Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Moderatorzy: admin
Autor Odpowiedzi
Anna29
02 paź 2012 : 14:31
Zarejestrowany #636
Dołączył: 02 paź 2012 : 14:17
postów: 2
Witam, mam pytanie.

Chciałabym wiedzieć, czy ktoś z Państwa orientuje się czy zieleń (las) wokół Park Bezrzecze może kiedyś zniknąć (zostać wycięty) np na działki budowlane??
Zastanawiamy się z mężem nad kupnem działki, która znajduje się przy lesie. Boimy się, że któregoś dnia zalesiony teraz teren zostanie przeznaczony na inny cel np. mieszkaniowy a nasza działka nie będzie już przylegała do lasu.

Czekam na odpowiedź, pozdrawiam
Anna






[ Edytowany 08 paź 2012 : 10:56 ]
Powrót do góry
Bartosz
03 paź 2012 : 17:13
Zarejestrowany #637
Dołączył: 03 paź 2012 : 17:06
postów: 1
Witam
Znam ten teren, są to tereny Lasów Państwowych. Podlegają ochronie i możliwa jest tylko wycinka sanitarna.
Najlepiej podpytać w Nadleśnictwie Trzebież.

Bartek
Powrót do góry
Anna29
04 paź 2012 : 08:47
Zarejestrowany #636
Dołączył: 02 paź 2012 : 14:17
postów: 2
Panie Bartku, dziękuję za podpowiedź. Dzwoniłam, pytałam - wszystko jest w porządku i nie ma się czym martwić

dziękuję i pozdrawiam
Anka
Powrót do góry
ANDRZEJ80
06 paź 2012 : 21:55
Zarejestrowany #638
Dołączył: 05 paź 2012 : 21:29
postów: 3
Witam
Kupiliśmy tam działkę i chciał bym dołączyć pytanie w sprawie Park Bezrzecze a mianowicie czy ktoś już wie ,czy na ulicy Szkolnej na dojściu do naszego osiedla będzie poszerzona droga o chodnik z oświetleniem. Jest to ważne dla naszych dzieci.
Pozdrawiam
Andrzej
Powrót do góry
Magnolia
07 paź 2012 : 18:18
Zarejestrowany #596
Dołączył: 18 maj 2012 : 10:27
postów: 10
Patrząc na potrzeby Bezrzecza, tempo i tak według kolejności jak najbardziej będą chodniki za 30-40 lat. Gmina nie ma pieniedzy a chociażby wokół Doliny Słońca nie ma ani jednej docelowej drogi i nie wszytkie ulice mają oświetlenie a ludzie czekają w wybudowanych domach. Pozdrawiam
Powrót do góry
Maciej
09 paź 2012 : 06:17
Zarejestrowany #640
Dołączył: 09 paź 2012 : 06:09
postów: 1
Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić....
W Bezrzeczu na ul. Górnej już są nowe chodniki jak również w prawie całym Wołczkowie.
W Wołczkowie i Bezrzeczu nie jest tak źle.
Mieszkam na Bezrzeczu na Miętowej i nie narzekam

Powrót do góry
Marek70
09 paź 2012 : 21:43
Zarejestrowany #621
Dołączył: 05 sie 2012 : 10:40
postów: 2
Witajcie
Moja opinia w sprawie Park Bezrzecze jest prosta osobiście uważam,że lokalizacja i otoczenie jest ok blisko do autobusu,jak ktoś potrzebuje ale ludzie co tam kupują to zapewne mają nie jedno auto w garażu.A w sprawie chodnika to fajnie będzie jak Gmina zrobi ale i tak jest tam droga asfaltowa pod sam wjazd nie ma co marudzić inni mają większe problemy bo muszą jeździć po błocie.A może trzeba spróbować naciągnąć dewelopera na taką inwestycję?
Życzę szerokiej drogi.
Marek
Powrót do góry
admin
10 paź 2012 : 16:11


Zarejestrowany #1
Dołączył: 28 lut 2008 : 19:13
postów: 40
[post napisał użytkownik "ka32" 20 cze 2012 : 12:29]

Witam mam małe pytanie czy ktoś zna inwestycje Park Bezrzecze. Chciałabym kupic tam działke okolica jest fajna i położenie też niczego sobie ale mam małe obawy. Moj dziadek który mieszka na Bezrzeczu powiedział mi że na terenie tej inwestcycji były kiedyś poligony wojskowe i stacjonowało wojsko Radzieckie. Mówi że jak w latach 90 opuszczali tamte tereny to wylewali i zakopywali w ziemi różne świnstwa. Nie wiem na ile to prawda ale chciał bym się dowiedzieć czy może wiecie coś na ten temat. Nie chce pytac developera bo napewno powie że wszystko oki. Mam małe dzieci i nie chciałabym wydać swojich oszczednosci nie bedąć do konca pewna czy wszystko jest tam oki.

Pozdrawiam

Kasia
Powrót do góry
admin
10 paź 2012 : 16:12


Zarejestrowany #1
Dołączył: 28 lut 2008 : 19:13
postów: 40
[post napisał użytkownik "Marek70" 05 sie 2012 : 12:47]

Witam
Podpisalismy umowe na dzialke w Park Bezrzecze, zgodnie z terminem w umowie deweloper mial rozpoczac
budowe uzbrojenia w wode i kanalizacje. My jestesmy za granica i chcemy sie dowiedziec czy te prace zostaly rozpoczete i co aktualnie robia ?

Pozdrawiam
Marek
Powrót do góry
admin
10 paź 2012 : 16:13


Zarejestrowany #1
Dołączył: 28 lut 2008 : 19:13
postów: 40
[post napisał użytkownik "olijula" 05 wrz 2012 : 21:28]

Mieszkam w okolicy od lat 80' i faktycznie był to teren wojskowy dość mocno eksploatowany oraz zabudowany .W pewnym momencie wszystko zrównano z ziemią, wyrównano wszelkie pagórki kruszywem z rozbiórki budynków...
Powrót do góry
Grzegorz
29 paź 2012 : 15:38
Zarejestrowany #645
Dołączył: 29 paź 2012 : 15:11
postów: 1
Odnośnie wpisów zamieszczonych powyżej czuję się zobowiązany je sprostować.
Jestem byłym wojskowym zawodowym, który w 1993 roku uczestniczył przy skomunalizowaniu i przejęciu tych terenów. Znajomi, którzy są zainteresowani kupnem działki na Osiedlu Park Bezrzecze poinformowali mnie o istnieniu powyższych wpisów i o swoich obawach z nimi związanych. Jako osoba bezpośrednio związana z tą sprawą muszę sprostować, że na omawianym terenie znajdowała się baza radiowa (łączność) a nie poligon. Nawet laik widzi, że jest to zbyt mały teren do prowadzenia jakichkolwiek działań wojskowych, poza tym jest zbyt blisko siedzib mieszkalnych. Najbliższy poligon rosyjski znajdował się w Gryfinie.
Poza tym, z tego co mi wiadomo po przejęciu tego terenu przez Gminę znajdował się tam hurt artykułów spożywczych.
Jak widać nie ma się czego obawiać....



[ Edytowany 29 paź 2012 : 15:38 ]
Powrót do góry
adam
30 paź 2012 : 13:08
Zarejestrowany #646
Dołączył: 30 paź 2012 : 12:59
postów: 6
wg targeo

http://mapa.targeo.pl/Byle-obiekty-wojskowe-Szkolna-Bezrzecze~5407542/Ciekawe-miejsce/adres

Byłe obiekty wojskowe. Są to pozostałości magazynów Materiałów Pędnych i Smarów (MPS) Armii Radzieckiej



http://www.poradzieckie.szprotawa.org.pl/szczecin.html


Powrót do góry
Stasiu
01 lis 2012 : 07:55
Zarejestrowany #647
Dołączył: 01 lis 2012 : 07:48
postów: 1
"Jak widać nie ma się czego obawiać...." za wyjątkiem tzw. byłych wojskowych zawodowych.
Powrót do góry
Marienthal
30 sty 2013 : 20:40

Zarejestrowany #590
Dołączył: 13 maj 2012 : 09:43
postów: 6
Maciej napisał(a) ...

Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić....
W Bezrzeczu na ul. Górnej już są nowe chodniki jak również w prawie całym Wołczkowie.
W Wołczkowie i Bezrzeczu nie jest tak źle.

Mieszkam na Bezrzeczu na Miętowej i nie narzekam




A ja się nie zgodzę z Tobą pojedź do Redlicy i zobacz jakie tam Gmina "zbudowała" chodniki. Teraz aż strach chodzić po krzywych płytach jumbo. Niby zmodernizowała drogę, ale..... jakoś zapomniało się Gminie, że tam chodzą również piesi. Na ostrych dwóch zakrętach musisz iść obok barierek energochłonnych. Zresztą dzisiaj pani wójt popisała się zamykając drzwi przed dziennikarką Radia Szczecin gdy interweniowała w sprawch ...... Bezrzecza a dokładnie tych potoków na ulichach.


"… Bo Karkonosze, kiedy nadejdzie burza śnieżna sągorsze niż Tatry…"
Powrót do góry
Marienthal
30 sty 2013 : 20:47

Zarejestrowany #590
Dołączył: 13 maj 2012 : 09:43
postów: 6
Grzegorz napisał(a) ...

Odnośnie wpisów zamieszczonych powyżej czuję się zobowiązany je sprostować.
Jestem byłym wojskowym zawodowym, który w 1993 roku uczestniczył przy skomunalizowaniu i przejęciu tych terenów. Znajomi, którzy są zainteresowani kupnem działki na Osiedlu Park Bezrzecze poinformowali mnie o istnieniu powyższych wpisów i o swoich obawach z nimi związanych. Jako osoba bezpośrednio związana z tą sprawą muszę sprostować, że na omawianym terenie znajdowała się baza radiowa (łączność) a nie poligon. Nawet laik widzi, że jest to zbyt mały teren do prowadzenia jakichkolwiek działań wojskowych, poza tym jest zbyt blisko siedzib mieszkalnych. Najbliższy poligon rosyjski znajdował się w Gryfinie.
Poza tym, z tego co mi wiadomo po przejęciu tego terenu przez Gminę znajdował się tam hurt artykułów spożywczych.
Jak widać nie ma się czego obawiać....




Jak to, że 2-3 lata obszar bazy był zamknięty celem rozminowania całego terenu. Po wycofaniu co i rusz w prasie się ukazywały zdjęcia i artykuły informujące o nowych minach. W bazie stacjonowały m.in. wielkie wozy "pontonowe" za gówniarza pamiętam jak przejeżdżały przez Redlicę jadąc na poligon.
Osobiście bym się tam nie budował nie wiadomo co Armia Czerwona zostawiła w ziemi.


"… Bo Karkonosze, kiedy nadejdzie burza śnieżna sągorsze niż Tatry…"
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System