WiadomośćProtest nauczycieli, odwołane lekcje
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek 14 stycznia 2019 - 13:37:01


Protest nauczycieli, odwołane lekcje


Rozszerza się ogólnopolski protest nauczycieli, którzy domagają się podwyżek płac. Kilkadziesiąt szkół w naszym regionie może mieć dzisiaj problemy z kadrą. Dzisiaj w szkołach w Mierzynie i Bezrzeczu odwołano z tego powodu lekcje. W zamian zorganizowano zajęcia opiekuńcze, zgodnie z godzinami lekcji poszczególnych klas. Wszystkie dzieci są przyjmowane do szkoły.


Nauczyciele domagają się podwyżek płac, wyższych niż proponuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział ogólnopolski strajk, jeśli negocjacje z MEN zakończą się niepowodzeniem.

Część nauczycieli rozpoczęła już protest idąc na zwolnienia lekarskie. Problemy z kadrą są w szkołach podstawowych w Mierzynie i Bezrzeczu. Z tego powodu w poniedziałek, 14 stycznia odwołano lekcje. W zamian zorganizowano zajęcia opiekuńcze, zgodnie z godzinami lekcji poszczególnych klas. Wszystkie dzieci są przyjmowane do szkoły.

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała sytuacja w kolejnych dniach. Dyrekcja szkoły podstawowej w Mierzynie na bieżąco informuje rodziców o sytuacji za pośrednictwem dziennika elektronicznego LIBRUS. Z kolei dyrekcja szkoły w Bezrzeczu wystosowała do rodziców apel o rozważenie możliwości zapewnienia swoim dzieciom opieki w domu w dniach 14-18 stycznia.

W szkołach podstawowych w Dobrej, Dołujach i Rzędzinach nie ma zmian w organizacji pracy i zajęcia lekcyjne odbywają się zgodnie z planem.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://bezrzecze24.pl/news.php?extend.3135 )