WiadomośćWspólnie posprzątajmy Bezrzecze
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek 13 kwietnia 2021 - 09:59:40


Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze


W sobotę, 17 kwietnia odbędzie się piąta edycja akcji mieszkańców "Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze". W planach jest posprzątanie najbardziej zaśmieconych rejonów miejscowości.


Akcję "Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze" organizuje Radna Gminy Dobra Katarzyna Ciurzyńska. W sobotę, 17 kwietnia odbędzie się już piąta edycja eventu, podczas którego mieszkańcy sprzątają najbardziej zaśmiecone rejony miejscowości.

"Spotykamy się w sobotę o godz. 11:00 przy boisku gminnym w Bezrzeczu (koniecznie maseczki). Rozdam worki i rękawice, dzielimy się na grupy i idziemy w wyznaczone miejsca. Jedno jest pewne śmieci jest mnóstwo, ale nie uda się wysprzątać w jeden dzień wszystkiego. Przygotowałam mapki z zaznaczonymi miejscami, które w tym momencie wymagają interwencji. Las vis-a-vis szkoły i część za Nowowiejską i Osiedlem Leśnym będzie sprzątany w innym terminie" - informuje Katarzyna Ciurzyńska.

Gmina Dobra odbierze uzbierane przez mieszkańców śmieci, dostarczy worki i rękawice. Uczestnicy akcji mogą też zabrać swój sprzęt. Czym więcej worków tym lepiej. Do niektórych śmieci ciężko się dostać, więc wszelkiego rodzaju narzędzia ogrodnicze typu grabie są mile widziane.

"Proszę również o zachowanie dystansu podczas zbiórki, obowiązkowo maseczki. Będziemy sprzątać w małych, rodzinnych grupach, tak aby zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa związane z pandemią. Będziemy od razu segregować śmieci. Do żółtych worków plastik i puszki. Do zielonych szkło. Zapewniamy też dobry humor i mam nadzieję, że pogodę" - mówi Katarzyna Ciurzyńska.

Zobacz wydarzenie na Facebooku

Mapka nr 1:
1. Teren za osiedlem na Górnej, który od lat błaga o wysprzątanie.
2. Teren przy przystankach 74 i 105, niestety od lat nikt tej działki nie sprząta, a jest wzdłuż głównej drogi i straszy. Wysprzątamy, to miejsce, bo żal patrzeć jak to miejsce.
3. Pobocza wzdłuż ulicy Parkowej to jeden wielki bałagan.
4. Kolejny raz akcja sprzątania musi wybrać się w rejon od Biedronki do osiedla na ulicy Cynamonowej. Jeśli się uda, to obejdziemy całe duże dwa osiedla również Dolinę Słońca.

Mapka nr 2:
5. Cała ulica Kościelna skrywa na poboczach i w zaroślach niespodzianki, które posprzątamy. Przejdziemy aż do lasu w okolicach stawu i uwolnimy las od śmieci, które znowu się tam pojawiły.
6. Jeśli starczy nam czasu i siły, ogarniemy też całą ulicę Szkolną, włącznie z terenem przy osiedlu Leśnym.

Źródło: Katarzyna Ciurzyńska

Mapka nr 1:

Mapka nr 2:
Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://bezrzecze24.pl/news.php?extend.3617 )