace związane z budową ścieżki rowerowej Dobra - Głębokie. W niektórych miejscach budowlańcy położyli już asfalt. Nowa trasa dla rowerzystów będzie miała ponad 6 km. Gmina Dobra pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji w kwocie 6,7 mln zł.


Najbardziej zaawansowane prace są na odcinkach od granicy gminy z miastem Szczecin do pierwszych zabudowań w Wołczkowie, od boiska w Wołczkowie do skrzyżowania z drogą na Redlicę i od ronda w Dobrej do ulicy Osiedlowej. W niektórych miejscach na nowej ścieżce dla rowerzystów położono już asfalt.

Nowa trasa rowerowa rozpoczyna się od granicy administracyjnej gminy z miastem Szczecin, następnie będzie biegła wzdłuż ulicy Lipowej w Wołczkowie, a w Dobrej wzdłuż ulicy Szczecińskiej aż do ulicy Osiedlowej, gdzie połączy się z nową ścieżką edukacyjną do schroniska. Oznacza to, że na terenie gminy przybędzie ponad 6 km nowej ścieżki dla rowerzystów.

Trasa od strony jeziora Głębokiego do granicy gminy będzie realizowana przez miasto Szczecin (w ramach budowy węzła przesiadkowego Głębokie), więc ostatecznie powstanie pełny ciąg łączący węzeł Głębokie z Dobrą. Wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia Polska.

"Przez 4 ostatnie lata było wiele spotkań, żeby dopiąć inwestycję, która przechodzi przez tereny starostwa i gminy Dobra, a łączyć się będzie ze Szczecinem. Udało się i możemy rozpocząć realizację zadania" - mówiła podczas podpisania umowy z wykonawcą Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

W ramach inwestycji budowane jest też rondo na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie. Planowana jest też korekta przebiegu ul. Szczecińskiej, od skrzyżowania z ul. Róży Wiatrów do skrzyżowania z ul. Przytulną w Dobrej.

W sierpniu wprowadzono pierwszy etap czasowej organizacji ruchu związany z realizacją inwestycji. W rejonie skrzyżowania ulicy Lipowej ze Słoneczną w Wołczkowie oraz na ul. Szczecińskiej w Dobrej (od granicy miejscowości do skrzyżowania z ul. Sportową) miejscami występują przewężenia drogi. Wykonawca prac Eurovia Polska oraz Gmina Dobra proszą mieszkańców o wyrozumiałość, cierpliwość i bezpieczną jazdę.

Gmina Dobra pozyskała dofinansowanie na budowę trasy rowerowej z Dobrej do Głębokiego w kwocie 6.700.000 zł. Realizacja inwestycji powinna się zakończyć w sierpniu 2020 roku.

Budowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie:

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościBudowa trasy rowerowej Dobra - Głębokie: czasowa organizacja ruchu od 20.08.2019 r.:
Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://bezrzecze24.pl/news.php?extend.3265 )