WiadomośćUkarano sprawców zaśmiecania gminy
(Kategoria: Bezrzecze - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek 21 stycznia 2020 - 12:37:49


Ukarano sprawców zaśmiecania gminy


Tydzień temu informowaliśmy o dwóch dzikich wysypiskach śmieci, które ujawniła straż gminna w rejonie miejscowości Bezrzecze. W wyniku przeprowadzonego postępowania udało się dotrzeć do sprawców zaśmiecenia naszej gminy. Zostali oni ukarania mandatami karnymi.


W połowie stycznia w pobliżu Bezrzecza strażnicy gminni ujawnili dwa dzikie wysypiska śmieci. Wstępne oględziny wskazywały na całkowicie odmienny charakter odpadów, co oznaczało, że pochodzą one z różnych źródeł. Szczegółowe przejrzenie śmieci pozwoliło na odnalezienie szeregu dowodów wskazujących, że odpady pochodzą z jednej z kilku firm ze Szczecina, które zajmują się pochówkiem zmarłych.

Dowody zebrane od wielu osób i Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie pozwoliły na ustalenia konkretnej firmy. W rezultacie osoba odpowiedzialna za gospodarkę odpadami w tej firmie oraz bezpośredni sprawca wyrzucenia śmieci zostali ukarani maksymalnymi mandatami karnymi po 500 zł. Zobowiązani też zostali do uprzątnięcia odpadów.

"W Szczecinie odpady z firm nie są objęte odbiorem przez gminę. Każdy przedsiębiorca indywidualnie zawiera umowę z firmą na odbiór śmieci, deklarując częstotliwość odbioru i rodzaj pojemnika. Gdy firma ma więcej śmieci bardzo często są one wyrzucane. Tak było i w tym przypadku. Śmieci pochodziły ze sprzątania obiektu. W 2019 roku mieliśmy 3 takie przypadki, gdy śmieci pochodziły z firm ze Szczecina i zostały wyrzucone na naszym terenie" - mówi Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Źródło: Bezrzecze 24 - portal mieszkańców Bezrzecza
( http://bezrzecze24.pl/news.php?extend.3377 )