Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Klub Wołczkowo-Bezrzecze - podsumowanie sezonu


Klub Wołczkowo-Bezrzecze - podsumowanie sezonu

Rok temu klub Wołczkowo-Bezrzecze drżał o ligowy byt, by teraz spoglądać w górę, gdzie wszystkie znaki na niebie mówią - tutaj tworzy się coś wielkiego. W zeszłym roku walka o utrzymanie i radość z dwunastego miejsca, a w tym niedosyt z zajęcia czwartej pozycji. To pokazuje, jaką klub przeszedł przemianę i w którym kierunku podąża.


Drużyna, która w zeszłym sezonie do ostatnich kolejek martwiła się o ligowy byt, a której początek tego sezonu był bardzo słaby, do końca walczyła o podium. Niestety zabrakło niewiele.

"Oczywiście wspominając zeszły sezon, poprawa jest widoczna. Jednak na tym nie poprzestajemy. Nie po to wspólnie wykonujemy dobrą pracę, by zadowalać się czwartym miejscem" - mówi trener klubu Wołczkowo-Bezrzecze Marcin Dworzyński.

Patrząc na grę WB z perspektywy całego sezonu, wydaje się, że zespół nie był odpowiednio zbilansowany. O ile liczby w obronie wyglądają solidnie, tak w ofensywie znacznie słabiej. Bardzo rzadkim widokiem jest ujemny bilans bramkowy zespołu z czuba tabeli. Jak rzadkim? Sprawdziliśmy to. Biorąc pod uwagę wszystkie 403 ligi w Polsce (licząc tylko te, które składają się z przynajmniej 10 zespołów) na 1612 zespołów, tylko pięć posiadało gorszy bilans bramkowy od WB. Wynik byłby z pewnością jeszcze smutniejszy, gdyby nie końcowe zwycięstwo 7:1 z Grotem Gardno, które poprawiło stosunek goli.

Wiele o skuteczności, a raczej jej braku mówi to, że najlepszym strzelcem zespołu w rundzie rewanżowej był środkowy obrońca z czterema trafieniami. Pozostaje wierzyć, że skoro udało się poprawić obronę (wcześniej była szczelna jak pognieciony durszlak), poprawi się także atak. Dzięki reorganizacji rozgrywek, zespół wywalczył awans z ósmego, na siódmy poziom rozgrywkowy w Polsce i w nowym sezonie będzie występował w A-klasie, czyli powszechnie nazywanej Serie A. Jaki cel przed nowym rozdaniem?

"Chcemy uciekać słabszym zespołom i gonić te lepsze, a najprostszą drogą jest kontynuacja dobrej pracy na treningach" - przekonuje Dworzyński.

I to właśnie praca jest tutaj kluczowym słowem, które najpierw zapewniło klubowi przetrwanie w trudnym czasie, by następnie pchać na przód. Wysoka frekwencja na treningach, intensywne zajęcia, które trwają od dwóch do prawie trzech godzin i nowi zawodnicy, którzy wnieśli jakość - sprawiło, że klub wyrównał najlepsze (czwarte miejsce w lidze) osiągnięcie w swojej 10-letniej historii i nie ogląda się za siebie.

"To był bardzo ciekawy sezon. Pod koniec 2018 roku powołano drużyny młodzieżowe, których koordynatorem został znany z pracy m.in. w Pogoni Szczecin i Stilonie Gorzów - Adam Gołubowski. Pojawienie się tak dobrego trenera w (jeszcze) tak małym klubie, jest dowodem tego, że w Wołczkowie powstaje coś wielkiego" - mówi prezes Mieczysław Czubala.

W tej chwili na treningi najmłodszych uczęszcza ponad 50 dzieciaków. Podczas powstawania tego tekstu, przebywają na obozie w Kaliszu gdzie mają bardzo dobre warunki. Od września ta grupa znów się rozrośnie. Dołączą kolejne dzieciaki z roczników od 2006 do 2014. Klub zatrudni kolejnych trenerów, by na każdych zajęciach było ich przynajmniej dwóch. Do tej pory klub zorganizował już kilka turniejów w hali i na boisku, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i bardzo dobrą organizacją.

"Zapraszamy wszystkie dzieciaki na trening do Wołczkowa. Przyjaźni trenerzy, znakomite warunku do trenowania. Nic tylko powierzyć nam swoje dzieciaki i obserwować uśmiech na ich twarzach" - mówi koordynator drużyn młodzieżowych Adam Gołubowski.

Każdy, kto chciałby zapisać swoje dziecko na trening lub otrzymać więcej informacji na ten temat, proszony jest o kontakt pod numerem 512 853 900.

"Wszystkie kluby mówią, że są wyjątkowe. Podczas gdy inni mówią, my to udowadniamy" - mówi wiceprezes Tomasz Korżak. "Rozwój pierwszego zespołu, utworzenie drużyn młodzieżowych, zatrudnienie trenera Gołubowskiego, treningi przy sztucznym oświetleniu, a także strona internetowa, media społecznościowe, skróty spotkań - to wszystko sprawia, że nasza działalność spotyka się z pozytywnym odbiorem, dzięki czemu udało nam się pozyskać kolejnych partnerów".

Obecnie Wołczkowo-Bezrzecze jest wspierane przez 16 przyjaciół: Bono, DGS, Dlux, El-Gras, Gmina Dobra, Grupa Igielski, Mix Taxi, Noratel, Poldek, Radio Szczecin, Rehabilitacja Wawrzyniak & Korżak, SklepReklamowyPl, Skraw-Met, TVP Szczecin, Wenglon, Zajazd Pod Lipami.

W dniach 15-18 sierpnia Wołczkowo-Bezrzecze zorganizuje turniej dla dzieci, w którym udział wezmą 24 zespoły, w tym przedstawiciele Ekstraklasy. "Co roku chcemy ściągać do Wołczkowa ciekawe zespoły z Polski i zagranicy" - mówi Gołubowski.

Dobiega końca ostatni etap budowy stadionu. Obok boiska powstały szatnie oraz plac zabaw, boiska do siatkówki i koszykówki oraz siłownia pod chmurką, dzięki czemu przy okazji spotkań piłkarskich i okolicznych imprez, każdy znajdzie coś dla siebie.

Wołczkowo-Bezrzecze, jeszcze taki mały klub, a już tak wielkie plany.

Źródło: Marcin Dworzyński, trener klubu Wołczkowo-Bezrzecze


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościpiątek 12 lipca 2019 - 16:53:16 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej