Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę w Bezrzeczu


Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę w Bezrzeczu

W środę, 8 maja strażnicy gminni podczas patrolu w Bezrzeczu zauważyli przy sklepie Stokrotka samochód zaparkowany na miejscu zastrzeżonym dla osoby niepełnosprawnej. W pojeździe nie było stosownej karty parkingowej. Kiedy do auta wrócili kierowca i pasażer okazało się, że są oni pod wpływem alkoholu.


Do zdarzenia doszło w środę, 8 maja w Bezrzeczu. Patrol straży gminnej zauważył przy sklepie Stokrotka przy ul. Górnej samochód zaparkowany na miejscu zarezerwowanym dla osoby niepełnosprawnej. W zaparkowanym aucie nie było stosownej karty parkingowej.

Po pewnym czasie ze sklepu wyszło dwóch mężczyzn: kierowca i pasażer. Pasażer był w widocznym stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Kierowca natomiast kwestionował naruszenie zakazu postoju i odmówił przyjęcia mandatu karnego. Strażnik gminny nabrał uzasadnionych podejrzeń, że także kierowca może być pod wpływem alkoholu. W pierwszym momencie odmówił on przebadania alkomatem. W związku z tym został ujęty celem przekazania policji. W międzyczasie przeprowadzono badanie alkomatem, które wykazało 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Świadkiem zdarzenia była także funkcjonariuszka straży granicznej, która w tym czasie robiła zakupy w sklepie. Mężczyzna został przekazany patrolowi policji. W trakcie kolejnego badania, wykonanego przez funkcjonariuszy po około 30 minutach, alkomat wykazał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dalsze czynności wobec kierowcy prowadzi Komisariat Policji w Mierzynie. Sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Komendant Straży Gminnej Andrzej Budzyński

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZatrzymano nietrzeźwego kierowcę w Bezrzeczu:
piątek 10 maja 2019 - 16:41:21 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej