Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Debata społeczna dla seniorów w Bezrzeczu


"Seniorze, nie daj się oszukać"- debata społeczna w Bezrzeczu

W środę, 4 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu odbędzie się debata społeczna, której tematem będzie bezpieczeństwo seniorów. Policjanci przedstawią metody działania oszustów, którzy podszywają się pod pracowników banków, policjantów, prokuratorów lub kurierów.


Schemat postępowania oszustów jest zazwyczaj podobny. Wykorzystują oni ufność seniorów oraz autorytet osób, pod które się podszywają. Często informują o tym, że oszczędności w banku lub kosztowności zgromadzone w domu są zagrożone. Gotówkę i wartościowe rzeczy każą spakować i pozostawić w umówionym miejscu lub wyrzucić przez okno. Wszystkie polecenia mają doprowadzić do złapania rzekomych przestępców.

Jednakże w rzeczywistości jest to jedynie mistyfikacja, mająca na celu pozbawienie seniorów oszczędności ich życia. Jak się zatem zachować, gdy pewnego dnia do nas zadzwoni telefon, a głos w słuchawce będzie nalegał, by pozbyć się z domu wszystkich pieniędzy? Przede wszystkim należy odłożyć słuchawkę, nie kontynuować rozmowy z oszustem, skontaktować się z Policją lub rodziną.

Więcej szczegółów i sposobów radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych, policjanci przekażą podczas debaty społecznej, która odbędzie się w środę, 4 grudnia o godz. 17:30 w Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu przy ul. Górnej 3. Policjanci będą też przestrzegać przed lekkomyślnym podpisywaniem umów z dostawcami energii, domokrążcami oferującymi obniżenie rachunków za telefon, bądź kupowaniu cudownie uzdrawiających urządzeń kosztujących majątek.

Celem debaty jest upowszechnienie wiedzy na temat metod działania oszustów, podniesienie świadomości osób starszych i budowanie świadomości na temat współczesnych zagrożeń.

Organizatorem spotkania jest Komisariat Policji w Mierzynie.

Źródło: Komisariat Policji w Mierzynie

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościpiątek 22 listopada 2019 - 14:11:24 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej