Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Mobilna Karta Dużej Rodziny mKDR


Mobilna Karta Dużej Rodziny mKDR

Mobilna Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce e-dokument umożliwiający członkom rodzin wielodzietnych korzystanie z przysługujących im uprawnień, w tym ustawowych zniżek.


Karta Dużej Rodziny w formie elektronicznej ma wiele zalet. Przede wszystkim karty w formie elektronicznej udostępniane są swoim posiadaczom w przeciągu kilku minut od momentu, w którym użytkownik SI KDR (urzędnik) pozytywnie rozpatrzy wniosek i wyśle zamówienie na karty. Ponadto rodzice i małżonkowie mogą wyświetlać na swoich urządzeniach mobilnych nie tylko swoje karty, ale również karty pozostałych członków rodziny, co jest przydatne w przypadku, gdy cała rodzina korzysta z oferty Partnera Karty Dużej Rodziny jednocześnie.

Nie ma już konieczności szukania przez wszystkich członków rodziny plastikowych kart. Wystarczy, że jedna osoba (rodzic lub małżonek rodzica) na swoim telefonie pokaże karty wszystkich osób. Aplikacja umożliwiająca korzystanie z karty w formie elektronicznej (mKDR) to również łatwe i szybkie znalezienie najbliższych Partnerów Karty Dużej Rodziny dzięki usłudze gelokalizacji. Nowym rodzinom, które po raz pierwszy starają się o Kartę Dużej Rodziny, zaleca się wnioskowanie od razu na obie formy karty - tradycyjną (plastikową) i elektroniczną, ponieważ wiąże się to z brakiem obowiązku ponoszenia opłaty za domówienie drugiej formy karty.

Zwolnieni z opłaty są również ci członkowie rodzin wielodzietnych, dla których wniosek o Kartę Dużej Rodziny został złożony przed 1 stycznia 2018 r. i dla których wniosek o domówienie Karty Dużej Rodziny w formie elektronicznej zostanie złożony najpóźniej do dnia 31 grudnia 2019 r. Po upływie tego czasu, jak i w przypadkach, gdy od dnia 1 stycznia 2018r. członek rodziny wielodzietnej złożył wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny tylko w jednej formie, a następnie po jej przyznaniu złożył wniosek o dodatkową formę karty, do wniosku musi załączyć dowód wniesienia opłaty za dodatkową formę karty w kwocie 9,21 zł (opłata dot. każdej karty osobno, a nie całego wniosku łącznie).

Szczegółowe informacje dotyczące Karty Dużej Rodziny można uzyskać w Wydziale Spraw Obywatelskich i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra w Wołczkowie przy ul. Lipowej 51 lub pod nr telefonu 91 441 05 40.

Źródło: Agnieszka Łączna-Jaworek, Urząd Gminy Dobra

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościczwartek 07 listopada 2019 - 08:57:17 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej