Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Szymon Urbaniak - mistrz serii Carbonia Cup


Szymon Urbaniak - mistrz europejskiej serii Carbonia Cup

Wielokrotny mistrz Polski w kartingu wyczynowym, mistrz Niemiec, jeden z najszybszych zawodników młodego pokolenia, mieszkaniec Mierzyna Szymon Urbaniak w ubiegłym sezonie zadebiutował, jako kierowca wyścigowy na torze F1 Hockenheim Ring w klasie Formula Performer BEC 1000 wygrywając zawody.


Nastolatek z Mierzyna to obecnie bardzo szybki, dojrzały i doświadczony już kierowca wyścigowy. Pasję do ścigania odziedziczył po ojcu, z którym tworzą wspólnie U.R.B Racing Team.

"Zajmujemy się tym od 9 lat. W wieku 5 lat Szymon trenował już karting wyczynowy. Dwa lata później zadebiutował w Niemczech i tam wygrał swój pierwszy tytuł. W tej chwili jest po 8 sezonach kartingu wyczynowego i ten etap jest w tym momencie zakończony. Jest 5-krotnym mistrzem Polski w kartingu wyczynowym w czterech kategoriach. Jest również drugim wicemistrzem Europy centralno wschodniej oraz mistrzem Niemiec. Od samego początku był wyjątkowym zawodnikiem" - opowiada Michał Urbaniak, tata Szymona.

Od początku swojej kartingowej przygody Szymon notował sukcesy. Jako drugi Polak, po Robercie Kubicy, wygrał kartingowe mistrzostwa Niemiec. W 2017 r. został pierwszym historycznym, kartingowym mistrzem Polski Akademii Junior OK-CIK FIA. Jako pierwszy zawodnik w historii naszego kraju został również nominowany do akademii Orlen Teamu. Do największych sukcesów młodego kierowcy zaliczyć można miejsce w pierwszej piątce światowej Vortex Rok Cup International Final 2016 r. rozgrywanej we włoskim Lonato. Sukces wydaje się tym większy, że Szymon jako jeden z nielicznych kierowców wśród ponad 400 startujących w tej imprezie, na torze South Garda Karting występował po raz pierwszy.

W tym sezonie zadebiutował w międzynarodowej europejskiej serii Carbonie Cup w klasie C1 do 1400 cm3. Szymon wygrał pięć z siedmiu rund rozegranych w czterech europejskich państwach nie dając szans rywalom i bezkompromisowo wygrywając rywalizację w klasie Performer BEC 1000. Jako jednemu z najszybszych polskich kierowców, otwiera to drogę do wyższych serii wyścigowych.

Szymon Urbaniak to niezwykle ambitny i utalentowany kierowca mający jeden cel - NTT IndyCar Series. To światowa seria wyścigowa rozgrywana w Stanach Zjednoczonych. Czas pokaże czy spełni swoje marzenia. Nie raz pokazał, że potrafi się ścigać i jest zdeterminowanym kierowcą. Talent, ciężka praca i brak kompleksów z pewnością ułatwią Szymonowi walkę ze światową czołówką na najszybszych torach świata.

Fot. Radoslav Holan

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościSzymon Urbaniak - mistrz serii Carbonia Cup:poniedziałek 25 listopada 2019 - 10:57:44 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Bezrzecze24

USŁUGI W/DLA BEZRZECZA

podolog.szczecin


slonecznysad


autofit.jpg
AUTO FIT
mechanika pojazdowa
71-211 Szczecin
ul. Szeroka 63
PN - PT 9:00 - 18:00
Firma AUTO FIT prowadzi kompleksową naprawę i diagnostykę samochodów z grupy VW, AUDI, SEAT, SKODA oraz naprawy mechaniczne wszystkich innych marek. Zapraszamy.
Telefon: +48 91 432 75 63
reklama.jpg
Reklama w portalu Bezrzecze24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu Bezrzecze24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej