Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

KS Wołczkowo-Bezrzecze - podsumowanie rundy


KS Wołczkowo-Bezrzecze - podsumowanie rundy

Ligowe zwycięstwa, powstanie drużyn młodzieżowych i perspektywa rozwoju - tak wyglądała jesień w wykonaniu klubu Wołczkowo-Bezrzecze. W rundzie jesiennej WB zgromadziło o trzy punkty mniej niż w całym poprzednim sezonie, a patrząc na miejsce w tabeli, to drugi najlepszy wynik w dziesięcioletniej historii klubu.


Tegoroczne Święta i Sylwester niby były takie same, jak w poprzednich latach, ale jednak w znacznie lepszych humorach. Dokładnie rok temu Wołczkowo-Bezrzecze zajmowało ostatnie miejsce w tabeli, tracąc aż cztery punkty do miejsca dającego utrzymanie. 365 dni później jest czwarte miejsce, najgorsze dla sportowca, bo tuż za podium, ale patrząc za siebie można się cieszyć z postępu, jaki poczynił cały klub.

W rundzie jesiennej WB zgromadziło o trzy punkty mniej niż w całym poprzednim sezonie, a patrząc na miejsce w tabeli, to drugi najlepszy wynik w dziesięcioletniej historii klubu. Wpływ na to miała praca zespołu na treningach, ale także stabilizacja, której w ostatnich latach brakowało.

Przed nowym sezonem utrzymano trzon zespołu, do którego dołączono zawodników gwarantujących jakość. To sprawiło, że po końcowym gwizdku smutek jaki obserwowaliśmy w poprzednim sezonie, zamienił się w radość z wygrywania.

"Wpływ na nasz postęp miała solidna praca całego zespołu, a także wyciąganie wniosków. Najlepszą metodą dla rozwoju zawodnika, jest obserwowanie swojej gry. Drużynowe, ale także indywidualne analizy, które przeprowadzamy po meczach, ułatwiają nam wspólną pracę, czego efekty możemy obserwować w tabeli" - mówi trener zespołu Marcin Dworzyński.

W pierwszej rundzie w barwach WB wystąpiło 31 zawodników, z czego aż 28 przynajmniej raz od pierwszej minuty. Te liczba pokazują, że skład jest wyrównany, a rotacja zawodników płynna. Ciekawostką jest fakt, że z tych 31 zawodników, aż 9 jest wychowankami Salosu Szczecin, z którym współpraca przebiega we wzorowy sposób.

Najwięcej minut na boisku spędzili: Dawid Polański - 1080, Patryk Glinkowski - 1074, Aleksander Garackievich - 1054, Bartosz Kwiecień - 900, Hubert Smolik - 900 i Michał Kopacz - 897. O stabilności kadry świadczy fakt, że aż dziewięciu zawodników zagrało w podstawowym składzie przynajmniej w dziewięciu meczach.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Kuś (6 bramek), a pięciu innych: Łukasz Dłużniewski, Patryk Glinkowski, Dawid Polański, Hubert Smolik i Łukasz Szyszkowski zanotowało przynajmniej dwa trafienia.

Wyniki wynikami, ale najważniejszą informacją i najcenniejszym zwycięstwem jest utworzenie w klubie drużyn młodzieżowych. Teraz dziewczynki i chłopcy już od najmłodszych lat pierwsze kroki w świecie piłki nożnej mogą stawiać w klubie Wołczkowo-Bezrzecze. Opiekę nad drużynami młodzieżowymi objął doświadczony trener Adam Gołubowski, dzięki czemu ciekawie prowadzone zajęcia cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a już niebawem podopieczni wyjadą na obóz piłkarski.

Wzmocnienia pierwszego zespołu, kolejne dzieciaki na treningach i nieustanny rozwój sprawiają, że wiosna w tym roku nadejdzie szybciej niż zwykle. Wołczkowo-Bezrzecze rozwija się w dynamiczny sposób, a ogromny wpływ na to mają przyjaciele klubu: Gmina Dobra, Dlux, Wenglon, Poldek, Jerzy Gawlik, Skraw-Met, Igielski, Mix Taxi, Zajazd Pod Lipami, Bono, Rehabilitacja Adrian Wawrzyniak & Jakub Korżak oraz Radio Szczecin.

Źródło: Marcin Dworzyński

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościpiątek 11 stycznia 2019 - 15:07:50 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej