Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Victoria rozpoczęła mecz w Wołczkowie


Victoria rozpoczęła mecz w Wołczkowie

W sobotę, 9 listopada w samo południe Victoria z Dołuj rozpoczęła mecz na WB Arena między drużynami Wołczkowo Bezrzecze i Aquila Szczecin. Victoria to wspaniała i dzielna dziewczynka, która z powodu wrodzonego zaniku kości nie mogła chodzić. Dzięki ogromnej pomocy wielu osób udało się zebrać niezbędną kwotę na operacje w USA, gdzie Victoria razem z rodzicami spędziła aż 9 miesięcy.


Victoria Komada to urocza dziewczynka, która cierpi na wrodzoną, obustronną deformację nóżek (zanik kości). Z tego powodu nie mogła chodzić. Lekarze podjęli decyzję o amputacji jednej nóżki, ale drugą można było jeszcze uratować. Na kosztowną operację, protezę i rehabilitację w USA potrzeba było ponad milion złotych.

W akcję pomocy dla Victorii włączyło się mnóstwo osób, w tym mieszkańcy gminy Dobra. Organizowano akcje, bale i zbiórki pieniędzy. Dzięki wielkim sercom wielu osób udało się zebrać potrzebną kwotę.

Victoria wraz rodzicami wyjechała do USA, gdzie spędziła 9 miesięcy. Lekarze przeprowadzili trzy operacje, po których nastąpił okres rehabilitacji i trudnej nauki chodzenia. Wszyscy byli pod wrażeniem żywotności, uporu, siły i pozytywnej energii, którą miała Victoria. Dziewczynka robiła tak ogromne postępy, że stała się twarzą Fundacji Paleya i ulubienicą mediów. Postępy zaskoczyły nawet samych lekarzy, bo Victoria wróciła do domu miesiąc wcześniej niż planowano.

Spełniło się marzenie Victorii. Teraz może chodzić o własnych siłach.

W sobotę, 9 listopada w samo południe Victoria z Dołuj rozpoczęła honorowo mecz na WB Arena między drużynami Wołczkowo Bezrzecze i Aquila Szczecin. Dziewczynkę zaprosił klub sportowy Wołczkowo Bezrzecze, który swego czasu również się włączył w akcję pomocy dla Victorii.

Więcej informacji o Victorii znaleźć można na Facebooku: www.facebook.com/victoria.komada

Victorii się udało, teraz trzeba włączyć się w akcję pomocy dla Bruna. To dzielny chłopczyk, mieszkaniec gminy Dobra, który zmaga się z ciężką chorobą kończyn. Aby mógł normalnie funkcjonować niezbędna jest operacja w USA, której koszt przekracza możliwości finansowe jego rodziców. W akcję pomocy Brunowi już zaangażowali się mieszkańcy gminy Dobra, w tym wolontariusze z Koła LZS Skarbimierzyce.

"Sami nie damy rady, to pewne. Wiemy jednak, jak ogromna moc drzemie w ludziach i wierzymy w cud dla naszego synka. Gdy Bruno się uśmiecha, zapominamy na chwilę o wszystkich smutkach i zmartwieniach. Jego ufne oczka patrzą na nas, zupełnie jakby chciał nam powiedzieć, że on wie - mama i tata zrobią wszystko, by jego nóżki zostały uratowane! Bardzo prosimy, dołącz do naszej walki o cud dla synka. Uciekamy przed amputacją, przed kalectwem. Jeśli nam pomożesz, musi się udać!" - proszą o pomoc rodzice Bruna.

Do tej pory udało się zebrać ponad 260 tys. złotych. Każdy może pomóc wpłacając datki na konto fundacji Siepomaga - link do zbiórki.

Więcej o akcji pomocy dla Bruna - przeczytasz tutaj.

Victoria rozpoczęła mecz w Wołczkowie:


Victoria rozpoczęła mecz w Wołczkowie:

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościwtorek 12 listopada 2019 - 08:44:06 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej