Wiadomość28. Finał WOŚP - Rekord zbiórki w gminie Dobra
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek 13 stycznia 2020 - 09:08:49


28. Finał WOŚP - Rekord zbiórki w gminie Dobra


61.642,39 zł i 312,45 euro zebrano w gminie Dobra podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do puszek trafiły też kolczyki koloru złotego i srebrnego oraz medalik. Wielkie brawa dla wszystkich mieszkańców o wielkich sercach, którzy przyczynili się do rekordowej zbiórki w naszej gminie. To najwięcej w historii WOŚP w gminie Dobra. Pieniądze i precjoza zostały przekazane do banku na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy!


Część artystyczna związana z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie odbyła się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Bezrzeczu. O godzinie 16:00 rozpoczęły się występy, koncerty, pokazy tańca przygotowane przez dzieci i młodzież ze szkół w gminie Dobra. Programy artystyczne przygotowali też Klub tańca "S-55", Klub w Wąwelnicy i Przedszkole Pszczółka.

Uczestnicy finału chętnie licytowali przedmioty i nagradzali oklaskami występy dzieci. Stowarzyszenie "Nasze Bezrzecze" oraz LZS Bezrzecze przygotowały kawę, herbatę i ciasta.

Wspólnie udało się zebrać 61.642,39 zł i 312,45 euro. Do puszki trafiły też kolczyki koloru złotego i srebrnego oraz medalik. Dla porównania w zeszłym roku w gminie Dobra zebrano 49 tys. zł, a dwa lata temu 41 tys. złotych.

Organizatorzy serdecznie dziękują wolontariuszom za kwestowanie i zbiórkę pieniędzy, a mieszkańcom gminy Dobra za udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Trwa liczenie zebranych pieniędzy, które zostaną przekazane na konto WOŚP.

Podczas 28. Finału WOŚP zbierane były środki na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

28. finał WOŚP w gminie Dobra - 12 stycznia 2020 r.:


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości28. finał WOŚP w gminie Dobra - 12 stycznia 2020 r.:


Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://bezrzecze24.pl/news.php?extend.3363 )