WiadomośćBudowa dróg w Bezrzeczu - konsultacje społeczne
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek 19 sierpnia 2021 - 08:15:55


Budowa dróg w Bezrzeczu - konsultacje społeczne


Gmina Dobra ogłosiła konsultacje społeczne dotyczące koncepcji budowy dróg wraz chodnikami i oświetleniem położonych w Bezrzeczu. Inwestycja dotyczy ulic na osiedlu za Stokrotką: Miętowej, Tymiankowej, Anyżkowej, Cynamonowej, Maciejki, Bluszczowej, Korzennej, Bukszpanowej, Berberysowej i Kminkowej.


W lutym 2021 r. została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji technicznej budowy dróg wraz chodnikami i oświetleniem położonych w miejscowości Bezrzecze - na osiedlu za Stokrotką. Przedmiotem umowy jest również sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót.

Firma PRODROM Adam Bukowiecki, która przygotowuje dokumentację, ma już gotową koncepcję budowy dróg w ciągu ulic: Miętowej, Tymiankowej, Anyżkowej, Cynamonowej, Maciejki, Bluszczowej, Korzennej, Bukszpanowej, Berberysowej i Kminkowej. Gmina Dobra ogłosiła więc konsultacje społeczne, aby przedstawić mieszkańcom opracowaną koncepcję. Dokumentację można pobrać ze strony Urzędu Gminy Dobra - kliknij tutaj.

Uwagi do przedstawionej koncepcji należy zgłaszać na załączonym formularzu do 31 sierpnia 2021 r.

Termin wykonania dokumentacji technicznej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę wyznaczono do 6 kwietnia 2022 r.

Po uzyskaniu pozwoleń będzie można rozpocząć budowę dróg w Bezrzeczu. Gmina Dobra zarezerwowała na ten cel 4,5 mln złotych w latach 2021-2023.

Źródło: Urząd Gminy DobraŹródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://bezrzecze24.pl/news.php?extend.3623 )