Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Idź do strony       >>  
Moderatorzy: admin
Autor Odpowiedzi
justjablo
23 wrz 2013 : 13:12
Zarejestrowany #736
Dołączył: 20 sie 2013 : 20:45
postów: 4
Witam
chciałabym poruszyć temat jazdy na terenie naszych Osiedli. Chodzi mi mianowicie o to, że większość kierowców w ogóle nie stosuje się do tego, że w strefie zamieszkania, czyli za niebieskim znakiem wszystkie skrzyżowania są równorzędne i OBOWIĄZUJE zasada prawej ręki, czyli ustępujemy wyjeżdżającym z prawej strony! O ile przy krzyżowce na początku Zaściankowej część kierowców (ale nie za wiele) się do tego stosuje, to już przy krzyżówkach z innymi (np Krzekowską, Kadetów czy Środkową)jadąc Kirasjerów nikt tego nie przestrzega! Często żałuję, że zamiast tyłu auta nie mam do pomalowania przodu lub boku, bo miałabym darmową naprawę. Tylko zdrowia szkoda lub życia mojego i córeczki z którą jeżdżę. Kierowcy, obudźcie się i stosujcie się do znaków! To samo jest ze znakami na Nowowiejskiej, czyli czerwone strzałki, które nakazują ustąpienia jadącym z przeciwka. Tu z kolei grom kierowców albo jest zaskoczonych że ich niby puszczam skoro się zatrzymałam, a drugie grono bezczelnie się pcha, bo im się wydaje, że są królami szos i znaki ich nie obowiązują.
Zwracajmy uwagę na znaki i stosujmy się do nich!
Powrót do góry
micha2002
23 wrz 2013 : 20:03
Zarejestrowany #472
Dołączył: 26 maj 2011 : 07:44
postów: 21
Ja zapłaci jeden z drugim za spowodowanie stłuczki to się nauczą.
Powrót do góry
AB
26 wrz 2013 : 17:01
Zarejestrowany #694
Dołączył: 20 maj 2013 : 08:59
postów: 12
Bezdyskusyjnie ma Pani racje. Domyslam sie rowniez, ze nie parkuje Pani na ulicy przed domem w strefie zamieszkania. Nie brakuje przeciez samochodow, ktore chetnie otarlby sie o niezgodnie z przepisami zaparkowane pojazdy.
Powrót do góry
ivonn
02 paź 2013 : 09:47

Zarejestrowany #597
Dołączył: 22 maj 2012 : 16:26
postów: 30
Ja nie wiem czy ci ludzie z Zaściankowej to nie mają na posesjach garaży czy o co chodzi? To samo na ulicach wymienionych przez justjablo. Zadaje się mają duże domy i nie mają garażu? Notorycznie stoi tyle samochodów że trzeba uprawiać slalom pomiędzy samochodami i pieszymi. A jest tam właśnie strefa zamieszkania i teoretycznie obowiązuje niewielka prędkość właśnie ze względu na pieszych, którzy nie mają chodnika.

Powrót do góry
Iwona
03 paź 2013 : 07:40
Zarejestrowany #756
Dołączył: 03 paź 2013 : 07:35
postów: 2
Brak wyobraźni na drodze wcześniej czy później musi skończyć się źle. Trzeba mieć tylko nadzieję, że nikt przypadkowy przy okazaji nie straci zdrowa, życia lub auta.

