Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

6,7 mln zł dofinansowania na drogi w gminie Dobra


6,7 mln zł dofinansowania na drogi w gminie Dobra

6,7 mln złotych dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych trafi na inwestycje drogowe w gminie Dobra. 3,6 mln zł przeznaczone zostanie na remont ulicy Długiej w Mierzynie, a 3,1 mln zł na modernizację ulicy Szkolnej w Bezrzeczu. We wtorek, 2 lipca wicewojewoda Marek Subocz podpisał stosowne umowy ze Starostą Polickim Andrzejem Bednarkiem i Wójt Gminy Dobra Teresą Dera.


Fundusz Dróg Samorządowych to wsparcie rządowe na modernizację i budowę dróg lokalnych. We wtorek, 2 lipca stosowne umowy w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim zawarli dziś przedstawiciele władz samorządowych z 3 powiatów i 5 gmin.

"Przebudowa lokalnych dróg to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa mieszkańców gmin i powiatów. Lepsze drogi to także szansa na zrównoważony rozwój i nowe miejsca pracy" - podkreślił wicewojewoda Marek Subocz.

Najwyższe dofinansowania trafią na inwestycje drogowe w gminie Dobra. 3,6 mln zł przeznaczone zostanie na remont ulicy Długiej w Mierzynie (droga powiatowa), a 3,1 mln zł na modernizację ulicy Szkolnej w Bezrzeczu. Umowy z wicewojewodą podpisali Starosta Policki Andrzej Bednarek i Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Remont odcinka ulicy Długiej w Mierzynie ma się rozpocząć na początku wakacji. Droga powiatowa zostanie zmodernizowana na odcinku między ulicami Śliczną a Osiedlem Pod Lipami. Inwestycja zakłada m.in. wymianę nawierzchni, budowę nowej kanalizacji deszczowej i nowego ciągu pieszego. Koszt modernizacji wyniesie 9.155.350 zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniesie 3.669.249 zł. Przebudowa powiatowej drogi możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Gminy Dobra, która dołoży starostwu do remontu 3,282 mln złotych. Modernizacja odcinka ulicy Długiej ma się zakończyć do końca 2019 r.

Modernizacja ulicy Szkolnej zakłada kompleksową budowę nowej jezdni o szerokości 6 metrów, na odcinku od szkoły w Bezrzeczu do skrzyżowania z ulicą Folwarczną. Jednocześnie na odcinku od szkoły do ulicy Nad Ruczajem wybudowany zostanie chodnik, oświetlenie uliczne oraz zatoka postojowa w okolicy szkoły na kolejne 21 miejsc parkingowych. W rejonie skrzyżowania z ulicą Wilanowską powstaną perony przystankowe. Część od szkoły do skrzyżowania z ulicą Górną zostanie wyremontowana poprzez sfrezowanie odcinka i ułożeniu nowych warstw nawierzchni bitumicznej. Dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, w tym przede wszystkim pieszych, w nawierzchni jezdni wykonane zostaną elementy spowalniające poprzez zmianę rodzaju nawierzchni. W ramach inwestycji przebudowane zostaną także zjazdy, skrzyżowania, umocnione zostaną skarpy, a na odcinku leśnym, gdzie nie zaprojektowano chodnika, zrealizowane zostanie pobocze gruntowe o szerokości 1,5 m. Całkowity koszt inwestycji to 8.846.097 zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniesie 3.130.594 zł. Inwestycja ma być zrealizowana do 31 stycznia 2020 r.

Źródła: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, UG Dobra

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościśroda 03 lipca 2019 - 10:51:43 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


Centrum Medyczne LuxMedica.jpg
Centrum Medyczne LuxMedica
jest nowoczesnym centrum, działającym na rynku medycznym od 2013 roku, które zostało wyposażone w najnowocześniejszy i najwyższej jakości sprzęt medyczny, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz profesjonalny i wykwalifikowany personel.
Nasz adres: Mierzyn, ul. Welecka 1A
Telefon: +48 91 48 48 404


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej