WiadomośćProgram Moja Woda na zagospodarowanie deszczówki
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
niedziela 28 czerwca 2020 - 15:47:46


Program Moja Woda na zagospodarowanie deszczówki


Urząd Gminy Dobra informuje o programie Moja Woda, dzięki któremu każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać dotację do 5 tys. zł na zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych. Program prowadzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie startuje 1 lipca 2020 r.


Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie od 1 lipca 2020 r. uruchomi nabór wniosków w ramach programu Moja Woda.

W ramach programu każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać dotację do 5 tys. zł na zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem. W efekcie woda nie będzie odprowadzana na przykład do kanalizacji bytowo-gospodarczej, deszczowej, rowów odwadniających lub odprowadzających poza teren nieruchomości, na tereny sąsiadujące, ulice, place itp.

Otrzymaną dotację będzie można przeznaczyć na podziemny lub nadziemny zbiornik retencyjny, instalację rozsączającą oraz elementy do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody, na przewody odprowadzające wody opadowe zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego, podziemnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej.


Reklama:Program Moja Woda będzie realizowany w latach 2020-2024, przy czym podpisywanie umów o dotacje zaplanowano do 30 czerwca 2024 r., a wydatkowanie środków do końca 2024 r.

Niezbędne dokumenty, w tym wzór wniosku o dofinansowanie, będzie można znaleźć na stronie wfos.szczecin.pl w zakładce: Konkursy i nabory wniosków.

Więcej informacji o programie Moja Woda

Program Moja Woda:Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://bezrzecze24.pl/news.php?extend.3505 )