[ Edytowany 03 paź 2013 : 07:41 ]
Powrót do góry
Abraham
03 paź 2013 : 11:54
Zarejestrowany #739
Dołączył: 26 sie 2013 : 11:48
postów: 40
Ja bym do tych parkingowych dorzucił tez pieszych. Mnie w szkole uczyli, że chodzi się lewą stroną jezdni. Po Parkowej, głównie matki z wózkami, zasuwają prawą stroną. Są też tacy magicy, którzy rowerem jadą "pod prąd"
Powrót do góry
justjablo
07 paź 2013 : 11:49
Zarejestrowany #736
Dołączył: 20 sie 2013 : 20:45
postów: 4
Do wiadomości ciekawskiego Forumowicza AB - mieszkam na os. Cynamonowym i parkuję tam, gdzie są do tego wyznaczone miejsca.
Zgadzam się też z Abrahamem - Tak, temat pieszych chodzących prawą stroną i rowerzystami jeżdżącymi pod prąd - też temat rzeka
Powrót do góry
AB
11 paź 2013 : 14:12
Zarejestrowany #694
Dołączył: 20 maj 2013 : 08:59
postów: 12
Ciekawskiego?
Wcale mnie nie interesowało i nie interesuje gdzie Pani mieszka. A skoro mieszka Pani tam gdzie napisała to dziwi mnie, ze tak bliskie są Pani problemy Krzekowskiej, Kadetów czy Środkowej i Kirasjerów a to, że na Zawadzkiego pod numerem 69 Pani z 4 piętra głośno słucha radia Maryja już nie.
No i gratuluję skłonności SADO-MASO.
S, bo zamiast prosto Parkowa-Gorna to kręci się Pani pod oknami na Krzekowskiej, Kadetów czy Środkowej i Kirasjerów.
M, bo zamiast prosto Parkowa-Gorna to kręci Pani kółkiem kierownicy jak babcie dawniej korbą od studni z wodą na Krzekowskiej, Kadetów czy Środkowej i Kirasjerów.

Swoją drogą przydałyby się chociażby namalowane na płytach białą i czerwoną farbą ścieżki rowerowo-piesze wolne od samochodów i jak powszechnie wiadomo skrzyżowanie takiej ścieżki z drogą wymusza na kierowcy samochodu ustąpienie pierwszeństwa przejazdu rowerzyście czy przejscia pieszemu.
Powrót do góry
Abraham
12 paź 2013 : 19:46
Zarejestrowany #739
Dołączył: 26 sie 2013 : 11:48
postów: 40
Szanowny Panie AB - pewnie Pana zaskoczę, ale sam czasem jeżdżę rowerem z Cynamonowej Krzekowską, Kirasjerów czy Rozmarynową. I pierwszeństwo mam tylko na papierze. Nie mają znaczenia preferencje sado-maso, buractwo na drodze jest faktem.
Powrót do góry
dartanian1
15 paź 2013 : 14:05
Zarejestrowany #419
Dołączył: 20 sty 2011 : 22:10
postów: 9
dla mnie skrzyżowanie z Zaściankowej z Krzekowską i Kirasjerów powinno wyglądać inaczej. Wiadomo że Zaściankową porusza się dużo więcej samochodów niż pozostałymi ulicami i nie raz mając pierwszeństwo wyjeżdżające z tych uliczek rozpędzone auta normalnie by tak w strefie zamieszkania się nie poruszały.
Powinny być one podporządkowane.
Powrót do góry
klos
15 paź 2013 : 14:33
Zarejestrowany #540
Dołączył: 19 gru 2011 : 11:06
postów: 24
Ma Pan rację , jest z tym ruchem bałagan. Była propozycja do naszych władz aby zrobić z tym porządek . Jak Panu wiadomo zgodnie z kodeksem podporządkowanie ulic na skrzyżowaniach w strefie zamieszkania nie jest możliwe. Rozsądnym i bezpiecznym rozwiązaniem jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego ulic Kirasjerów , Rozmarynowej , Kaperskiej do Zaściankowej z ruchem zgodnym jak na rondzie i wtedy pozostałe uliczki będą naturalnie podporządkowane .
Powrót do góry
rnowacki
16 paź 2013 : 20:53

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
mnie zastanawia tylko jedno - czemu na zaściankowej i ulicach pobocznych - NIGDY nie interweniuje straż miejska. Ludzie, którzy jeszcze nie tak dawno "płakali", że mieszkańcy z gm Dobra nie stosują się do przepisów w strefie zamieszkania - sami notorycznie te przepisy łamią.
Chodzi tu głownie o prędkość.

Przykład z dziś - jadę sobie przepisowe 20 km/h ulicą zaściankową, mijam zaparkowane na ulicy pod domem (oczywiście nie zgodnie z przepisami) zielone seichento. dojeżdżam do pierwszego progu zwalniającego, a owe seichento siedzi mi już na zdeżaku - jadę dalej 20 km/h - a Pani z samochodu za mną mruga na mnie i trąbi. Myślałem,że coś się dzieje więc zatrzymałem auto na awaryjnych przy krawędzi i wysiadłem aby zobaczyć co się dzieje nie tak. W tym momencie Pani wyprzedzając mnie rzuciła przez otwartą szybę - "jak tak wolno jeździsz to sobie rower kup". Powiem szczerze, że ręce mi opadły.

Najpierw oczerniają innych, wmawiając władzom miasta, że są łamane przez "innych" przepisy - a sami się do nich nie stosują.

Niebędę rozwijał tego tematu bo szkoda nerwów - ale mieszkańcy Zaściankowej i ulic pobocznych - bądźcie konsekwentni w tym co robicie. Jeżeli wymagacie od innych stosowania się do przepisów - to przede wszystkim stosujcie się do nich sami !!!

Nie zastawiajcie znaków drogowych samochodami,nie zasypujcie ich śniegiem, stosujcie się do ograniczenia prędkości i parkujcie na swoich posesjach a nie na ulicy, bądź trawnikach przy posesji - bo przepisy są tu jasne - w strefie zamieszkania nie wolno parkować poza miejscami wyznaczonymi - a co do zasłaniania znaków drogowych to chyba nikomu nie trzeba tego tłumaczyć.

A może rozwiązaniem w tej sytuacji byłaby wspólna petycja mieszkańców szczecina i dobrej (osiedli i uliczek) do władz miasta i gminy o ustawienie fotoradarów na głównych uliczkach w strefie zamieszkania, bądź chociaż patroli policji lub SM w godzinach szczytu. Wyeliminowałoby to problem napewno, a gmina i miasto miałyby realne spojrzenie na problem i trochę dodatkowych złotówek z mandatów, które możnaby przeznaczyć na rozbudowę dróg alternatywnych.

Przecież chyba nam wszystkim chodzi tu o NASZE bezpieczeństwo ...

[ Edytowany 16 paź 2013 : 21:00 ]


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
klos
16 paź 2013 : 21:39
Zarejestrowany #540
Dołączył: 19 gru 2011 : 11:06
postów: 24
Panie Rnowacki , ciepło ciepło .Może inaczej ,aby wilk był syty i koza cała to dopowiem ,że w strefie zamieszkania na ulicach jednokierunkowych można wyznaczyć zgodnie z przepisami miejsca parkingowe(i problem z głowy) takie propozycje mieszkańców też były.
A zaparkowane ! pod domem seichento jak mogło siedzieć Panu na zderzaku ??? .Zamiast bajek konkrety proszę.
Powrót do góry
kacper
17 paź 2013 : 09:01
Zarejestrowany #306
Dołączył: 02 maj 2010 : 17:32
postów: 23
do kłosa

Auto zaparkowane, ale zaraz mogło być w ruchu. Zaparkowane samochody też czasami opuszczają swoje parkingi.
Powrót do góry
klos
17 paź 2013 : 12:04
Zarejestrowany #540
Dołączył: 19 gru 2011 : 11:06
postów: 24
seichento to nie porsche na odcinku 20m ruszyć i dogonić Rnowackiego , i Pan też daje się nabrać?
Powrót do góry
Abraham
19 paź 2013 : 10:27
Zarejestrowany #739
Dołączył: 26 sie 2013 : 11:48
postów: 40
klos - w sumie to o co Ci chodzi? Nie mógł ruszyć i dojechać? Dziwne takie?
Powrót do góry
rnowacki
20 paź 2013 : 10:37

Zarejestrowany #271
Dołączył: 27 lut 2010 : 15:33
postów: 171
panie klos - troche wyobrażni - jadę 20 km/h.

W jakim czasie przejadę ok 100 metrów - tyle miałem mijając seichento do progów zwalniających. To teraz niech Pan jeszcze policzy do jakiej prędkości musiało się rozpędzić seichento aby mnie dogonić przed progami.
Wg wikipedii seichento przyspiesza 0-100 w ok 15 sekund. czyli 0-50 to jakieś 7 sekund.

km/h-----------m/s------- ---->m w 1 sec metrów------>w 7 sec metrów
50--------------50000----------->13,88888889-------------->97,22222222
1----------------3600--------------------------------------------------------------


To nie bajka - to fakty

Przejechanie 100 m z prędkością 20 km/h to ok 18 sekund.
Przejechanie 100 m z prędkością 50 km/h to tylko 7,2 sekundy.

Seichento startując od zera może przejechać 100 metrów w jakieś 7 sekund (oczywiście wszystko + -,).

I dalej twierdzi Pan, że nie mogło mnie dogonić seichento?

km/h-------m/h----------m/s------------czas w sek.potrzeb.na100 m
20-----------20000-------5,55----------18
50-----------50000-------13,88---------7,2

Panie klos - pieniacz z Pana i tyle - zamiast przyjąć na klatę suche fakty to szuka Pan zaczepki....

Prawda jest taka - sami tam nie przestrzegacie przepisów, a jak Wam się to udowodni - to zaraz wielkie HALO robicie.....

KONSEKWENCJA panie klos - wyjdzie wam na dobre - jak zresztą nam wszystkim.

chce Pan powyliczać sobie (bo pewnie zaraz będzie, że liczyć nie potrafię) - http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,predkosci,kmh,na,mph,ms,17.html

[ Edytowany 20 paź 2013 : 10:54 ]


"... nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie ..." - A. Sapkowski
Powrót do góry
AB
20 paź 2013 : 15:23
Zarejestrowany #694
Dołączył: 20 maj 2013 : 08:59
postów: 12
klos napisał(a) ...

Ma Pan rację , jest z tym ruchem bałagan. Była propozycja do naszych władz aby zrobić z tym porządek . Jak Panu wiadomo zgodnie z kodeksem podporządkowanie ulic na skrzyżowaniach w strefie zamieszkania nie jest możliwe. Rozsądnym i bezpiecznym rozwiązaniem jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego ulic Kirasjerów , Rozmarynowej , Kaperskiej do Zaściankowej z ruchem zgodnym jak na rondzie i wtedy pozostałe uliczki będą naturalnie podporządkowane .

Daj sobie chłopie na luz już nikt Was nie słucha.
Gmina Dobra przeciśnięta przez Miasto Szczecin przygotowała projekt przebudowy ul. Zaściankowej i była zobowiązana do sfinansowania realizacji projektu, czyli miedzy innymi ułożenia chodników wzdłuż ulicy Zaściankowej. W ostatnim akcie ku uciesze Gminy Dobra zablokowaliście budowę chodnika. Chociaż tyle, skoro nie udało się zamknąć drogi.
Powrót do góry
klos
20 paź 2013 : 18:49
Zarejestrowany #540
Dołączył: 19 gru 2011 : 11:06
postów: 24
Na luz to ja sobie już dałem. W sprawie przebudowy Zaściankowej to trochę nie ta jak Pan pisze. Oprócz chodników , zgodnie z zaproponowanym projektem też miała być przebudowana ulica aby można było zmieścić planowane miejsca postojowe na całej długości ulicy.Ta cała inwestycja kosztowałaby gminę Dobra około 4 mln zł. Proszę dokładnie przejrzeć propozycję do projektu zaakceptowaną przez miasto Szczecin (do wglądu w urzędzie) . Projektu tej inwestycji jako takiego nie ma i nie było. Planowana inwestycja została zablokowania nie z powodu ,że nie chciano budowy chodników. Głównym powodem to jest bezsens budowy tranzytu bezpośrednio do zapchanej Modrej oraz podejrzewam iż w gminie nikt nie zezwoliłby wydać taką kasę na inwestycje w Szczecine. Te pieniądze na współ ze Szczecinem przydałaby się do budowy zaproponowanej drogi alternatywnej ( około 10 mln zł) .
Powrót do góry
rabit4
20 paź 2013 : 20:48
Zarejestrowany #665
Dołączył: 19 sty 2013 : 21:01
postów: 4
Witam

Dla mieszkańców zaściankowej to faktycznie moze byc problem w ilosci jadących pojazdów.
Był całkiem fajny pomysł żeby wojsko udostępniło drogę wtedy wjazd na nasze osiedla był by od strony parkowej (tam gdzie jest teraz ślepa na końcu) a wjazd był by na krzekowie na rondzie (zjazd wcześniej na płyty) ale chyba ze względu na strzelnice Wojsko odmówiło (a tak bysmy mieli swoją droge)
Chodzą też słuchy że mają zamknąć Nowowiejską.
A kiedyś było tu takie zadupie ze taksówki jeżdziły tylko do krzyza na krzekowie, bo dalej sie bały...
Powrót do góry
justjablo
21 paź 2013 : 18:58
Zarejestrowany #736
Dołączył: 20 sie 2013 : 20:45
postów: 4
Panie AB, sprawy wszystkich ulic na Bezrzeczu są mi bliskie, bo wszystkimi jeżdżę, gdyż lubię sobie pokręcić kierownicą i nikt mi nie będzie mówił którędy mam jeździć. Tłumaczyć się nie ma zamiaru dlaczego tamtędy jeżdżę. SADO-MASO też nie jestem jak to Pan określił. Chciałam zwrócić uwagę po prostu na to, jak się jeździ w strefie zamieszkania, obojętnie gdzie ona jest, a Pan czepia się sie nie wiem po co i dlaczego. Chodzi o bezpieczeństwo wszystkich tylko i wyłącznie.
Co do prędkości w strefie to już w ogóle inna bajka i też można książkę o tym napisać. Eh, w ogóle jak patrzę na ilość samochodów jaka się teraz porusza po Bezrzeczu, a zaledwie kilka lat temu to po prostu niebo a ziemia...
Powrót do góry
AB
23 paź 2013 : 15:30
Zarejestrowany #694
Dołączył: 20 maj 2013 : 08:59
postów: 12
justjablo napisał(a) ...

Panie AB, ... lubię sobie pokręcić...



Co do tego nikt nie ma wątpliwości.
Powrót do góry
duzy_przemo
08 lis 2013 : 10:06
Zarejestrowany #1551
Dołączył: 07 lis 2013 : 09:46
postów: 2
Ta Pani z zielonego Seicento to niezły oryginał. Bardzo często zdarza się jej jeździć pod prąd Zaściankową, spychając prawidłowo jadące auta z drogi. Dodatkowo totalnie ignoruje pieszych ect.

Wracając do tematu, kierowców którzy nie potrafią zachować się na skrzyżowaniach równorzędnych w tym rejonie, jest naprawdę niewielu - najczęściej to tzw. przyjezdni. Jednak należy zawsze pamiętać o "Zasadzie ograniczonego zaufania".
Powrót do góry
Abraham
10 lis 2013 : 12:11
Zarejestrowany #739
Dołączył: 26 sie 2013 : 11:48
postów: 40
Niestety, zasada ograniczonego zaufania w tym kraju obowiązuje w każdej dziedzinie życia...
Powrót do góry
dartanian1
10 lis 2013 : 15:21
Zarejestrowany #419
Dołączył: 20 sty 2011 : 22:10
postów: 9
klos napisał(a) ...

...Jak Panu wiadomo zgodnie z kodeksem podporządkowanie ulic na skrzyżowaniach w strefie zamieszkania nie jest możliwe. ...

Zawsze można znak strefy przesunąć o te parę metrów i będzie możliwe podporządkowanie ulic bez żadnych dodatkowych znaków.
Powrót do góry
Idź do strony       >>   

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System