Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Różane Dożynki w gminie Dobra - relacja i zdjęcia


Różane Dożynki w gminie Dobra - relacja i zdjęcia

Za nami kolejna edycja Różanych Dożynek w gminie Dobra. Tegoroczne święto plonów cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy oraz gości z sąsiednich miejscowości. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.


Dożynkowe święto rozpoczęło się o godz. 14:00 mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Królowej Świata w Dobrej. Następnie orszak mieszkańców prowadzony przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej z Płot udał się w kierunku boiska przy ulicy Sportowej, gdzie uroczystego otwarcia imprezy dokonała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

"Świętujemy dziś dożynki - święto chleba i róż. To jeden z najpiękniejszych dni w roku dla rolnika - to święto plonów, radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. Dziękujemy wam drodzy rolnicy za ten codzienny trud, który owocuje chlebem. Zgodnie z piękną polską tradycją podzielimy te chleby między wszystkich Państwa. Niech to dzielenie chleba będzie wyrazem tego, że stanowimy jedną wspólnotę samorządową. Życzę wszystkim Państwu, aby nigdy na stołach nie zabrakło symbolu dożynek, jakim jest chleb. Szanujmy go i szanujmy tych, dzięki którym go mamy. Dziękuje sołectwom za przygotowanie stoisk, które cieszą się dużym zainteresowaniem, a wszystkim Państwu życzę udanego świętowania" - mówiła wójt Teresa Dera.

Tegoroczne święto plonów cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy oraz gości z sąsiednich miejscowości. Byli też goście specjalni: europoseł Bartosz Arłukowicz, posłowie Arkadiusz Marchewka i Norbert Obrycki, Grzegorz Napieralski, Starosta Policki Andrzej Bednarek i Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski. Dla osób, które świąteczne popołudnie postanowiły spędzić na boisku sportowym w Dobrej, organizatorzy Różanych Dożynek zapewniły wiele atrakcji.

Nie zabrakło musztry paradnej w wykonaniu orkiestry z Płot, występów zespołów ludowych oraz widowiska z udziałem Klubu Kawaleryjskiego im. XII Pułku Ułanów Podolskich. Swoje umiejętności artystyczne pokazali również przedstawiciele sołectw wchodzących w skład Gminy Dobra.

W trakcie trwania zabawy odbyły się też konkursy m.in. na najładniejszą kompozycję kwiatową i najokazalsze płody rolne. Na scenie Różanych Dożynek zaprezentowały się też zespoły: Słowiany, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg" oraz Ivan Komarenko. Dożynki zakończyły się pokazem sztucznych ogni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które prezentujemy poniżej.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościRóżane Dożynki w gminie Dobra - 15 sierpnia 2019 r.:piątek 16 sierpnia 2019 - 14:51:34 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej