Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Protest nauczycieli, odwołane lekcje


Protest nauczycieli, odwołane lekcje

Rozszerza się ogólnopolski protest nauczycieli, którzy domagają się podwyżek płac. Kilkadziesiąt szkół w naszym regionie może mieć dzisiaj problemy z kadrą. Dzisiaj w szkołach w Mierzynie i Bezrzeczu odwołano z tego powodu lekcje. W zamian zorganizowano zajęcia opiekuńcze, zgodnie z godzinami lekcji poszczególnych klas. Wszystkie dzieci są przyjmowane do szkoły.


Nauczyciele domagają się podwyżek płac, wyższych niż proponuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział ogólnopolski strajk, jeśli negocjacje z MEN zakończą się niepowodzeniem.

Część nauczycieli rozpoczęła już protest idąc na zwolnienia lekarskie. Problemy z kadrą są w szkołach podstawowych w Mierzynie i Bezrzeczu. Z tego powodu w poniedziałek, 14 stycznia odwołano lekcje. W zamian zorganizowano zajęcia opiekuńcze, zgodnie z godzinami lekcji poszczególnych klas. Wszystkie dzieci są przyjmowane do szkoły.

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała sytuacja w kolejnych dniach. Dyrekcja szkoły podstawowej w Mierzynie na bieżąco informuje rodziców o sytuacji za pośrednictwem dziennika elektronicznego LIBRUS. Z kolei dyrekcja szkoły w Bezrzeczu wystosowała do rodziców apel o rozważenie możliwości zapewnienia swoim dzieciom opieki w domu w dniach 14-18 stycznia.

W szkołach podstawowych w Dobrej, Dołujach i Rzędzinach nie ma zmian w organizacji pracy i zajęcia lekcyjne odbywają się zgodnie z planem.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościponiedziałek 14 stycznia 2019 - 13:37:01 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej