Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Ukarano sprawców zaśmiecania gminy


Ukarano sprawców zaśmiecania gminy

Tydzień temu informowaliśmy o dwóch dzikich wysypiskach śmieci, które ujawniła straż gminna w rejonie miejscowości Bezrzecze. W wyniku przeprowadzonego postępowania udało się dotrzeć do sprawców zaśmiecenia naszej gminy. Zostali oni ukarania mandatami karnymi.


W połowie stycznia w pobliżu Bezrzecza strażnicy gminni ujawnili dwa dzikie wysypiska śmieci. Wstępne oględziny wskazywały na całkowicie odmienny charakter odpadów, co oznaczało, że pochodzą one z różnych źródeł. Szczegółowe przejrzenie śmieci pozwoliło na odnalezienie szeregu dowodów wskazujących, że odpady pochodzą z jednej z kilku firm ze Szczecina, które zajmują się pochówkiem zmarłych.

Dowody zebrane od wielu osób i Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie pozwoliły na ustalenia konkretnej firmy. W rezultacie osoba odpowiedzialna za gospodarkę odpadami w tej firmie oraz bezpośredni sprawca wyrzucenia śmieci zostali ukarani maksymalnymi mandatami karnymi po 500 zł. Zobowiązani też zostali do uprzątnięcia odpadów.

"W Szczecinie odpady z firm nie są objęte odbiorem przez gminę. Każdy przedsiębiorca indywidualnie zawiera umowę z firmą na odbiór śmieci, deklarując częstotliwość odbioru i rodzaj pojemnika. Gdy firma ma więcej śmieci bardzo często są one wyrzucane. Tak było i w tym przypadku. Śmieci pochodziły ze sprzątania obiektu. W 2019 roku mieliśmy 3 takie przypadki, gdy śmieci pochodziły z firm ze Szczecina i zostały wyrzucone na naszym terenie" - mówi Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościwtorek 21 stycznia 2020 - 12:37:49 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej