WiadomośćNowa telewizja w gminie Dobra
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa 15 stycznia 2020 - 09:29:27


Nowa telewizja w gminie Dobra


W połowie stycznia w gminie Dobra wystartuje nowa telewizja. Mieszkańcy zyskają dostęp do nowego źródła informacji o gminie, imprezach i wydarzeniach. Reporterzy będą odwiedzać z kamerą wszystkie miejscowości w gminie - od tych największych, jak Mierzyn, Bezrzecze czy Dobra, po najmniejsze, gdzie również nie brakuje interesujących wydarzeń.


Twórcą nowej telewizji jest TF Studio, które w zeszłym roku podczas Konferencji Rocznej Programu Interreg V A w Schwedt zdobyło wyróżnienie za relację filmową z Polsko-Niemieckiego Rajdu Rowerowego odbywającego się w gminach Dobra i Blankensee.

"Doświadczenie oraz profesjonalny sprzęt, którym dysponujemy, zapewni zupełnie nową jakość, jeśli chodzi o produkcję telewizyjną" - mówi Wojciech Trukszyn, właściciel TF Studio. "Nasi dziennikarze będą przygotowywać materiały ze wszystkich miejscowości w gminie Dobra. Będziemy zarówno w Mierzynie, Bezrzeczu, Dobrej, Dołujach, jak również w mniejszych miejscowościach, jak np. Buk, Łęgi, Sławoszewo czy Rzędziny" - dodaje.

"Pomysł związany z uruchomieniem nowej telewizji na terenie gminy Dobra pojawił się w związku z chaosem informacyjnym, z którym mamy teraz do czynienia. W sieci jest mnóstwo fejkowych i zmanipulowanych newsów związanych z naszą gminą. My chcemy prezentować rzetelne informacje, pokazywać za pomocą kamer, jak jest naprawdę. Interesują nas fakty i to będzie naszą dewizą" - wyjaśnia Wojciech Trukszyn.

Nowa telewizja ma zadebiutować w połowie stycznia. Na potrzeby produkcji przygotowano najnowocześniejszy sprzęt, profesjonalne kamery oraz drony. Pierwszym krokiem mają być serwisy informacyjne oraz krótkie reportaże.

Telewizja będzie dostępna za pomocą platform wideo i serwisów społecznościowych.

Źródło: TF Studio

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://bezrzecze24.pl/news.php?extend.3369 )